Pletacie čiapky s ihlami 2019: novinky, fotografie krok za krokom

Pletené klobúky na dlhú dobu a, samozrejme, na dlhú dobu zamiloval do módy a módy. Slúžia nielen na vykurovanie, ale aj na vytvorenie obrazu. Výberom vhodnej čelenky môžete dokončiť vytvorenie obrázka alebo pridať svojmu vzhľadu jasný prízvuk. Článok navrhuje rôzne pletacie čiapky, pletacie vzory a novinky z roku 2019. Budeme sa snažiť zistiť, ako pliesť najmodernejšie modely, vyberte priadze pre nich vybrať štýl pokrývky hlavy na tvár a štýl.


Aké sú klobúky v móde

Na jeseň a na zimu dnes mnohí vyberajú pletenú čiapku. Môže to byť aj ručne a môžete si ho vytvoriť sami. Pletenie klobúk je pomerne jednoduché a rýchle, hlavná vec je vybrať si model a poznať základné jednoduché triky.

Na začiatok, pozrime sa, ktoré čiapky sú v trende, pozrime sa na vzory pletenia a nové položky pre rok 2019. Samozrejme, že v podobe copánky a postroje. Klobúky a súpravy (klobúk a šatka, snood alebo rukavice) s takýmto vzorom sú dnes veľmi populárne. Klobúky s obratom z obyčajnej alebo nadýchanej priadze so vzorom jednoduchej anglickej gumy sú v dopyte.

Farba pletenej čiapky môže byť ľubovoľná. Dnes sú relevantné:

 • hnedá;
 • sivá;
 • zelená;
 • tyrkysové odtiene;
 • akékoľvek pastelové farby.

Na vrchole módnych pletených klobúkov s farebným prechodom. Všetky uzávery opísané nižšie s pletacími ihlami, novinky z roku 2019 podľa vyššie uvedených schém môžu byť spojené pomocou tejto metódy farebného prechodu. Základom je niť akéhokoľvek odtieňa a iného závituktorá farba je v súlade s hlavnou farbou. V procese pletenia jeden závit postupne nahrádza ostatné (za predpokladu, že položky zapadajú do 3-4 záhyby nite) a hladký prechod farieb je dosiahnutý.

Dnes sú klobúky s pompami považované za módne. Pomády môžu byť z prírodnej alebo umelej kožušiny alebo z nití, z ktorých je samotná čiapka pletená.

Nie je možné jednoznačne povedať o barete V tejto sezóne to nie je trend, ale klasické možnosti nikdy nikto nezrušil. Ak sa podľa štýlu a tvaru tváre dámy tento konkrétny typ čelenky hodí, potom môžete ľahko pliesť ho presne.

Teraz sa pokúsime pochopiť rozmanitosť modelov klobúkov pletených s pletacími ihlicami, zvážime pletacie vzory a novinky z roku 2019.

lamoda.ru
Klobúk, Coccinelle
- 44%
Aliexpress.com
Xthree Mink a Fox kožušinová čiapka Pompoms zimný klobúk pre ženy Girl ...
1 093trie.601 rub.
lamoda.ru
Klobúk, Boss Hugo Boss
kupivip.ru
Uzáver FREESPIRIT
1 990 rub.
kupivip.ru
Klobúk MANODE
3 250 rub.
laredoute.ru
Pletený klobúk s kovovým leskom
1 299 rub.

Vyberte priadzu pre čiapočku

Pre tento kus oblečenia je najvhodnejšia vlnená niť z mäkkých vlákien s prídavkom akrylu, hodvábu alebo v čistej forme. Podľa hrúbky si môžete vybrať úplne ľubovoľný závit v závislosti od dizajnu a nápadov. Na jeseň klobúky, môžete si vziať tenkú niť a pletené prelamované, na zimnú čiapku vlákno strednej hrúbky a hustší vzor bude robiť.

Klobúky s pletacími ihlicami vyzerajú celkom impozantne, novinky z roku 2019 (schémy pletenia sú uvedené nižšie) chlpatých nití: angora a mohér. Môžu byť použité v čistej forme alebo s pridaním vlny alebo akrylového vlákna pre hustotu pláteného uzáveru.Merino, alpaka a norka sú považované za najjemnejšie vlnené vlákna. Ale to a najdrahšie možnosti. Môžete si vybrať rozpočet priadze, ktorá zahŕňa vlny a akryl na polovicu alebo v inom pomere. Táto niť môže byť tiež mäkká a úplne bez ostnatého, a to je veľmi dôležité pre uzáver, pretože výrobok je v tesnom kontakte s telom.

Dnes je populárne veľké párenie. Pre modely s touto charakteristikou existujú najmä hrubé struny. Pletené z nich je jednoduché, pretože výsledok vo forme nového klobúka nebude trvať dlho. Tu je však dôležité, aby sme sa pevne zviazali tak, aby čiapka neprešla.

Trendom posledných období sú pletené súpravy. Akýkoľvek klobúk spojený s ihlami môže byť doplnený krkom.príslušenstvo, palčiaky alebo legíny, pletené z tej istej nite ako klobúk. Získajte set, teplé, útulné a štýlové.

A teraz sa pozrime na niektoré dámske klobúky s pletacími ihlicami, ich vzory pletenia a novinky z roku 2019 na zimu a na jeseň.

Popisy a schémy moderných modelov uzáverov

Hat-bini

Jeden z najnovších modelov a dnes najžiadanejší model možno nazvať čiapočkou bini. Je to jednoduché prevedenie a pomerne veľkolepý vzhľad, klobúk je pletený s ihlami cez a podväzkový steh. Nasleduje popis úlohy krok za krokom.

Pokiaľ ide o strop, ktorý potrebujete:

 1. Priadza. Môžete si vziať pomerne hustý, napríklad Nako Arctik, jeho dĺžka je 100 metrov na 100 gramov. Dosť 1 záves.
 2. Hovorcovia. Počet lúčov závisí od toho, ako je pletenina pletená iným remeselníkom a vyberá sa individuálne. Výrobcovia priadze zvyčajne uvádzajú na obale číslo, ktoré je najvhodnejšie pre tieto vlákna. Pre priadzu Nako Arctik je číslo 5. Na pletenie tohto modelu sa hodia kruhové pletacie ihlice, ako sa budeme pliesť v krátkych radoch a výrobok bude zakrivený v procese pletenia.

Začíname:

 1. Na pletacej ihle si vezmeme 36 slučiek a pleteme 2 rady s lícnymi očkami. Prvé a posledné stehy pri pletení budú lemované.
 2. Potom začnú skrátené riadky, ktoré sa vypĺňajú takto:

3 riadky: 1 okraj slučky, 29 slučiek tvár a 6 opustiť vľavo hovoril, nie je pletenie. Otočte prácu.

4 riadky a všetky dokonca pletené tváre.

5 riadkov: 1okraj slučky, 29 slučky tvár a 5 vľavo na ľavej hovoril, nie je pletenie. Otočte prácu.

7 rad: 1 okraj slučky, 29 slučiek tvár a 4 opustiť na ľavej hovoril, nie je pletenie. Otočte prácu.

9 rad: 1 okraj slučky, 29 slučiek tvár a 3 opustiť na ľavej hovoril, nie pletenie je. Otočte prácu.

11 riadok: 1 okraj slučky, 29 slučiek tvár a 2 opustiť na ľavej hovoril, nie je pletenie. Otočte prácu.

13 rad: 1 okraj slučky, 29 slučiek tvár a 1 opustiť na ľavej hovoril, nie je pletenie. Otočte prácu.

15 riadok: pleti sme všetky slučky tváre.

Dostali sme prvý klin. Takéto kliny budeme musieť zviazať 8 kusov všetkého, to znamená, že ďalších 7 krát musíte opakovať pletenie od 3 do 15 riadkov.

16 riadkov všetkých tváre,

Od 17. riadku začíname opakovanie od tretieho radu.

 1. Pletieme 2 ďalšie rady s očkami.
 2. Uzáver je pripravený, prišite okraje.

Čiapočka s vrkôčikom a pomponom nití

\ t

Šnúrky sú dnes veľmi populárne. Pletaciu čiapočku možno pletiť pomocou tohto jednoduchého, ale účinného vzoru. Tu je hlavná vec pochopiť princíp pletenie copánky. Vykonáva sa nasledovne.

 1. Potrebuje 9 cyklov. Sú rozdelené do 3 častí s 3 slučkami. Niekoľko radov pliesť tváre slučky všetky copánky.
 2. Pravé 3 slučky sa prekrížia so strednými slučkami, čo ich ponechá na pomocnom lúči pred prácou.
 3. Pliesť niekoľko radov tváre bez kríženia.
 4. Ľavé 3 slučky sa prekrížia so strednými slučkami, pričom sa ponechajú na pomocnom lúčipráce.
 5. Opäť pliesť niekoľko riadkov bez kríženia a opakovať.

Kosu možno nahradiť alebo doplniť postrojom. Od ražni sa líši tým, že je potrebné krížiť len 2 slučky v jednom smere. Napríklad, pre postroj vezmeme 6 slučiek (3 a 3) a pleteme niekoľko radov bez toho, aby sme najprv prechádzali, potom ich krížme a pokračujeme v pletení.

Čiapočka sa môže striedavo pripojiť pomocou prameňov a popruhov.

Medzi slučkami prameňov a popruhov musíte vytočiť 4 slučky a pliesť ich na nesprávnu stranu. Tým, že sa pletenina zmenší bližšie k okraju viečka, bude sa zužovať. Potom budete musieť strihať šnúrky a keď na lúč nezostane viac ako 10 slučiek, potiahnite ich šnúrkou a viečko je pripravené.

Klobúk môže byť ozdobený pomponou z nití. To môže byť vykonané navinutím nite na kartóne požadovanej šírky a zhromažďovanie v uzle na jednej strane, druhý rez. Čím viac nití na vietor, tým nádhernejšie sa pompon objaví.

Pompeta z prírodnej kožušiny bude na pletenej čiapke s copánkami vyzerať veľmi štýlovo. Môže byť zvolený tak, aby zodpovedal čiapke alebo kontrastnej farbe, a prírodný mýval, svetlohnedej farby s tmavšími špičkami, bude vyhovovať akémukoľvek uzáveru.

Čiapka s ušami Mohair

Najjednoduchšia a štýlová verzia pletacích klobúkov s ušami. To môže byť vyrobené z mohair, pridaním k nemu vlnené vlákno, aby zodpovedali hustote.

Pokiaľ ide o strop, ktorý potrebujete:

 1. Mohair a vlna.
 2. Hovorí číslo 3-5, v závislosti od jednotlivcahustota pletenia.

Je lepšie pliesť klobúky pevne tak, aby neboli vetrané vetrom. Ak je hustota pletenie je slabá, potom to dáva zmysel pre čiapku, aby sa menší počet pletacích ihiel a pletené pevnejšie.

Začíname:

 1. Klobúk je pletený v tvare jednoduchého obdĺžnika. Zhromažďujeme na lúče počet slučiek vhodných pre objem hlavy. Slučky sa musia vypočítať vopred tým, že sa k sebe priviaže malý kus týchto nití, z ktorých bude mať čiapka a merať objem hlavy.
 2. Najprv sme pletili niekoľko radov gumičkou 1 * 1 (1 predná, 1 nesprávna). Purlars podľa obrázku.
 3. Potom pokračujeme v pletení s predným saténovým stehom, to znamená, že v predných radoch pleteme všetky predné slučky a v zadných radoch - chrbtom.
 4. Tak pokračujte do požadovanej hĺbky uzáveru.
 5. Potom zavrieme závesy a urobíme zadný šev a horný šev, takže máme štvorcové viečko.
 6. Môžete to nechať týmto spôsobom, alebo môžete pripnúť pár škovichových uší (švy urobíme uhlopriečne a ponecháme rohy uší).

Uzáver so závitom

Pletená čiapka s bránou je vhodná pre mladého človeka a pre starú pani, pre dievča a pre chlapca. Všestranná a štýlová možnosť, ktorú si môže každý módny človek dovoliť. Taký klobúk, vyrobený z obyčajných nití alebo mohér, angora dokonale zapadá do akéhokoľvek štýlu šatníka. Bude dobrá s plášťom a kabátom a kožuchom. Ako ju zviazať? Áno, veľmi jednoduché, použite nasledujúci popis.

Čo potrebujete:

 1. Mohair a vlnená niť z akýchkoľvek vlákienpožadovaný odtieň. Na viečko zvyčajne trvá maximálne 100 gramov hank.
 2. Pletacie ihly č. 3-5 v závislosti od individuálnej hustoty pletenia.

Pokračovať:

 1. Uzáver úplet elastický 2 * 2. (2 tváre slučky a 2 obruba slučky striedavo).
 2. Zhromažďujeme na lúčoch potrebný počet slučiek, ktoré sa predtým vypočítali podľa hustoty pletenia a objemu hlavy.
 3. Začať pliesť hlavný vzor. Pleteme 15 centimetrov na podložku (to nie je povinné opatrenie, záleží na túžbe každého kvalifikovaného pracovníka).
 4. Keď je brána pripojená, pokračujeme v pletení do plnej hĺbky uzáveru.
 5. Pre 1 rad pred koncom pletenia zmenšujeme šírku pletením všetkých párov nesprávnych slučiek v elastickom páse do 1 slučky.
 6. Zostávajúce závesy sú navlečené spolu so závitom.
 7. Vyrábame šev takým spôsobom, že by bol z vnútra brány, potom sa rozbalil a pokračoval v šve z druhej strany.
 8. Vypnutie uzáveru, otočenie brány a vypnutie uzáveru je pripravené.

Takýto uzáver môže byť pletený na okrúhlych pletacích ihliach, potom nebudete musieť vytvoriť šev.

Tu je niekoľko ďalších možností pre pletenie klobúkov s pletacími ihlami a pletacích vzorov pre rok 2019.

Zimné pletené čiapky pre ženy

\ t

Zvážte niekoľko nových zimných klobúkov 2019 s pletacími ihlicami a ich pletacích vzorov.

Na zimu je dobrou voľbou klobúk s ušami. Dnes sú takéto možnosti dosť relevantné.

Čiapočka s ušami môže byť vyrobená pomocou akéhokoľvek vzoru alebo len perlou alebo podväzkom. totoklobúk začať pliesť s ušami. Najprv sme pletené jedno očko, potom druhý, potom sme pliesť klopu na čelo, ak je na modeli. Rozdeľujeme všetky získané časti na lúč a zadajte požadovaný počet slučiek nasledovne: najprv zozbierame polovicu slučiek pre zadnú časť čiapky, potom oko ide, potom je klopa pre čelo (ak nie, potom zbierame slučky predného klobúka), potom ucho a druhá časť závesy zadnej časti viečka.

Toto všetko umiestnime na jednu ihlu a začneme pletiť hlavnú časť viečka podľa zvoleného vzoru, až kým nie je úplná výška uzáveru pletená. Utiahnite slučku a vytvorte zadný šev. Klopa na čele je lepšie upevniť pár stehov.

Čiapočka môže byť zdobená strapcami na koncoch uší.

Na zimu môžete použiť klobúk opísaný vyššie s bránou alebo uzáverom. Aby ste zabránili vetraniu v zimnom vetre cez pletenú textíliu, môžete šiť napríklad fleecovú podšívku a šiť ju vo vnútri čiapky. Tak to bude teplé a útulné, vhodné pre zimné ruské studené.

Diskutované vzory pletacích klobúkov s pletacími ihlami a novými predmetmi v roku 2019 pomôžu určiť výber veľkého množstva modelov a spôsobov realizácie a pochopiť princíp, aby sa štýlový a moderný klobúk ešte lepšie zobrazil.Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Publikované09.16.2018Štítky: