Ako šiť sukňu z tylu vlastnými rukami: krok za krokom

Sukňa tylu je naozaj elegantný, ľahký a jemný prvok ženského šatníka. História pôvodu tohto oblečenia je celkom zaujímavá, pretože pôvodne bola súčasťou balerínskej uniformy. Materiál, z ktorého sukne zhotovili záujem návrhárov, ktorí sa rozhodli urobiť niečo zaujímavé. Od tej chvíle sa zrodila éra štýlových detailov tylu šatníka. Dnes existuje mnoho techník na šitie tylu sukne pre dievča s vlastnými rukami, s minimálnymi prostriedkami.

Proces výroby sukne je veľmi jednoduchý, na to potrebujete: schopnosť pracovať s takýmto materiálom a šijacím strojom. Spracovanie fatin má veľa nuansy. V prvom rade je lepšie použiť stacionárny nôž na strihanie ako nožnice, takže bude menej pravdepodobné poškodenie hrán. Okrem toho použite menej ostré predmety na upevnenie sukne, pretože tyl ľahko stráca svoju príťažlivosť pri mechanickom pôsobení.


Podrobný návod

Sprievodca, ako šiť tylu sukne pre dievča vlastnými rukami, krok za krokom, bez pomoci profesionálneho štúdia, vám pomôže. Tipy, samozrejme, pohodlné, ale navyše, môžete použiť video ako sprievodca.

Ak chcete vytvoriť sukňu s dĺžkou asi 45 cm, musíte pripraviť:

 • 3 * 5 metrové plátno;
 • obloženie sukní;
 • overlock a šijací stroj;
 • nožnice, špendlíky, fixky, nite a ihly;
 • vzory.

Prevýroba nadýchanej sukne bude musieť robiť dve vrstvy, ktoré sa budú líšiť v priemere.

Pripravené vzory by mali zodpovedať vašej veľkosti. Ak to chcete urobiť, odmerajte obvod pásu a položte ho na vzor, ​​ostatné rozmery nezáleží.

V priemere by mala byť vrchná vrstva budúcej sukne dvojnásobná. Je to spôsobené tým, že padne na vrchol inej vrstvy a bude prítomný vplyv svetla. Musíte tiež vziať do úvahy montáž, ktorá bude musieť byť vykonaná v páse.

Výrobné kroky:

 1. Tri metre tkaniny, ktorú ste predtým pripravili, by sa mali zložiť. Po opätovnom zopakovaní akcie už máme 4 hotové vrstvy materiálu tylu, z ktorého budú kruhy vyrezané. Prerežeme všetky prebytočné vzory a upravíme veľkosť na figuríne.
 2. Nasledujúce štyri vrstvy by mali byť nižšie, to znamená, že máme dva bloky po 4 vrstvách, ale s rôznymi priemermi. Po vykonaní opakovaných akcií vykonávame rovnaké manipulácie. Jediné, čo musíte mať na pamäti, je, že zips bude inštalovaný na spodnej strane sukne, takže na to musíte ponechať priestor.
 3. Šijeme zips, po žehlení tohto miesta horúcim železom. Je veľmi ťažké pracovať s tylom, takže môžete použiť ďalší kus hrubej tkaniny na upevnenie zips na to čo najefektívnejšie.
 4. Spojte vrchnú a spodnú vrstvu sukne. Hrany spracovávame na šijacím stroji s vhodným švom.
 5. Štyri spodné vrstvy sú hotovou sukňou, ale predávať pompou používame štyri ďalšie top. Tak, aby sa otvoril prístup k zipsu, je potrebné znížiť hornú časť sukne a prilepiť látku pozdĺž okraja zipsu. Pomocou ihly šijte vrchnú vrstvu na okraj zipsu.
 6. Pri šití spodnej a hornej vrstvy plášťa sa odporúča použiť slepý šev.
 7. Podšívka pod sukňou sa vyrába vo forme polovičného slnka, pretože tento štýl je prijateľnejší. Šitie pod spodnou časťou sukne.
 8. Podšívka by sa mala v oblasti zipsu šiť aj na bezpečné upevnenie. Za týmto účelom aplikujte tajný šev vo vzdialenosti 5 milimetrov od zubov zipsu.
 9. Pás je vyrobený z rovnakej tkaniny ako podšívka. Orezali sme obdĺžnik asi 20 centimetrov široký pozdĺž pásu, preložte látku s prednou časťou a zašili ju. Po otočení pásu smerom von.
 10. Prišívame pás k sukni, kombinujeme ho so zipsom.
Odporúča sa nosiť sukňu s tylu len vtedy, keď je trochu zavesená, pretože hrany sú časom hladké.

Teraz viete, ako šiť sukňu tylu pre dievča vlastnými rukami čítaním príručky pre začiatočníkov. Postupujte podľa našich pokynov a budete úspešní.

Samonosná sukňa bude schopná ozdobiť nielen dospelý, ale aj detský šatník. Profesionálny majster triedy o tom, ako šiť tylu sukne pre dievča robí všetko, čo k dispozícii so všetkým, čo potrebujete, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok. Pokiaľ ide o farbu a ďalšie funkcieVaše produkty môžete nezávisle od seba líšiť šírkou pásu, dĺžkou, doplnkovým príslušenstvom.

Aby sa pri práci nevyskytli ťažkosti, je najlepšie postupovať krok za krokom fotkami alebo video pokynmi, kde môžete jasne vidieť všetky akcie.

Módne trendy

Tylová sukňa je ľahká a jemná, dá sa kombinovať s najrôznejšími prvkami vášho šatníka. Môžete nosiť top, tričko, blúzku a to všetko bude vyzerať veľmi krásne. Bude veľmi ťažké nájsť identický model sukne v obchode, ktorý urobíte vlastnými rukami, preto vás bude zaujímať také remeslo. Po prvom úspešnom vykonaní koncipovaného plánu bude pre vás oveľa jednoduchšie pracovať s tylom aj inými materiálmi.

Odporúča sa používať vzory, pomocou ktorých bude možné vypracovať všetky podrobnosti o budúcom výrobku. Zvážte vopred štýl sukne, či používať príslušenstvo a ďalšie komponenty. Kombinácia takýchto produktov bude vždy zaujímavá a žiadaná. Všetky moderné módne trendy priamo súvisia s tylom, pretože je naozaj krásne a zaujímavé pre módnych návrhárov.

Výhodou sukne z tylu je, že ide dobre o tenisky, topánky, baletné topánky a dokonca aj bridlice. Najdôležitejšie je, aby ste sa cítili pohodlne. Tyl sukne môžu byť šité pre vašu dcéru. V tomto prípade sa všetko robí aj vopred.vypracovaný plán, primeraná je len dĺžka.Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené05/28/2018