Jednoduché kresby na nechtoch

Jednoduché a nekomplikované návrhy na nechtoch vyzerajú veľmi jemne a elegantne, preto sú dnes široko používané v rôznych dizajnoch, či už pre začiatočníkov, alebo pre už zvládnutých majstrov manikúry. Okrem toho sa takéto výkresy dajú ľahko vytvoriť doma. Hlavná vec je tvorivo pristupovať k veci a so znalosťami základných techník nechtového umenia, o ktorých vám v našom článku povieme.

Nakreslenie klincov

Zaujímavé : Módny dizajn nechtov - jeseň 2019

Nástroje, ktoré môžete potrebovať

Ak sa rozhodnete začať maľovať na vlastných nechtiach sami, musíte vopred pripraviť potrebné nástroje a kozmetiku, bez ktorých sa bez toho, aby to začiatočný pán nemohol urobiť. Patrí medzi ne:

 • dekoratívny náterový základ;
 • vrchný náter;
 • farebné laky;

Jasné laky na farebnú manikúru

 • pilník na nechty;
 • nožnice na nechty alebo pinzety;
 • bavlnené tampóny;
 • obrúsky nepúšťajúce vlákna;
 • odstraňovač lakov na nechty;

Náradie na manikúru

 • oranžové tyčinky;
 • dekoratívne doplnky;
 • UV lampa (ak pracujete s gélovým leštidlom).

Lampa na sušenie gélového leštenia - nepostrádateľný nástroj pri vytváraní manikúry

Ako kresliť jednoduché vzory na nechtoch: tipy pre začiatočníkov

Maľujete na nechtíka?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Jednoduchý výkon, ale bez veľkého úsilia a počas niekoľkých minút sa nedajú vytvoriť menej výrazné vzory na nechtoch doma. K tomu stačí použiť nasledujúce techniky nail art a predtým pripravené zariadenia.

Krásne kresby

Zaujímavé : Výkresy na nechtoch: trendy a novinky

Bodové stroje

Vďaka bodom rôznych veľkostí môžete vytvoriť krásne a nekomplikované kresby, ktoré dokáže aj nováčik. Najčastejšie majstri používajú bodky, ale ak nie je nikto po ruke, bude to robiť oranžová palica alebo ihla. Pre širšie body môžete použiť ceruzku alebo guľôčkové pero.

Bodky a pruhy

Čo sa týka samotných výkresov, okrem náhodne rozmiestnených bodov pozdĺž obvodu nechtovej platničky, táto metóda môže tiež kresliť kvety, zvieratá, rôzne postavy a ozdoby.

Zmeny v téme hrachu

Novinkou tejto sezóny je maľovanie kvapkami, kde sa kvapka transparentného gélu umiestni na vrch farebnej bodky a suší sa v lampe. Dizajn teda získava určitú textúru.


Výkresy s ihlou

Pre začiatočníkov je táto metóda jednou zo základných, pretože pomocou takého improvizovaného nástroja, ako je ihla a niekoľko farebných lakov, môžete vytvoriť nechtymnoho jednoduchých a originálnych výkresov. Je veľmi dôležité, aby laky boli v tomto prípade protikladné a nie sú si navzájom podobné, takže hotová kompozícia sa nespája do jedného miesta.

Kreslenie ihlou

Pokiaľ ide o samotnú techniku ​​ťahania, jej podstata spočíva v tom, že na hotovom a vysušenom substráte sa aplikuje niekoľko kvapiek farebných lakov v požadovanom poradí, na ktoré sa ťahá ihla, čím sa vytvára vzor. To sa dá urobiť v chaotickom smere a riadiť sa špeciálnymi schémami, ktoré možno nájsť na internete.

Jednoduché kreslenie ihly

Aby mal takýto výkres jasné hranice a krásne obrysy, po každom pohybe musí byť ihla utretá na čistom obrúsku, ktorý nepúšťa vlákna.

strapce

Vykonávať rôzne kresby a vzory na nechtoch pomocou tenkej alebo širokej kefy, nielen skúseného remeselníka, ale aj nováčika. Mali by ste začať kresliť s rovnými čiarami, ktoré sú dnes tiež veľmi dôležité v dizajne nechtov. A už postupne, so získaním skúseností, prejsť na rôzne kučery, monogramy a ďalšie zložitejšie vzory.

Jednoduché kreslenie štetcom

Kresby podľa tylu

Túto metódu možno nazvať skôr životným hackom ako technikou neilového umenia. Vďaka tejto originálnej metóde nechtíka však získava jemný čipkový dizajn, ktorý nie je možné dosiahnuť bežnou kresbou štetcom. Jeho význam je, že na už pripravené krytéS dekoratívnou vrstvou a nie úplne vysušeným podkladom sa kus tylu nanesie a pritlačí. Po určitom čase sa tyl odstráni a výsledok ako výsledok získava zaujímavú prelamovanú textúru.

Vzor čipky

Na vytvorenie takéhoto dizajnu môžete použiť rôzne druhy tkanín vrátane zamatu.

Akrylové farby

Toto je len ideálna voľba pre tých, ktorí chcú vytvoriť krásny manikúrový dizajn na vlastnú päsť a plánujú pokračovať v práci na umení nechtov pomocou štetca. Hlavnou výhodou akrylových farieb je schopnosť vytvárať kresby rôznych predmetov na nechtoch s akýmkoľvek druhom náteru, vrátane šelaku, čo je možné vidieť na fotografických príkladoch v našom výbere. Okrem toho v prípade škvŕn sa poškodený vzor ľahko odstráni vlhkou vložkou bez chĺpkov, pričom sa nepoškodí predtým aplikovaný dekoratívny náter.

Štýlový akrylový náter

Zaujímavé : Výkresy na nechtoch: trendy a novinky

Nakreslite lepiacou páskou

Typická kancelárska páska môže byť veľkou pomocou pre začínajúceho manikérku pri vytváraní mnohých rôznych vzorov vo forme geometrických vzorov pozostávajúcich z trojuholníkov, kosoštvorcov a pruhov. Na tento účel je potrebné lepiť len lepené pásky požadovaného tvaru na predtým pripravené s už vysušenou vrstvou dekoratívneho náteru a aplikovať jednu alebo viac vrstiev kontrastnej farby.lak. Po úplnom vysušení sa páska odstráni a vrchný náter sa aplikuje na nechty.

Výkresy pomocou špeciálnej lepiacej pásky

Podľa rovnakého princípu je možné „úsmev“ francúzskej manikúry alebo vytvoriť negatívny priestorový dizajn s nenatretými oblasťami vo vnútri obrazu.

Niektoré tipy pre nováčikov

Dokonca aj jednoduché vzory na nechtoch vyžadujú určitú mieru obratnosti, preto by začiatočníci mali dodržiavať tieto pravidlá pri práci s náterom vo forme pravidelného alebo gélového leštenia:

 • Pred nanesením dekoratívneho substrátu sa musí pripraviť nechtová platňa. Odmasťovanie a základný náter nielen ochráni necht, ale tiež vytvorí vynikajúcu základňu pre krásnu a trvanlivú manikúru.

Príprava nechtovej platne

Zaujímavé : Krásne vzory na nechtoch s gélovým leštidlom

 • Keď pracujete s bežným lakom, neponáhľajte si vrstvy na seba a nechajte všetkých aspoň 5 minút suché. Čo sa týka gélového leštenia, v tomto prípade musí byť každá vrstva vysušená v UV lampe.

Sušenie nechtov v UV lampe

Čas schnutia gélového leštenia závisí od typu a výkonu a pohybuje sa od 30 sekúnd do 2 minút.


 • Neberú okamžite komplexné zloženia. Začnite s jednoduchými riadkami a ornamentami.
 • Najprv nakreslite vybraný vzor na papier. Ruka tak zaujme požadovanú polohu asi na nástroj zvykne.
 • Aby boli okraje vzoru jasnejšie, prejdite pozdĺž jeho kontúr pomocou nástroja aspoň 2-3 krát.

Krásne a jednoduché kresby

Ako môžete vidieť, aby ste získali štýlovú manikúru ako príklad fotografií v časopisoch, nie je potrebné navštevovať salóny, pretože si môžete vytvoriť svoj vlastný krásny a jednoduchý dizajn s kresbami rôznych predmetov na nechtoch. Hlavná vec v tomto podnikaní je mať trpezlivosť a kreativitu!


Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Publikované24.9.2018Štítky: