Pletené barety - pletenie 2018 - 2019: popis, schémy, fotografie

Baret je veľmi ženská čelenka, dnes je opäť v móde. Môže byť vyrobený nezávisle pletením z akejkoľvek priadze. Ďalej, v článku sa budeme zaoberať novými modelmi niekoľkých baretov pletených so vzormi a opismi. Každý model je svojím vlastným spôsobom zaujímavý a jedinečný, ale takmer všetky sú realizované na rovnakom princípe. Po prvé, sme kravatu manžetu, po plátne baret ide na expanziu, potom na zúženie.

V prípade potreby bude pre každý z predložených modelov uvedený opis a diagramy. Ale najprv, trochu o tom, ako si vybrať materiál pre prácu na pletený baret.- 45%
aliexpress.com
Xthree nový pletený klobúk klobúka s medvedíkom z medvedíkov ...
1 192trieť.656 rub.
- 50%
Aliexpress.com
Priame dodanie baret ženskej vlny pletené čiapky 2018 novú značku ...
1 245trieť.623 rub.
- 42%
Aliexpress.com
Liliyabaihe Nový štýl dámsky zimný baret pletený vlnený Angora baret ...
1 674trieť.971 rub.
​​
kupivip.ru
Tonak Beret
3 450 rub.
kupivip.ru
Tonak berie
2 450 rub.
kupivip.ru
Tonak Beret
1 950 rub.

Výber nití a pletacích ihlic

\ t

Pre baret je lepšie zvoliť si teplú, ale tenkú niť. Musí byť mierne stuhnutý, takže baret si zachováva svoj tvar. Ale niekedy je dovolené pliesť baret z veľmi jemnej, hodvábnej nite, potom jemne a jemne padne cez hlavu.

Vo väčšine prípadov sa odber vykonáva z vlny alebo vlny. Mnoho výrobcov pletacích priadzí ponúka iné zloženie vlákien. Je lepšie zvoliť si mäkké s pridaním akrylu alebo hodvábu, takže vlákno pri nosení výrobku nenanáša pokožku.

Takmer každý výrobca priadze má veľký výber detských nití. Ide o špeciálne nite pre deti, ktoré pri dotyku s pokožkou nespôsobujú nepríjemné pocity, ale zároveň sú veľmi teplé. Pre klobúky môžete použiť túto priadzu.

Ďalej sa v článku bude uvažovať o modeli baretu z tenkého mohairu. Mohair môže byť použitý na báze syntetického vlákna alebo hodvábu. Takáto niť bude nákladnejšia, ale veľmi mäkká a jemná.

Pre každý baret opísaný nižšie sú uvedené názvy priadze, z ktorej sú pletené. Môžete si vziať presne zadané vlákno alebo si vybrať vlastné podľa záznamu.

Pokiaľ ide o pletacie ihlice, číslo tohto nástroja sa zvyčajne odporúča na pletacích nitiach av popise modelu. Ale pred začatím práce, stojí za to zviazať vzorku a vidieť, akoon sa pozrie na tie alebo iné ihly. Niekto pletie slobodnejšie, niekto hustejší, takže si každý remeselník vyberie ihly pre svoj pracovný štýl.

Okrem toho je potrebné prepojiť vzorku aj s cieľom vypočítať požadovaný počet slučiek pre súpravu. Niekedy sa nemusí zhodovať s popisom požadovanej veľkosti. To všetko závisí od spôsobu pletenia.

Ale letné modely prelamovaných štýlových baretov môžu byť pletené aj ihlami. Pre takéto doplnky musíte použiť prírodnú "letnú" priadzu. Najlepšie sa hodí bavlna akejkoľvek dĺžky.

A teraz zvážime zaujímavé modely baretov s opismi.

berie "zimný sen"

Veľmi jednoduchý a štýlový baret „Winter Dream“ doplní obraz dievčatá, ktorá má rafinovaný vkus, delikátnosť a romantiku. Model je vyrobený z jemných vlnených vlákien svetlého tieňa. Ak si želáte, môžete si vybrať inú farbu. Aby sme to mohli uskutočniť, budeme potrebovať:

 1. DROPS ALPACA od Garnstudio (patrí do skupiny priadze A) priadze odtieňa 2373 zaberá 100 gramov priadze.
 2. Ihlice na pletenie č. 2.5 a 3.

Založenie mierneho a teplého baretu „Zimný spánok“:

 1. Slučky typu 122 alebo 142 v závislosti od veľkosti.
 2. Vytvorenie gumového pásu 2 x 2 na výšku 6 cm.
 3. Prejdite na číslo lúčov 3.
 4. Visíme fixky 5 kusov každých 24-26 slučiek (v závislosti od veľkosti).
 5. Pokračujeme v pletení podväzkového stehu. V miestach označených značkami robíme dodatky, až kým plátno nedosiahne veľkosťv 177-179 slučkách, podľa veľkosti. Po odčítaní sa spoja 2 slučky na označených miestach, až kým 12 ihiel nezostane na ihlách. Pritiahneme zostávajúce závesy, šijeme chrbát.

Pripravuje sa. Akýkoľvek baret možno pridať s pletenými doplnkami z tej istej priadze. Môžete napríklad vykonávať šatku, snud alebo baktus. A tiež pletené palčiaky alebo rukavice bez prstov.

Toto bol opis najjednoduchšieho prevedenia, ale nie menej štýlový model baretu. Ďalej sú uvedené ešte zaujímavejšie nové modely baretov spojené s pletacími ihlami s diagramami a popismi.

„Levanduľa“

Uvažujme o veľmi zaujímavom novom modeli baretu spojeného pletacími ihlami, ktorých schéma a opis sú uvedené nižšie. Model sa nazýva "Lavender sky". Tento názov dostal z dôvodu jemného odtieňa priadze - farby levandule a kvôli vzoru pripomínajúcemu letáky a okvetné lístky jarného kvetu. Okrem toho sa ukáže, že je beztiažový, vzdušný, mäkký, pretože je vyrobený z najtenšieho mohair. Ale zároveň to bude celkom teplo. V prípade potreby môžete kombinovať mohair vlákno s polovičnou vlnou alebo bavlnou. Potom sa ukáže, že je objemnejší a hustší.

Ak chcete pracovať na barete „Lavender sky“, príde vhod:

 • Priadza DROPS KID-SILK od Garnstudio (patrí do skupiny priadze A) levanduľová farba č. 11.
 • Ihly kruhového pletenia č. 3.5 a 2.5.

Dostať sa k vytvoreniu jemného nádherného baretu:

 1. Zhromažďujeme na ihlách č. 2,5 124 (pre veľkosť S-M) alebo 132 slučiek (pre veľkosť L).
 2. Pleteme gumičku2 x 2 6 cm.
 3. Obraciame sa na číslo lúčov 3.5. Pletieme podľa vyššie uvedených schém do výšky 25 až 27 centimetrov.
 4. Utiahnite zostávajúce závesy.

Baret môže byť doplnený šatkou alebo snoodom z najtenšej a najjemnejšej priadze.

Prebieha "Ahoj nie."

Tento nový model pleteného baretu, ktorého schémy a popisy sú uvedené ďalej, budú vyhovovať viac na jar, keď už chcete teplo, slnko a dobré počasie. Názov baretu, zodpovedajúci: "Ahoj slnko." Baret je vyrobený v žiarivo žltej farbe. Ak si želáte, môžete si vybrať akýkoľvek iný odtieň. Pre tento vzor sa hodí oranžová, zelená, ružová.

Pre prácu je potrebné pripraviť:

 • DROPS LIMA z vlákien Garnstudio v odtieni 2923 100 gramov;
 • kruhové pletacie ihlice č. 3.5 a 3.

Začíname s baretom:

 1. Na kruhové ihly číslo 3 vytočte požadovaný počet slučiek. Vypočítame pomocou súvisiacej vzorky a obvodu hlavy.
 2. Pleteme 4-5 centimetrov elastickým pásom 2 * 2 a ideme do lúčov 3,5.
 3. Pliesťme podľa schémy A1 pre jej veľkosť. Schémy sú uvedené pre veľkosť s /m a m /l.
 4. Dokončiť pletenie vytiahnutím zostávajúcich stehov.
Súpravu možno doplniť palčiakami a čiapočkou alebo šálkom, ktoré ich spájajú s rovnakým vzorom z tej istej priadze.

Baret "Zimný anjel"

Štýlový a mládežnícky nový model baretu pleteného pletacími ihlicami s diagramami a popismi je uvedený nižšie. Tento model sa nazýva "Zimný anjel". Je to všetko o priadzi. Je vyrobená z mäkkých detských nití DROPS BABY MERINO od Garnstudio mliečne bielejodtieň. Pre prácu potrebujete kruhové ihly s číslami 3,5 a 2,5.

Opis práce na barete ďalej:

 1. V prípade ihiel č. 2.5 musíte v závislosti od veľkosti skórovať 120 alebo 126 slučiek.
 2. Pletiť gumový pás 1 x 1 - 4 centimetre. V poslednom riadku pridajte rovnomerne 10-14 slučiek. Dostávame 130-140 slučiek.
 3. Prejdite na číslo lúčov 3.5. Pre pripojenie pod schémou A1 a potom, čo sú všetky riadky zviazané - to sú schémy, prejdite na schému A2.
 4. Zostávajúce slučky sme pletili o 2 a ďalší riadok. Utiahneme slučky. Pripravuje sa.

K tomuto baretu pre set môžete priradiť útulný teplý šatku a rukavice s rovnakým delikátnym anjelským vzorom. Schémy sú uvedené nižšie. Pre šatku musíte vytočiť požadovaný počet slučiek v závislosti od šírky šatky, tej, ktorú chcete a pliesť rovno na požadovanú dĺžku so zadaným vzorom.

Rukavice sú pletené ako 2 obdĺžniky, ktorých šírka sa rovná obvodu ruky a je dlhá 25 - 30 cm. Po prvé, pliesť niekoľko radov žuvačky, po hlavnom vzore a dokončiť znova s ​​gumičkou. Vykonávame švy. Takže môžete získať teplý jemný set s názvom "Winter Angel". Na zimu nebude pletený baret veľmi teplý.

Ak máte v pláne nosiť ho v zimných mesiacoch, môžete ho položiť na podšívku, šiť vo forme baretu av rovnakej farbe ako fleece alebo hrubý úplet. Takáto podšívka by mala byť šitá vnútri baretu a potom sa v zime zahreje.

Preberá "Myra"

Ďalej je uvedený veľmi zaujímavý nový model baretu pleteného so vzormi a opismi. totomodel sa nazýva "Mira". Je vyrobený z kruhových ihiel č. 3.5 a 4 z DROPS LIMA z priadze Garnstudio v krásnom odtieni levandule s číslom 4088.

Vyhovuje tomuto:

 1. Na ihly číslo 3.5, musíte vytočiť požadovaný počet slučiek (v závislosti od veľkosti 102 alebo 107).
 2. Pletieme 4 cm v kruhu.
 3. Po prechode na ihly č. 4. A pliesť podľa schémy uvedenej nižšie (schéma A1). Schéma ukazuje 1 vzťah s redukciami. Baret by sa mal skladať zo 14-15 opakovaní vzťahu.
 4. Túto schému zaviedli do konca. Ihly zostávajú 28-30 slučiek. Urobíme riadok, pletenie všetkých slučiek 2. Po jednom riadku, pletenie všetkých slučiek o 2. Sme utiahnite zostávajúce slučky. Pripravuje sa.

Pre tento baret, môžete pliesť šatku alebo snood pomocou rovnakého vzoru. Nižšie uvedená schéma je schéma A2.

S manžetou

Práca na tomto modeli je rozdelená na dve etapy. Po prvé, kravatu manžetu. Pletiť cez, dĺžka v obvode hlavy. Potom, čo robí hornej časti baret. Ale prvé veci ako prvé. Pre prácu budeme potrebovať:

 • DROPS ALPACA biela alebo mliečne 100 gramov;
 • Počet lúčov 3,5 rovný a kruhový;
 • markery.

Začíname:

 1. Knit manžetu. Nábor ihiel 32 slučiek. Pletieme podľa schémy začínajúcej M2 a po M1. Knit na požadovaný obvod hlavy.
 2. Vyrábame šev, spájajúci konce manžety.
 3. Zhromaždite sa na okraji manžetovej slučky na kruhových ihlách a plette hlavnú časť baretu, najskôr urobte dodatky. Aby sme zabezpečili, že sú jednotné, chytíme markery na rovnakej úrovnivzdialenosť 5 kusov.
 4. Po zviazaní 20 centimetrov robíme na rovnakých miestach odčítania.
 5. Keď je na ihličkách 10 slučiek, utiahneme ich.

berie „Drahá Mária“

Vrcholom tohto štýlového baretu je manžeta, ktorá nie je z elastického materiálu, ale z podväzku. Okrem toho je zdobený klinmi z okvetných lístkov, ktoré sa odchyľujú od stredu baretu. Práca na tejto veci je pomerne jednoduchá a vzrušujúca.

Najprv však pripravíme všetko potrebné:

 • DROPS LIMA od Garnstudio vlákna odtieň 4377 fialová tmavá;
 • kruhové ihly # 4 a 3.5.

A teraz sa dostaneme k práci:

 1. Zbierame na lúčoch počet slučiek, ktoré sú potrebné pre veľkosť vašej hlavy. Pliesť niekoľko radov podväzkový steh. Kravatu 5-6 centimetrov.
 2. Potom, čo ideme do ihiel č. 4 a pleteme podľa schémy. Graf má jednu správu, 6 opakovaní.
 3. Keď je vzor pletený až do konca, utiahneme zostávajúce slučky na nite a skryjeme hrot dovnútra.

Takže jednoducho a rýchlo môžete získať štýlovú čelenku.


Ozdobné obloženie

Dnes môžete ozdobiť pletené čiapky so všetkými druhmi pruhov, šípok, odznakov. Baret môže byť tiež ozdobený podľa vašich predstáv. Napríklad na okraji baretu môžete šiť koženú náplasť s akýmkoľvek znakom alebo nápisom.

Bude veľmi zaujímavé pozrieť sa na kovové pásy. Môžu byť zakúpené v oddeleniach šijacích doplnkov.

Je štýlový a elegantný, aby ozdobil baret,pomocou jednoduchých drevených tlačidiel. K tomu môžete šiť pár na strane baretu.

S tým, čo nosiť pletený baret

V poslednom čase si v rebríčku módnych a štýlových klobúkov opäť kladú vysoké pozície. Uvažovali sme o tom, ako spojiť niekoľko nových modelov tohto typu pokrývky hlavy, a teraz diskutujme o tom, čo sa dá kombinovať a nosiť.

Hlavným trendom dnes je, že často tvoria klobúk s príslušenstvom na krk, šatku, snoop alebo baktus.

Na pletený baret môžete urobiť z rovnakej priadze z akéhokoľvek z týchto doplnkov. Navyše nie je nutné použiť vzor z baretu, môžete si vytvoriť jednoduchý podväzkový steh alebo sieťovinu, pletenie nakida.

Okrem toho, s baretom môžete nosiť palčiaky a rukavice, pletené z rovnakej priadze alebo dokonca legíny.

Pletený baret dobre sedí s takmer akýmkoľvek vrchným oblečením. Môže sa nosiť s bundami, bundami, kožuchmi, parketami a plášťami. Nemali by ste nosiť baret s pleteným sveter alebo pletený kabát. Bude krach.

Je dôležité, aby pletené doplnky zodpovedali farbe. To nemusí znamenať, že baret musí byť pletený v rovnakom odtieni ako vrchné oblečenie. Naopak, mala by mať inú farbu, ale mala by byť v harmónii.

Pokiaľ ide o letné modely, ľahké prelamované pletené barety budú vyzerať rovnako dobre s sundresses, sukne a džínsy. Pre tento doplnok je vhodný akýkoľvek štýl oblečenia.Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené28.8.2018Štítky: