Ako urobiť vodnú manikúru sami

Vodná manikúra je kvôli krásnym, abstraktným kresbám žiadaná a uľahčuje ich doma. Ako presne sa učíme nižšie.


Čo je potrebné na vytvorenie vodnej manikúry?

Pred začatím procesu budete musieť pripraviť:

  • stredne hlboká misa alebo široké sklo zo skla alebo plastu;
  • čistá voda;
  • akýkoľvek tukový krém alebo maskovacia páska;
  • špáradlo, bambusový špíz alebo bodky;
  • odstraňovač lakov na nechty;
  • vatové tampóny a kolieska;
  • laky na nechty, vždy zodpovedajúce odtieňom.

Upozorňujeme, že táto manikúra sa nevykonáva s gélovými leštidlami. Tie majú pomerne hustú textúru. Z tohto dôvodu sa nešíria na vodu, ako to vyžaduje dizajn. Pomocou gélových leštidiel môžete vytvoriť len imitáciu vodných škvŕn, ale aj to vyžaduje od majstra určité zručnosti.

Prípravná fáza

\ t

Predtým, ako začnete vytvárať vodnú manikúru doma, čo sa ďalej demonštruje na fotografiách, budete musieť pripraviť nechty. Ak to chcete urobiť, urobte klasickú manikúru:

  • tvarovanie dosiek;
  • orezanie alebo presunutie pokožky;
  • odmastite nechty a naneste na ne základný náter. Substrát môže byť transparentný alebo biely.

Farebný pigment laku sa rozprestiera na povrchu vody a je tlmený niekoľkými tónmi. Ak pripojíte takýto film k nechtu, manikúra sa rozplynie. Chcete ponechať zvolenú farbusiahať? Naneste ako podklad biely lak.

Zaujímavé: Manikúra s monogramami

Akonáhle sú nechty suché, ošetrte si prsty mastným krémom. Uistite sa, že sa v žiadnom prípade nedostal na nechtový tanier.

Ak k tomu dôjde, budete ho musieť znova prepracovať. Film na laky sa počas prvých dní nelepí na tukovú bázu alebo odletie.

Namiesto smotany môžete použiť maskovaciu pásku. Nakrájajte na pásy rôznych šírok a prilepte prst tak, aby zostala otvorená len nechtová platňa.

Kapitáni odporúčajú odobrať presne maskovaciu pásku. Normálna páska sa nedrží dostatočne pevne na pokožke.
​​

Ak sa rozhodnete, ktorá z nich je lepšia - krycia páska alebo krém, samozrejme, výber bude na smotane. Aplikáciou získate čistejšiu a upratanú prácu s minimálnymi chybami.

Vytvorenie vodného útvaru: hlavné triedy

Keďže vodnú manikúru v domácnosti môžu tvoriť rôzni technici, podrobnejšie zvážte každú z možností.

Kontrastné pásy

Možnosť jedna

Nalejte vodu do nádoby a naneste na ňu lak. Na vodnom filme sa na oči rozšíri kvapka. Pokračujte v striedavom odkvapkávaní lakov rôznych odtieňov, smerovanie kefy do rovnakého bodu.

Postupný proces vytvárania vôd

Začiatočníci by mali začínať dvoma odtieňmi. Akonáhle sa vzory stanú jasnými a činnýminaučíte sa s istotou, môžete experimentovať s veľkým množstvom lakov.
\ t

Základ pre kreslenie s dvoma odtieňmi laku

Po získaní základu na vytvorenie vzoru si vezmite špáradlo alebo bodky. Ponorte ich do vody doslova 5 mm a vytvorte elegantný vzor. Takto môžete vytvoriť pavučinu, moderné abstraktné vlny, zdanie sŕdc, atď. V tomto prípade bude vzor závisieť od toho, akým smerom budete nástroj nasmerovať.

Dizajn so vzormi v tvare srdca

Zaujímavé: Perleťová manikúra s dizajnom

Ak sa ukáže, že vzor je neostrý, a farby sa miešajú tak, aby vytvárali nové tóny, znamená to, že špáradlo prepustíte príliš hlboko. Opätovne obráťte obrobok.

Počas práce s obrazom je veľmi dôležité pravidelne čistiť špáradlo z laku. Preto potrebujete bavlnené tampóny. Udržujte ich po ruke, aby robili všetko rýchlo.

Akonáhle je vzorovaný film vytvorený, opatrne ho položte. Urobte to tak, aby vstupoval do nádrže s vodou do dvoch falang.

Držte prst na niekoľko sekúnd vo vode, jemne siahnite a nasmerujte klinec nahor. Na povrchu dosky vytvoríte viacfarebný film. V prípade potreby ju vyrovnajte. Akonáhle je všetko suché, odstráňte prebytočný lak okolo nechtovej dosky. Ak sa dostane na pokožku, ktorá nie je zapečatená lepiacou páskou alebo nespracovaná krémom, utrite ju predtým, ako ste predtým navlhčili vatový tampón.odstraňovač lakov na nechty.

Dôležité! Kapacita musí byť zvolená tak, aby sa prst, vstupujúci do vody na dvoch falangách, nedotýkal dna. Ak tento okamih neberiete do úvahy, dotknete sa dna nechtom a zničíte kresbu.

Keď sú klince suché, prikryte ich transparentným povrchom.

Druhá možnosť

Tento spôsob vytvárania vodného dizajnu pre začiatočníkov bude zložitý. Počas procesu budeme nezávisle tvoriť film so vzormi a používať ho v budúcnosti ako samolepky na nechty.

Design vody s perleťovým lakom

Materiály budú potrebovať to isté. V tomto prípade sa prípravná fáza mierne líši.

Pomocou filmu môžete vytvoriť francúzsky jazyk

Základný lak, môžete si vybrať ľubovoľný odtieň. Hlavná vec je, že je kombinovaná s tými, ktoré si pripravíte na vytvorenie vodného vzoru.

Jasné pruhy s jasnými čiarami vyzerajú krásne

Doprajte prstom tukový krém alebo ich prilepte lepiacou páskou, nepotrebujete.

Vytvorte na vode film už známym spôsobom. V okamihu, keď budete maľovať lakom, kvapalina v miske by mala byť mierne teplá, asi 36 - 40 stupňov Celzia. V studenej vode sa nebude šíriť ani čerstvý nezriedený lak.

Kruhy na báze laku na báze vody

Po vytvorení výkresu nechajte vodu vychladnúť. Keď sa kvapalina ochladí, nastaví sa na jej povrchu lakový film. Ak chcete získať, budete potrebovaťšpáradlo a pinzeta.

Vezmite výsledný film a nožnice. Vystrihnite vzory. Môžu to byť pruhy alebo trojuholníky, ktoré sú obzvlášť dôležité v roku 2019.

Je ľahké pracovať s hotovým filmom

Zakryte nechtovú platňu tenkou vrstvou číreho laku a na ňu položte pripravené kúsky filmu. Hladké a znovu naneste na necht transparentný lak. Hotovo!

Upevnite vzor

Tretia možnosť

V tejto hlavnej triede vytvoríme nielen vzory, ale podobnosť mriežky do diery. Nástroje budú potrebovať to isté. Pridajte do tohto zoznamu lak na vlasy.

Manikúra s „nettingom“

Základ v tomto prípade môže mať akúkoľvek farbu. Hlavná vec je, že je kombinovaná s mriežkou. Ak chcete vytvoriť druhý bude potrebovať len jeden odtieň laku.

Jemná verzia klasickej vodnej manikúry

Zaujímavé: Jarná manikúra 2019

Pripravte si nechty a aplikujte na ne zvolenú farbu podkladu. Ošetrte prsty krémom. Ponorte kvapku laku na povrch vody a nechajte ho šíriť.

Všimnite si, že lak by mal byť mierne tekutý. Ak je už zmrazený, pridajte k tomu acetón, nemá zmysel. Pre takéto práce nie je vhodný zriedený materiál.

Hneď ako sa na povrchu vody vytvorí súvislý film, priviesť do nádoby aerosól so sprejom na vlasy a postriekať ho. Mriežka je vytvorená priamo pred vami. Ihneď potom môžete ponoriťprst do nádoby a už viete, ako preniesť vzor na nechty.

Na konci procesu fixujte lakový film transparentným povrchom.

Ktorá z troch možností manikúry sa vám páčila viac?

Zobraziť výsledky

Nahrávam ...

Keď máte ruku, môžete experimentovať s rôznymi farbami a vzormi. Všímajte si, aké zaujímavé sú nielen kontrastné odtiene lakov, ale aj povlak s rôznymi efektmi, ako je perleťový alebo s prídavkom trblietky.

Na všetky nechty je možné použiť abstraktný obrázok, alebo môžete vybrať 1 až 2 klince. Niektoré dievčatá dopĺňajú podobné vzory s inými možnosťami dekoru, ale častejšie to vyzerá na mieste. Maximálne povolené je 1 - 2 kamienky.

Vo videu a postupných fotografiách vytvorenia vodnej manikúry sme vám ukázali základné techniky a ukázali príklady najbežnejších vzorov a farebných kombinácií. Neváhajte s nimi experimentovať a použiť ich na vytvorenie nových, ešte zaujímavejších návrhov.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané02.02.2019Štítky: