Body kresby na nechty

Bodky - je nástroj, ktorý sa používa na vytvorenie rôznych vzorov na nechtoch, ktoré sa skladajú z viacfarebných bodiek. Nielen kvalifikovaní manikéri môžu pracovať s bodkami, ale aj so začiatočníkmi. Človek má len možnosť využiť hotové systémy, ako aj naučiť sa tipy na používanie tohto nástroja, ktoré sú uvedené v našom článku.


Vlastnosti bodovej manikúry

Vzhľad, bodky pripomínajú prútik, na konci ktorého je kovová tyč so zaobleným hrotom. Môže mať iný priemer, v závislosti od toho, ktoré body rôznej veľkosti sa získajú na povrchu nechtíka. Dnes sú to väčšinou dvojité bodky, v ktorých sú naraz dva hroty rôznych veľkostí. Pokiaľ ide o materiály, tento nástroj je vyrobený z plastu, kovu alebo dreva.

Dôležité! Profesionálni manikúrni majstri potrebujú celý rad bodov s hrotmi rôznych veľkostí, ale pre začiatočníkov bude stačiť len jeden nástroj.

S bodmi sa dá ľahko pracovať. Je potrebné len nasiaknuť jeho hrot do laku alebo akrylovej farby a umiestniť body na povrch dosky správnym smerom. Získate tak štýlový dizajn, ktorý má aj veľa výhod.

 • Umožňuje použitie najneuveriteľnejších farebných kombinácií.

 • Ľahko sa hodí do akéhokoľvek štýlu oblečenia a make-upu.
 • Táto technika nevyžaduje osobitné zručnosti v kresbe, pretože aj chaotický rozptyl bodov vyzeráveľmi jednoduché a prirodzené.

 • Vytvorenie manikúry pomocou bodiek bude trvať minimálny čas.

Za pár minút sa získa štýlová manikúra.

Bohužiaľ, technika jamkovej kresby má svoje nevýhody.

 • Vyžaduje si to vytrvalosť a presnosť, pretože v dôsledku najmenšej chyby v systéme je potrebné prebudiť celý klinec.

 • Body môžu vytvárať len jednoduché umenie.
 • Technika bodiek je nepraktická, pretože vytvorenie takýchto výkresov vyžaduje omnoho viac dekoratívneho materiálu ako pri navrhovaní konštrukcie pomocou kefy.

Zaujímavé! Ak chcete vytvoriť dot-štýl manikúru, nie je vôbec potrebné získať bodky. A bude schopný ho nahradiť predmetmi s rovnakým zaobleným hrotom, napríklad bavlneným tampónom, ceruzkou, vlásenkou, zápasom a dokonca aj špáradlom.

Vytvorenie bodovej manikúry: základné odporúčania

Snímky je možné kresliť na nechtoch pomocou bodiek nielen s bežným lakom, ale aj s akrylovými farbami a dokonca aj gélovým lakom. Avšak, s nešikovným použitím tohto nástroja, namiesto originálneho dizajnu, môžete získať veľmi skromný dizajn nechtov. Preto pred začiatkom manikúry odporúčame oboznámiť sa so základnými pravidlami pre prácu s bodkami, ako aj s podrobným videonávodom uvedeným v článku.

 • Pri nákupe bodiek vždy dbajte na to, aby nedošlo k ich chytľavému dizajnu, ale kveľkosť hrotov. Ak napríklad plánujete kresliť vzory s malými prvkami, v tomto prípade by mal byť nástroj vybraný malou guľôčkou. Ale pre objemové výkresy urobia bodky s väčším priemerom.
 • Pravidelne utierajte špičku prístroja suchou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, najmä pred zmenou farby pigmentu.

Dôležité! Ak má dekoratívny materiál nízku pigmentáciu, v tomto prípade je potrebné farbu znovu aplikovať na už načrtnutý výkres.

 • Aby sa ušetrili náklady na dekoratívny materiál, položte kvapku laku na hrubý papier alebo plastový kus. Bude teda oveľa jednoduchšie pracovať s bodkami a kresby budú oveľa presnejšie.
 • Aby sa získali body rovnakej veľkosti, pred spracovaním nového nechtíka by sa bodky mali ponoriť do farby.

Nápady na dizajn pôvodného bodu

Vytváranie neobvyklých vzorov na nechtoch pomocou bodiek je pomerne jednoduché. Hlavnou vecou je mať po ruke podrobné fotografické lekcie, ktoré budú vyhovovať začiatočníkom aj skúseným majstrom. Čo sa týka samotných návrhov, nižšie sme vyústili do niekoľkých najbežnejších myšlienok manikúry v štýle štýlu.

 • Kvety.Aby bolo možné na kvitnúcom kvete kvitnúcich sedmokrások, nie je vôbec nutné pracovať s kefou, ako to možno urobiť bodkami. Musíte len dať hlavný bod, ktorý bude jadrom bud. ďalej,okolo predtým vytvoreného bodu by sa malo položiť ešte niekoľko, len kontrastných. Budú slúžiť ako okvetné lístky. Rovnakým spôsobom môžete nakresliť stonku s listami.

 • Hrach.Toto je jeden z najľahších a najobľúbenejších dizajnov, ktorý ani nepotrebuje schému, pretože všetko závisí len od vašej predstavivosti. Na základe vopred pripraveného dekoratívneho poťahu je potrebné jednoducho chaoticky aplikovať body kontrastnej farby. Môžu mať ako súčasť dosky, a úplne celý klinec.

Zaujímavé: Polka Dot Manicure

 • Výkresy vo forme zvierat.Ak chcete vytvoriť vypuklé oči, labky zvierat alebo ozdobiť krídla lienky, môže to len dotsom. Preto sa často tento nástroj používa na vylepšenie hotového obrazu. V bodovej technike je však možné nakresliť tvár sovy, králika alebo pandy.

 • Riadky.Bodky nakreslené čiary vyzerajú menej originálne ako tie, ktoré boli urobené štetcom. Pre tento nástroj je potrebné nasiaknuť pigment, a potom vertikálne v rade dať bod. Môžu byť s malou medzerou alebo dokonca nájsť navzájom.

 • Čipka.Ďalšia nemenej originálna myšlienka robiť manikúru s bodovými vzormi. Je len potrebné usporiadať body rôznych veľkostí podľa zvolenej schémy a navzájom ich prepojiť tenkými čiarami vyrobenými špáradlom alebo kefou.

Zaujímavé: Krásna každodenná manikúra

 • Francúzština.Pre mnohých je kreslenie priamky „úsmevu“ nemožnou úlohou. Ale s pomocou dosta je veľmi ľahké urobiť krásnu francúzsku manikúru. Jednoducho potiahnite nástroj s farbou pozdĺž línie „úsmev“, čím vytvoríte polkruh. Rovnakým spôsobom si môžete zariadiť a navrhnúť mesiac.

Dôležité! Ak sa pri ťahaní „úsmevu“ ruka stále triasla, táto chyba sa môže maskovať malými bodkami umiestnenými na hranici so základňou.

 • Pletené.Je možné vytvoriť dizajn imitujúci pletenie s ihlami bez použitia akrylového prášku. K tomu je potrebné usporiadať body v potrebnom poradí a potom ich prepojiť tenkou čiarou.

Zaujímavé: Jemná pletená manikúra

 • Leopard.Veľmi jednoduchý vzor na nechtoch, ktorý je dnes považovaný za doslova trend. Body sa musia umiestniť len na povrch hrotov nechtov rôznych veľkostí a potom ich zakryť tenkou čiernou čiarou.

Idea! Ak je dizajn vašej manikúry zahŕňa použitie kamienkov alebo kamifubuk, v tomto prípade lepidlo možno použiť aj pomocou bodiek. V dôsledku toho bude kamienok bezpečne upevnený a hotový výkres bude čistý.

Aký druh manikúry s bodkami sa vám páčil viac?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...
 • Abstrakt.Chaoticky umiestnené body rôznych veľkostí a farieb, s čistými a rozmazanými okrajmi na nechtoch, budú vyzerať veľmi pôsobivo a nezvyčajne. Hlavnou vecou je použitie dekoratívnych náterov, ktoré sú absolútne kontrastné vo farbe a textúre.

Jemná a čistá manikúra na každý deň

Vo fotografických lekciách prezentovaných v našom článku je jasné, že vytváranie vzorov na nechtoch pomocou bodiek je pomerne jednoduchá úloha. Musíte byť len trpezliví a robiť všetko po etapách, takže výsledok bude čistý.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané02.02.2019Štítky: