Ako urobiť krásnu manikúru doma: krok za krokom

Správne vykonaná manikúra nie je len jasným zvýraznením obrazu, ale aj príležitosťou na uloženie nechtov pred zlomením a krehkosťou. Preto pred tým, ako vykonáte tento postup doma, je veľmi dôležité oboznámiť sa so základnými pravidlami a krok za krokom fotodokumentáciou, ktoré sú uvedené v našom článku.

Integrovaný prístup - kľúč k krásnej manikúre

Čo budete potrebovať

Na to, aby sa manikúra ukázala ako vysokokvalitná a odlišná od salónu, je dôležité, aby ste si vopred osvojili niekoľko nástrojov, bez ktorých sa určite nedokážete vyrovnať.

Robíte manikúru doma?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Patrí medzi ne:

 • Nožnice na nechty. Mali by byť dobre nabrúsené a určené výlučne na prácu s pokožkou alebo nechtami;
 • pilník na nechty;

Pri výbere pilníka na nechty by sa malo uprednostniť sklo alebo zafír, ale lepšie je odmietnuť kovové, pretože poškodzujú povrch nechtu a prispievajú k jeho oddeleniu.

Minimálny súbor potrebných nástrojov

 • Kovová stierka alebo oranžová tyčinka;
 • nožnice na nechty;
 • hydratačný olej na pokožku;
 • Remuver;
 • malý objem alebo kúpeľ na manikúru;
 • Morská soľ alebo špeciálne kozmetické prípravky určené na držanie nechtových kúpeľov;
 • odstraňovač lakov bez obsahu acetónu;
 • Krém na ruky;
 • Šelak alebo bežný lak, ako aj základný a vrchný náter.

Súprava na gélový lak na manikúru

Zaujímavé : Manikúra francúzština: fotografie nových výrobkov

Kurzy domácej manikúry krok za krokom

V segmente priemyslu na nechty sa dnes nachádzajú tri typy manikúry: hardvér, klasika a nezostrihané. Prvú doma bez špeciálneho tréningu nie je možné urobiť správne, ale posledné dve sú najjednoduchšie možnosti, ktoré zvládne aj nováčik.

Manikúra hardvéru

Klasické

Túto manikúru možno nazvať najstaršou verziou, ktorá je aj napriek vzniku nových techník aj naďalej veľmi obľúbená medzi väčšinou žien. Skladá sa z niekoľkých etáp.


 • Krok 1

Pomocou vatového tampónu alebo utierky bez chĺpkov odstráňte starý dekoratívny náter odstraňovačom laku na nechty. Toto by sa malo vykonať opatrne, aby nedošlo k poškodeniu dosky. Jednoducho pripojte disk k nechtu, niekoľko minút ho držte a starý lak utrite.

Odstraňovanie gélového leštenia

V prípade gélového leštenia sa používa špeciálny nástroj, ktorý spočíva na nechtoch 10-15 minút. Ešte jedenmožnosť - na odstránenie starej gélovej leštiacej pasty pomocou vysoko abrazívnej píly alebo routera.

 • Krok 2

Nastavte dĺžku a tvar nechtovej platne. Aby ste to dosiahli, musíte dôkladne očistiť klinec Ak je príliš dlhá a musíte vyčistiť dosť veľa, potom môžete použiť pinzetu alebo nožnice na to, a až potom, že môžete súbor.

Oprava dĺžky a tvaru nechtov

Zaujímavé : Štýlová červená manikúra - foto

Upozorňujeme, že základom módnych trendov je v súčasnosti krátka dĺžka nechtovej platničky. Pokiaľ ide o tvar, mal by byť čo najprirodzenejší, takže zaoblený štvorec alebo mandľový tvar bude najlepšou voľbou.

 • Krok 3

V tomto štádiu je veľmi dôležité dobre zjemniť pokožku. Ak je veľmi suchý a drsný, musí sa použiť špeciálny zmäkčovací prostriedok, po ktorom nasleduje naparenie. Ak je koža normálna, budete potrebovať iba 10 minútový kúpeľ s morskou soľou alebo špeciálnymi olejovými kompozíciami. Po tomto čase sa ruky sušia papierom alebo froté uterákom.

Zmäkčenie kutikuly

Zaujímavé : 20 najlepších nápadov pre kancelársku manikúru!

 • Krok 4

Pomocou špachtle alebo oranžovej tyčinky jemne odstráňte zmäkčenú pokožku a rozrežte ju nožnicami na nechty. Nezabudnite ani na hrubú pokožku na bokoch a otrepy. V prípade rezu, krvácanieMiesto musí byť dezinfikované.

Odstránenie pokožky

 • Krok 5

Posledné štádium, v ktorom sa kutikula ošetruje zvlhčujúcim olejom a rukami smotany. V prípade ďalšieho plánovaného nanesenia dekoratívneho náteru by mal byť povrch nechtovej platne odmastený a vyleštený buffom.

Leštenie s leštením

Zaujímavé : Modrá manikúra: 15 štýlových nápadov!

Uncut

Najmodernejšia a najobľúbenejšia metóda dnešnej manikúry. Okrem toho, že je bezbolestná, je možnosť vzniku infekcie alebo plesňového ochorenia tiež minimálna. Ak chcete začať s klasickou manikúrou, mali by ste odstrániť prebytok starého dekoračného náteru a upraviť tvar nechtovej platničky. Ďalej sa na pokožku aplikuje špeciálny odstraňovač a po čase určenom výrobcom sa zmäkčená pokožka odstráni lopatkou.

Manikúra európskeho pôvodu

Manikúra bez záhybov je vhodná len pre dievčatá s tenkou kožičkou. Ale pre majiteľov suchej a spevnenej pokožky by sa mala uprednostniť orezaná alebo tvrdá manikúra.

Ako aplikovať dekoratívny náter

Krásne natreté nechty s lakom, bez pruhov a pruhov - kľúč k dokonalej manikúre. Ale, bohužiaľ, aj drahý produkt môže byť zle spôsobený nesprávnou aplikačnou technikou.

Proces nanášania lakového náteru

Preto, aby vaše úsilie nebolo zbytočné zbytočné a vaše nechty vždy vyzerali dokonale, odporúčame počas tohto procesu dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • Uistite sa, že nechtová platňa je úplne odmastená, pretože odolnosť povlaku závisí od toho.
 • Vždy používajte základňu laku. Okrem toho, že sa predĺži doba ponožiek, tento nástroj bude tiež poskytovať vaše nechty a spoľahlivú ochranu.

Základ žiadosti

Zaujímavé : Módna manikúra a pedikúra v rovnakom štýle

 • Zvláśtne by sa mal poużii aj lak. K tomu, v strede nechtu, urobte kvapku, ktorá sa štetcom najprv jemne natiahne do kutikuly a potom už po celej dĺžke dosky. Na konci nakreslite hrebeň po stranách. V závislosti od pigmentácie a požadovaného efektu môže byť lak aplikovaný v niekoľkých vrstvách.

V súčasnosti internet predstavuje množstvo vzdelávacích video lekcií pre začiatočníkov s podrobnými príkladmi, ako správne aplikovať laky a vytvárať rôzne návrhy.


 • Nezabudnite použiť vrchný náter. Okrem toho, s jeho pomocou môžete získať ďalšie lesklý alebo matný efekt, ale tiež poskytuje ochranu proti čipom a ďalšie škody navyše.

Uplatnenie pečiatky

Ako vidíte, je celkom ľahké urobiť manikúru doma a so správnym prístupom, so všetkými pravidlami a krokmi, to nie je tak dlhé. Hlavná vec je držať sazákladné bezpečnostné techniky a nástroje na spracovanie času.


Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané09/03/2018Štítky: