Princípy farebných kombinácií v oblečení

Znalosť kombinácie farieb v odevoch pre ženy je kľúčom k štýlovým a zaujímavým lukom. V tomto článku vás nielen naučíme harmonicky kombinovať rôzne odtiene v jednom obraze, ale tiež vám povieme, aké farby sa vám najviac páčia. Farba je základom vášho štýlu a imidžu, preto odporúčame módnym ženám, aby s ňou boli priatelia.

Ako si vybrať správnu farebnú schému skrine

Teória farebného typu

Stylisti sú presvedčení, že znalosť ich vlastného typu farby je hlavnou tromfom každej módnej ženy. Dievča netrávi nekonečné hodiny nakupovania, určite som si istý, že existujú farby, ktoré sú pre ňu víťazné.

Typy vnútorných farieb

Názvy typov farieb sú v súlade so sezónami. Leto a zima sú studenej farby a jar a jeseň sú teplé.

Zaujímavé! Najjednoduchší asistenti pri určovaní typu farby budú obyčajné šatky alebo záplaty.

Výber správneho šatníka v závislosti od typu farby

Zaujímavé : Módne trendy kvetov v roku 2019: foto

Bude trvať 2 kópie: modrá a béžová. Vezmite ich jeden po druhom na tvár bez make-upu a sledujte efekt, ktorý nastane. Aké farby oživili rysy tváre, urobili ich výraznejšími a mladšími? Ak sa vám páči proti modrej šatke, môžete uviesť typ farby jar alebo jeseň. A ak ste ozdobený béžovou farbou, nepochybne ste v lete alebo v zime. Podrobnejšie sa môžete dozvedieť podľa charakteristík typov farieb.

Určite typ farby - studený alebo teplý

A aký typ farby ste?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Zimné dievčatása vyznačujú jasnosťou a kontrastom. Môžu to byť fatálne brunetky s bledou pokožkou alebo naopak, blondínky s tmavou pokožkou. Takéto dievčatá sa môžu pochváliť výraznými očami a obočím.

Typ s vnútorným závitom - zima

Letné krásynajviac v Rusku. Vyznačujú sa ružovým odtieňom pleti a očarujúcim červenaním na lícach. Vlasy týchto dievčat najčastejšie zdobia svetlo hnedú farbu. Na vlne módnych trendov občas prekresľujú svetlejšie tóny a správne - sú tiež veľmi priaznivé. Farba očí letných dievčat je zvyčajne modrá alebo sivá, menej často zelenošedá alebo orechová. Obočie nie je také výrazné ako v zime, ale nie tak nudné ako jarné.

Typ farby ženy - leto

Zaujímavé : 7 módnych farieb tejto jesene

Jarná dievčinamá blond vlasy a rovnakú kožu. Najpresnejším znakom definície príslušnosti k tomuto typu farby je uviesť nízky kontrast medzi farbou vlasov a pokožky. Zvyčajne sú tieto dievčatá zdobené energickými pehami. Ich obočie nikdy nevynikne, zvyčajne sa zhodujú s farbou vlasov. A aké sú jarné krásy očí! Ako v známom komplimente - naozaj, môžeteutopiť. Sú vždy žiarivé a jasné.

Typ s vnútorným závitom - pružina

Jeseňje tiež teplá, len s ryšavkou. To sa nevyhnutne prejaví vo vlasoch. Tón pleti so zlatým alebo broskyňovým odtieňom. Slnko takýchto dievčat sa nezaobíde v opálení, ale môže veľkoryso udeliť rozptyl peh. Obočie na jeseň s načervenalým nádychom, farba očí brunetiek je tmavo hnedá a v zlatomodrej farbe modrá alebo sivá.

Typ s vnútornou farbou - Jesenné

Teraz, keď ste sa naučili svoj typ farby, je čas zistiť úspešný výber oblečenia.

Správna kombinácia farieb je vzrušujúci a tvorivý proces. Akonáhle dievča ide nad rámec obvyklých kombinácií oblečenia, špehovalo niekoho a začína hrať s farbou, pred ňou sa otvára celý svet. Toto je svet svojho vlastného štýlu.


Úspešné riešenia typu farieb

Kombinácie farieb v odevoch pre ženy farebného typu zimné sú kontrastné kombinácie. Stylisti im radia hrať s fuchsiou, červenou, fialovou, tmavofialovou, zelenou, tmavomodrou. Ak ste zima a zároveň fanúšik pastelových farieb v oblečení, držať sa jasných odtieňov a vyhnúť sa žltkasto-mliečne farby. Zimné dievčatá vyzerajú luxusne v čiernych šatách, a to, ako viete, je obrovská rozloha fantázie pre kombinácie.

Príklad oblečenia pre zimné dievča Sandra Bullock

Letné dievčatá sú obzvlášť atraktívne v pastelových odtieňoch s jemnými tkaninami. Zmiešajte ich s ružovým,v modrom a zelenom odtieni. Hlavnými tabu sú losos, broskyňa a mrkvová pomaranč. Ale nekonečné hry kombinácií s jasnou ružovou, bordó, džínsy-modrá, bledý citrón a tyrkysové sú vítané. Perfektné kombinácie vyzerajú biele s chladným odtieňom ružovej alebo mäkkej šedej. Môžete tiež miešať hnedé so smaragdovo zelenou a ružovou, modrou so studenou červenou a zelenou.

Vhodné farby v odevoch pre letné dievčatá

Jesenné farby sú teplé a hlboké. Vyzerá to skvelé čerešňa, hnedá, olivovo zelená, tmavo tyrkysová, slivka a všetky oranžové odtiene. Prekvapivo na tvár bude khaki, je ľahké ju skombinovať s paradajkovo-červenou, zlatožltou a bielou vlnou. Rusty-hnedé odvážne nosiť s slivky-modrá, atracitic s broskyňou, červená alebo žltá.

Odtiene a farby pre farbu jesene

\ t

Jarné dievčatá sa strácajú v nudných odtieňoch, ale doslova kvitnú v jasných farbách. Napríklad myšlienky kombinácií môžu byť nebesky modré s okrovým, béžovým a bielym. Kombinovať rôzne tóny fialovej v jednom luku, ťava béžová s modrou a červenou. Môžete ísť len marhule, určite ju použiť. Zmiešajte ho so svetlou alebo svetlohnedou, bledo ružovou a sivozelenou farbou.

Živé obrázky pre dievča-jar

Zaujímavé : Tajomstvo kombinácie sivej bielizne

Koľko farieb by sa malo kombinovať

Podľa stylistov sú najviac harmonické farebné kombinácie oblečenia pre ženyspojenie 3 farieb. Toto je univerzálna technika, ktorá vám nedovolí urobiť chybu pri výbere farebných predmetov pre jeden luk.

  • Prvá a najdôležitejšia je základná farba. Vlastní väčšinu obrazu a je to on, kto mu dáva náladu.
  • Sekundárna farba podporuje primárny. Môže to byť napríklad tričko okrem bielych nohavíc.
  • Osobitná úloha je priradená prominentnej farbe - kontrastuje s predchádzajúcimi dvomi a dodáva outfitu výzvu. Príslušenstvo spravidla funguje ako akcenty.

Použite farebné koliesko

Užitočným podvádzačom na vytvorenie krásnej kombinácie vecí je farebné koliesko. Spoliehajte sa na neho vždy, keď stojíte v prednej časti skrine v myšlienkach, aby ste to dnes nosili.

Farebné koleso pre správnu kombináciu oblečenia

  • Možnosť win-win - kombinujúca v jednom obrázku doplnkové farby. Na kruhu Ittena budú tieto odtiene umiestnené oproti sebe.
  • Celkový vzhľad v odtieňoch rovnakej farby je stále v móde. Kombináciou podobných tónov v jednom obraze to určite nebudete ľutovať harmonickým spôsobom.
  • Ďalším princípom farebnej kombinácie je kombinácia úzko od seba vzdialených odtieňov vo farebnom kolese.
  • Univerzálny spôsob, ako vytvoriť dobrý tandem 3 farieb, je vytvoriť rovnostranný trojuholník na farebnom kolese. Odtiene, ktoré sa objavia v rohoch obrázku, sa dokonale zhodujú. Táto kombinácia sa nazýva triáda.
  • Kombinácia Tetradje konštrukcia obdĺžnika alebo štvorca. Výsledkom sú 2 páry ďalších farieb, ktoré môžu eliminovať len jeden odtieň od ich tímu.

Možnosti kombinácie farebného kolesa

Teraz, pri výbere nových položiek vo vašich obľúbených obchodoch, môžete vypočítať harmonickú kombináciu farieb v oblečení pre ženy z fotografie farebného kolieska. Výber zaujímavých tandemových odtieňov je celé umenie. Dievča, ktoré ich vlastní, sa môže pochváliť perfektnou skriňou a dobrým vkusom.


Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené10/14/2018Štítky: