Ako sa starať o semišové topánky

Medzi všetkými večnými ženskými otázkami s nástupom chladného počasia je najdôležitejšie - ako sa starať o semišové topánky? Faktom je, že tento materiál je favoritom mnohých módy, a tiež zaujíma silnú pozíciu vo svete trendov obuvi. Hoci semiš a docela rozmarná v starostlivosti, ale vyzerá to krásne a reprezentatívne. Neváhajte si vybrať také topánky, pretože s pomocou našej rady, bude to dlho poteší vás štýlový vzhľad a vysokú kvalitu.


Koža alebo semiš - ktoré topánky dávate prednosť?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Materiál svetiel

Semiš je koža, ktorá je otočená naruby, pričom vyhráva z hľadiska pružnosti a pružnosti.

Štruktúra materiálu je taká charakteristická, že sa ťažko zamieňa s inými textúrami. To môže byť v porovnaní s tkaninou s malou hromadu a zamat textúry. Suede má super schopnosť okamžite absorbovať vlhkosť. Po interakcii s vodou napučiava a stáva sa tuhším. Preto si tento materiál vyžaduje úctu k sebe.

Suede si zachová pôvodnú príťažlivosť len s náležitou starostlivosťou o ňu.

Zaujímavé : Ako odstrániť tukové škvrny: jednoduché spôsoby

V deň nákupu

Takže ste si kúpili krásny pár semišových topánok auž si s ňou predstavte štýlové obrazy. To je, samozrejme, úžasné, ale najprv musí byť pripravená na ruskú poveternostnú realitu.

Na tento účel sa topánka trikrát ošetrí vodou odpudzujúcim prostriedkom a poskytne sa čas na namočenie. Týmto spôsobom chránite materiál pred tvorbou bielych škvŕn a navlhčením.

Kompetentný nákup semišovej obuvi zahŕňa nákup súvisiacich výrobkov - kefy, farby, prostriedkov na odstraňovanie vlhkosti a semišovej gumy.

Súvisiace produkty

Efektívna kontrola bahna

Rôzne znečistenia na semišoch vás teraz nebudú môcť rozrušiť, pretože naša rada vás naučí správne sa s nimi vysporiadať.

 • Mimoriadne milujú sa semená a aktívne na ňu útočia. Papierová lepiaca páska alebo lepiaci valček, ktorý sa používa na čistenie odevov, vám pomôže rýchlo odstrániť malé čiastočky prachu.
 • Prekvapivo, obvyklý roztok mydla s malým množstvom kvapalného amoniaku vám pomôže vyrovnať sa s väčšinou znečistenia. Použite túto zmes na čistenie kamzíkov a potom ju jemne opláchnite čistou studenou vodou pomocou kefy.

 • Mastné škvrny sú proti rafinovanému benzínu bezmocné. Mal by byť aplikovaný na obrúsku a potom mierne zneškodniť znečistenie. Ak je topánka ľahká, po tejto akcii môžete dodatočne naliať mastenec na škvrnu a nechať pôsobiť niekoľko hodín. Potom ostáva len na čistenie semišovej kefy tvrdým vlasom.
 • Bežné problémy predstavujú škvrny na bielej soli na semišových topánkach.Aby ste sa s tým vyrovnali, rozpustite polievkovú lyžicu octu v 0,5 litri vody a škvrny upravte týmto roztokom štetcom. Po tom, musíte držať pár topánok nad parou a čistiť čas testu s kefou. Následne, aby sa zabránilo vzniku bielych škvŕn, spracujte materiál ochranným sprejom.

Zaujímavé : Ako správne vyčistiť klobúk - domáca starostlivosť

So špeciálnym prístupom k umelým semišom

Faux semiš sa môže pochváliť jedným smerom a jednotnosťou. Medzi jeho výhody patrí aj menej vrtošivý prístup k vode - ľahšie odvádza vlhkosť. Umelý materiál sa tiež ľahšie čistí.

Umelá semišová obuv

Zaujímavé : Umývanie tenisiek: hlavné pravidlá!

Starostlivosť o umelý semišový povrch si vyžaduje niekoľko jednoduchých pravidiel.

 • Počasie prekvapenie často zanecháva stopy na topánkach. Ak sú menšie, môžu byť čistené pravidelnou gumou. To vás nielen zachráni z malých miest, ale aj obnoviť krásnu hromadu.
 • Pravidelne, každá topánka potrebuje všeobecné čistenie. Pre pár umelých semišov na tieto účely môžete použiť slabý práškový roztok. Naneste ju špongiou, spracujte nečistoty a umyte ju mäkkou handričkou. Po tomto ošetrení by mali byť topánky úplne vyschnuté.

Čo potrebujete vedieť o prírodnom semiši

Prírodný materiál sa vyznačuje iným smerom vlasu, viditeľnýmtextúra a premenlivá farba. Najviac nemá rád vody. V kontakte s vlhkosťou, prírodné semiš bobtná a zdvojené. Zvážte túto vlastnosť pri výbere spôsobu čistenia - suchá expozícia bude vždy najlepšou voľbou.

6 hlavné „nie“

Analyzovali sme bežné chyby pri zaobchádzaní s citlivými kamzíkmi. Učte sa z chýb niekoho iného a neopakujte tieto akcie s topánkami.

 • Tieto topánky nesušte na batériu alebo sušič vlasov. To je istý spôsob, ako získať škaredé trhliny a poškodenie štruktúry semiš.
 • Nie je potrebné zaobchádzať s leštidlom na semišové topánky. Faktom je, že jemný materiál netoleruje účinky tuku.
 • V čistiacom semiši sa neodporúča používať bieliace prostriedky a rozpúšťadlá. Ak chcete zachovať krásny vzhľad a čisté topánky, je lepšie použiť obvyklý mydlový roztok.
 • Nenoste semišové topánky v daždi a snehu, pretože netoleruje silné účinky vlhkosti.
 • Pri čistení nie je potrebné intenzívne trieť semiš. Takéto manipulácie vedú k deformácii klkov.
 • Neumývajte semišové topánky v práčke. Existuje vysoké riziko, že tento test netrpí a je zdeformovaný.

Starostlivosť podľa ročného obdobia

Mnoho žien módy s nástupom chladného počasia sa čuduje, ako sa starať o semišové topánky v zime doma. V skutočnosti to nie je nič zložité.

Hlavným nepriateľom semiša sú soľné škvrny, ktoré zanechávajú neestetikuškvrny na topánkach. Objavujú sa pod vplyvom látok, s ktorými sú chodníky počas zimného obdobia opatrne kropené.

Roztok kyseliny octovej pomáha bojovať proti sfarbeniam solí

Medzi všetkými metódami zaobchádzania s takýmito škvrnami sa osvedčila špeciálna semišová farba. Vyberte si krémovú textúru, aby ste si zachovali bezchybný vzhľad. A ak vaše topánky potrebujú obnoviť farbu, kúpte si transparentný sprej.

Verným pomocníkom pri udržiavaní dobrého stavu obuvi v zime budú rôzne produkty odpudzujúce vodu. Prevezmú misiu na ochranu pred soľou, špinou a vodou.

Ak sú vaše obľúbené topánky stále mokré (v daždivom jeseň alebo na jar, je to takmer nevyhnutné), bude potrebné ich dôkladne vysušiť poduškami. S ich neprítomnosťou môžete použiť pravidelný novinový papier.

V lete je všetka starostlivosť včas čistená.

Ľudové rady

Ľudová múdrosť často pomáha zdatným hosteskám v akýchkoľvek domácich záležitostiach. Tu a v starostlivosti o semišové topánky, bude promptné jednoduché, ale účinné rady.


 • Vplyv pary pomôže vrátiť charakteristickú mäkkosť prírodnému a umelému semišu Stačí, aby ste ho držali topánky 2 minúty. Potom sa materiál výrazne zmení.
 • Čierna semiš sa už dlho naučila odtieňať kopírovacím papierom, aby mu vrátila jednotnú farbu.
 • Byť hrdý na svetlé semišové topánky jej pomôžečistenie vatovým tampónom, predtým namočeným v mlieku. Táto metóda je schopná vyčistiť väčšinu nečistôt.
 • Doma môžete dokonca dezinfikovať topánky. Za týmto účelom nechajte pôsobiť 10 hodín vatovým tampónom namočeným v octe.
 • Na všeobecné čistenie povrchu mnohí používajú hrubý povrch zápalkovej skrinky, brúsny papier s jemným zrnom alebo dokonca kôru čierneho chleba.
 • Ak nosíte semišové topánky dosť často, musíte sa stretnúť s trblietkami materiálu. Ak chcete odstrániť tento problém je potrebné rozpustiť lyžičku sódy v pohári mlieka, a potom zaobchádzať s poškodenými oblasťami a vrátiť ich do oparu.
 • Tak, že hnedé semišové topánky, prosím vás s farebnou sýtosťou, čas od času premiešajte kávové usadeniny. Táto metóda je tiež schopná vrátiť stratený kontrast.

Soda, mlieko a trpezlivosť a semišové topánky ako nové

Pani Coco Chanel raz povedala, že semiš zdôrazňuje dobrý vkus mužov a dáva ženám milosť. Vskutku, tento ušľachtilý materiál je hodná dekorácia akéhokoľvek obrazu. Správna starostlivosť o semišové topánky zabezpečí, že zostane krásna po mnoho sezón v rade.


Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Uverejnené11.19.2018Štítky: