Ako si vybrať tvar rámu okuliarov - vyberte si štýlové príslušenstvo

Pre ľudí so zlým zrakom boli v poslednej dobe okuliare jediným možným spôsobom, ako vyriešiť problém a cítiť sa ako úplná osoba. Ako si vybrať tvar rámu okuliarov pre videnie alebo príslušenstvo pre slnečné okuliare podľa typu tváre - každý módista by mal vedieť.

Dnes sa môžu používať kontaktné šošovky, ale mnohé z nich stále ostávajú verné dobrým staromódnym okuliarom. Takéto príslušenstvo, ak je správne zvolené, môže poskytnúť výrazné rysy tváre, zdôrazniť eleganciu línií a dokonca skryť nedostatky vonkajšieho prostredia. To isté platí pre slnečné okuliare, ktoré nielenže chránia našu víziu, ale vytvárajú aj štýlový obraz.

Ako si vybrať tvar rámu okuliarov, ako si zvyčajne vyberiete príslušenstvo, ktoré je štýlové a potrebné pre videnie? Najprv musíte určiť tvar vašej tváre, na to musíte stáť pred zrkadlom, hrebeň si vlasy späť a porovnať kontúry tváre s jedným z geometrických tvarov. Je to hotové? Potom si prečítajte, ako zbierať okuliare podľa tvaru tváre.

Pozrite sa na fotografie príkladov dobre vybraných foriem rámov okuliarov:

Oválny rám na tvár a okuliare

\ t

Oválna tvár je považovaná za najviac harmonickú, čelo je trochu širšie ako čeľusť, vysoké lícne kosti, elegantné prvky. Body treba vybrať tak, aby nenarušili harmóniu a nenarušili krásne proporcie. Najlepšia voľba - tvar objektívu "mačacie oko". Uistite sa, že šírka rámu nie je omnoho širšia ako vaša tvár a samotné príslušenstvo sa nezdá byť príliš masívne. Horná línia okuliarových rámov je ponechanása zhoduje s prirodzenou líniou obočia.

Aliexpress.com
Klasické slnečné okuliare 20/20 Dámske luxusné značkové dizajnérske kovové ...
1 493 rub.
- 10%
Aliexpress.com
Slnečné okuliare Cat Fashion Vintage, pre ženy, UV400, kvalita ...
365trie.329 rub.
aliexpress.com
Dámske slnečné okuliare Donna Women Fashion Cat Eye Cateye ...
\ t
1 544 rub.

Okrúhly a hranatý tvar okuliarových rámov

\ t

Je vaša tvár približne rovnaká v dĺžke a výške, s hladkými líniami, okrúhlou bradou a plnými lícami? Potom si vyberte okuliare, ktoré sa dajú natiahnuť do vertikálnej polohy a zvýrazniť oči, vizuálne ich zväčšiť. Tvar ráfika okuliarov musí byť uhlový - štvorcový alebo pravouhlý, dostatočne široký. Body s okrúhlymi šošovkami sú pre vás kontraindikované. Ak máte oči v blízkosti, pozrite sa na modely s transparentným okovom na nose.

Šírka štvorcovej plochy a rámu okuliarov

\ t

Tak ako v predchádzajúcom prípade, šírka plochy je takmer rovná jej výške. Štvorcová brada, čeľusť a čelo. Nemusíte len urobiť štvorcovú tvár viac pretiahnutú, ale aj vyhladiť uhly. Okrúhle alebo oválne šošovky sú skvelévyrovnať sa, odvážne nosiť "letcov" a "Lennons". Oko mačky môže pomôcť vyrovnať sa s uhlom pohľadu posunutím zaostrenia na oči. Šírka ráfika okuliarov by mala byť podobná šírke čela. Štvorcové alebo obdĺžnikové šošovky situáciu ešte zhoršia, čím sa exteriér stane hrubým.

Trojuholník (srdce) - preferencia transparentného rámu

Trojuholník je široké čelo, úzka čeľusť a ostrá brada. Ak má vlasová línia vhodný tvar, potom sa tvár podobá srdcu. Je potrebné zdôrazniť elegantnú spodnú časť a široké čelo a chrámy musia byť vizuálne zamaskované. Môžete uprednostniť okuliarové okuliare alebo okrúhle šošovky, ako aj tie, ktorých spodná časť je širšia ako horná. Objemné príslušenstvo sa neodporúča, príliš široké - príliš. Uprednostnite priehľadné šošovky bez rimless alebo rimless.

Obdĺžnik - ako si vybrať tvar ráfika pre okuliare?

Obdĺžnik je pretiahnutý štvorec, ktorý musí byť vizuálne zaoblený a zmäkčený. Pred výberom tvaru ráfika pre okuliare sa pozrite na proporcie tváre. V zásade vám bude vyhovovať akákoľvek forma okuliarov, pokiaľ nie sú šošovky príliš malé - tvár sa bude zdať ešte masívnejšia. Okuliare bez okraja - nie je vaša voľba, naopak - potrebujete príslušenstvo, ktoré priťahuje vaše oči a rozptyľuje tieto pohľady z tvaru a veľkosti tváre.

Okuliare na diamant a letec

Pomerne zriedkavý typ vzhľadu, keď je úzkyčelo je sprevádzané širokými chráničmi, úzkou bradou a čeľusťou, vysokými lícnymi kosťami. Pre vyváženie uhlových funkcií si vyberte letec alebo okuliare pre mačky. Nech sa horná časť okraja zhoduje s líniou prirodzeného rastu obočia a spodná časť je úplne neprítomná, takéto modely sa nazývajú semi-fringed.

Lichobežník

Ak máte úzke čelo, širokú čeľusť a plné líca, váš typ vzhľadu je lichobežníkový. Musíte vyvážiť ťažkú ​​bradu a vizuálne zvýrazniť oči. Ako si vybrať tvar okuliarov pre lichobežníkovú tvár? Deti budú mačkané okuliare a wyfarers. Semi-rimmed modely pomôžu zvýrazniť hornú časť tváre. Tento efekt je možné dosiahnuť pomocou dekoru v hornej časti rámu.

Výber štýlového modelu a tvaru rámu slnečných okuliarov

Ako si vybrať správny tvar slnečných okuliarov, ako aj vybrať si tvar okuliarov pre videnie - mal by zodpovedať typu vášho vzhľadu. Existujú rôzne klasifikácie týchto doplnkov, a budeme označovať najpamätnejšie odrody. Ak chcete začať, vyberte si módny a štýlový model a tvar okraja slnečných okuliarov. Aviator okuliare vďačí za tento názov svojmu pôvodnému účelu - boli navrhnuté špeciálne pre vojenských pilotov. Letci však získali mimoriadnu popularitu a hrdú „unisex“ pečiatku po vydaní maľby „Easy Rider“. Weifarera - okuliare s lichobežníkovým tvarom šošoviek, získali svoju popularituvďaka filmu - boli na nich postavené Audrey Hepburn vo filme "Raňajky v Tiffany". Nie je ťažké uhádnuť, že "Lennons" sú okuliare s okrúhlymi šošovkami, ktoré John Lennon tak veľmi miloval. Druhá vlna popularity týchto doplnkov sa po ich vystúpení na obrazovkách znovu objavila po celom svete, už ako atribút obrazu malého čarodejníka Harryho Pottera.

"Mačacie oko" a "motýľ" sú podobné formy šošoviek, hoci niektorí veria, že sa jedná o stále odlišné modely. Hlavná hrdinka filmu „Sweet Life“ nosila okuliare pripomínajúce oko dravca, ale Merlin Monroe použil okuliare-motýle pre film „Ako si vziať milionára“. Tieto modely majú veľa spoločného a vzhľadom na moderné variácie dizajnu príslušenstva sú rozdiely úplne vymazané. Sklá Panto majú šošovky, okrúhle pod a priamo nad. Nosia sa väčšinou muži, táto forma je vhodnejšia na okuliare, korekčné videnie ako na slnečné okuliare. Oni boli populárne v polovici minulého storočia, a teraz sú pamätal znova vďaka herec Johnny Depp a režisér Woody Alain. Veľké okrúhle šošovky sú model vážky. Prišli do módy s príchodom polymérnych šošoviek - šošovky vyrobené zo skla tejto veľkosti boli dosť ťažké. Populárne "vážky" sú povinné Jacqueline Kennedy - manželka amerického prezidenta, ktorý ženy týchto rokov považovali za štandard elegancie.

Vyberte si príslušenstvo, ktoré vám vyhovuje a budete vždy vyzerať štýlovo. Spálené slnko alebo nízky koeficient videnia -bez ohľadu na to, prečo nosíte okuliare, ak sa v nich cítite pohodlne a dôverne.

aliexpress.com
Klasické slnečné okuliare 20/20 Dámske luxusné značkové dizajnérske ...
.
- 10%
aliexpress.com
Slnečné okuliare Cat Eye Vintage, pre ženy, UV400, kvalita ...
365 . .
aliexpress.com
Dámske slnečné okuliare Donna Women Polarized ...
\ t
.

autor: Marina Laktionova


Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Vydané06/07/2018[2 ]