Pletenie pre mužov: módne modely v roku 2019

Pre tých, ktorí chcú pliesť, prichádza horúca sezóna. Na jeseň av zime nezabudnite dať svojej rodine novú vec. Pletenie pre mužov má špeciálne miesto v šitie (módne modely z roku 2019 s popisom sú uvedené nižšie v článku). Pletenie pre milovaného muža alebo syna je radosť. Je dôležité vybrať si model, ktorý osloví svojho majiteľa a bude spĺňať módne trendy.

Zvážte súčasné modely svetrov a klobúkov pre mužov, ktoré môžu byť pletené nezávisle. Predtým, ako začnete pracovať, musíte zvoliť správny závit.


Výber priadze pre pánsky sveter

Pre sveter, aj pre mužov, musíte si vybrať mäkké a nie pichľavé priadze. Pre teplý sveter má zmysel vybrať si priadzu, ktorá obsahuje vlnu. Môže to byť 100% vlna, merino alebo alpaka, alebo s pridaním akrylu.

Pánske pulóvre a svetre vyzerajú skvele z bavlny. Pre nich je potrebné zvoliť vlákno nie je príliš silný, môžete bavlny s akrylom. Pletacie ihlice na priadze na výber podľa hustoty pletenia alebo na odporúčanie na obale.

Farbou sa musíte zamerať na preferencie muža, ktorý bude nosiť sveter. Ale pre pletenie pre mužov, tam sú tiež módne trendy a trendy, článok nižšie ukazuje model 2019 s popisom pletenie štýlový sveter a výber farieb.

Priadza pre pánske klobúky

\ t

Tento kus oblečenia je najvhodnejší pre vlnené nite z mäkkého vlákna s prídavkomakrylové, hodvábne alebo čisté. Podľa hrúbky si môžete vybrať úplne ľubovoľný závit v závislosti od dizajnu a nápadov. Na jeseň čiapky, môžete si vziať tenké nite a pletené copánky, pre zimné čiapky vlákno strednej hrúbky a hustší vzor bude robiť.

Merino, alpaky a norka sú považované za najjemnejšie vlnené nite. Ale to a najdrahšie možnosti. Môžete si vybrať rozpočet priadze, ktorá zahŕňa vlny a akryl na polovicu alebo v inom pomere. Takáto niť môže byť tiež mäkká a úplne bez ostna, a to je veľmi dôležité pre čelenku, pretože výrobok je v tesnom kontakte s telom.

Popisy a schémy štýlových pánskych svetrov

\ t

Dnes sú pulóvre a pletené svetre pomerne populárne. Pre mužov je to skvelá štýlová možnosť pre džínsy alebo nohavice. Pre takýto sveter je potrebné vyzdvihnúť sypkú priadzu, s metrikou najmenej 200 alebo 100 metrov na 100 gramov. Môžete si vybrať úplne jednoduchý spôsob párenia: perlový vzor, ​​šál alebo elastický materiál. Alebo pletené svetre so vzorom vrkôčiky. Sveter vyrobený z hromadnej priadze s jednoduchým vzorom bude veľmi štýlový a módny šatník.

Pokračovanie témy pletenia pre mužov prezentujeme niekoľko módnych modelov z roku 2019 s popismi a diagrammi.

Žakárový sveter

Pre tento štýlový sveter s žakárovým ornamentom budete potrebovať:

 • tmavá olivová niť 650 gr. hrúbka pri rýchlosti 125 m na 50 g. Mliečne priadze svetlej farby 150 gr;
 • ihly číslo 3, 3,5 a 4.

Použité vzory:

 • guma 2 * 2: striedavo pletené 2 tváre a 2 obruba v predných radoch a obruba vo vzore;
 • povrch tváre: v predných radoch pleteme predné, v zadných radoch - zadné slučky;
 • pleteniny so žakárovým vzorom podľa schémy (uvedené nižšie) so saténovým stehom so zmenou nite, ako je znázornené na obrázku.

Začíname:

 1. Najprv upchal zadnú časť. Na ihly číslo 3, zbierame 152 slučiek s olivovou niťou a pletie niekoľko radov s gumičkou 2 * 2. Gumička by mala byť široká 7 cm, je to asi 28 radov. Zmeňte ihly na číslo 3,5 a pridajte 1 slučky na oboch stranách okraja. Predný saténový steh plníme až kým plátno nedosiahne 31,5 cm, vymeníme ihly na č. 4 a pristúpime k pleteniu žakárového vzoru podľa schémy. V rovnakej dobe, vo výške 45 cm, blízko pre pancier znížiť na každej strane 2 krát v 3 slučkách, 3 krát 2 slučky, 6 krát v 1 slučke a pokračovať v pletení na krk. Vo výške 72 cm zatvorte priemerne 39 slučiek na krk a ramená oddeľte od seba o 1 cm od seba, zatvorte všetky slučky.
 2. Potom plette prednú časť. To tiež zapadá do krku, je o niečo hlbšie ako na chrbte a priemerne 29 slučiek by malo byť uzavretých vo výške 63 cm.
 3. Robíme rukávy, ako je tento: na ihly č 3, kreslíme 74 slučiek s olivovými niťami a my pleteme 7 cm s gumičkou 2 * 2. Ďalšie, choďte na lúče číslo 3,5 a pletené steh. Súčasne sa pridávajú dodatky na rozšírenie puzdra podľa vzoru. Vo výške pred slučkou 111 by sa mala vypnúť slučka. Vo vzdialenosti 32,5 cm od okraja musíte začať vykonávať žakárový vzor. Potom pokračujte v oliváchniť predného saténu. Začneme tvoriť rukávy rukávov, zatváranie slučiek v tomto poradí na oboch stranách: 1 čas 3 slučky, 6 krát 2 slučky, 11 krát 1 slučky, 6 krát 2 slučky, 2 krát 3 slučky a zatvorte zostávajúce slučky.
 4. Následne spojíme diely zošitím ramena a bočných švov, švov rukávu a vložíme puzdro do panvy.
 5. Krk otvárame ako malý malý stojan z 2 * 2 elastického materiálu. K tomu, po obvode krku, zdvihnite slučku a pliesť gumu do výšky 9,5 cm, zložiť ju na polovicu a dať okraj na to.

Štýlový, teplý, útulný a krásny jumper pre mužov pripravený.

Ihly na pulóvre "Šachová partia"

Ďalšie štýlové a veľmi jednoduché pánske sveter vykonáva pletenie. Jeho vrcholom je, že vďaka kombinácii slučiek na tvár a obruba sú reliéfne pruhy a štvorčeky. Táto vec je ušľachtilá a rafinovaná. Modrá farba dodáva obrazu štýl a zdržanlivosť.


Pre tento štýlový pulóver budete potrebovať:

 • tmavo modrá nasýtená priadza 850 g. hrúbka 80 m na 50 g. Môže to byť vlna a bavlna;
 • číslo ihly číslo 5.

Použité vzory:

 • guma 2 * 2: striedavo pletené 2 tváre a 2 obruba v predných radoch a obruba vo vzore;
 • guma 8 * 2: striedavo pletené 8 tváre a 2 obruba v predných radoch, a obruba vo vzore.

Šachový vzor sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 1. Začneme pracovať zozadu. Na lúče zbierame a pleteme 8 cm2 * 2, potom vykonáme šachový vzor podľa schémy a súčasne pridáme 1 slučku z každého okraja. Vo výške po 36 radoch od pravého okraja pleti prvých 10 slučiek gumovou páskou 8 * 2 a zvyšok slučiek pokračuje v pletení so šachovým vzorom, potom po 12 riadkoch sa ďalších 10 slučiek pletie aj s elastickým pásom 8 * 2, a tak opakujte, kým šikmo neukončíte všetky šachové figúrky. v žuvačke.
 2. Súčasne, vo výške 45 cm, v blízkosti otvorov na oboch stranách 2 krát v 3 slučkách, 2 krát v 2 slučkách, 3 krát v 1 slučke a pokračovaní v pletení na krk. Vo výške 72 cm Zatvorte priemerne 26 slučiek pre výstrih a spojte 1 cm od seba ramená, zatvorte všetky slučky.
 3. Pred pletením podobne ako krk ide o niečo hlbšie ako na chrbte a priemerne 26 slučiek by malo byť uzavretých vo výške 63 cm.
 4. Sme pletené rukávy, ako je tento: na ihly č 5, zbierame 42 slučiek, pleti 7 cm s gumičkou 2 * 2. Ďalšie, pletené šach vzor na schému. Súčasne sa pridávajú dodatky na rozšírenie puzdra podľa vzoru. Vo výške priehradky by malo byť 64 slučiek. Začneme tvoriť rukávy rukávov, zatváranie slučiek v tomto poradí na oboch stranách: 1 čas 3 slučky, 1 čas 2 slučky, 14 krát 1 slučky, 1 čas 2 slučky, 1 čas 3 slučky a zatvorte zostávajúce slučky.
 5. Potom zostavíme diely prešitím ramena a bočných švov, švov rukávu a vložíme puzdro do panvy.
 6. Ústa sú zdobené malým malým stohom gumy 2 x 2. K tomu, po obvode krku, zdvihnite slučku a pliesť gumu do výšky 9,5 cm, zložiť ju na polovicu a dať okraj na to.

Nasledujú fotografie módnych modelov svetrov2019 pre mužov s popisom a fotografiami a vzormi pletacích klobúkov.

Pánske štýlové klobúky s pletacími ihlami

\ t

Pletenie pre mužov sa neobmedzuje len na pulóvre a svetre, modely modelov v roku 2019 sú opísané nižšie. Dnes je v silnej polovici ľudstva veľmi obľúbená pletená čiapka. Slúži nielen na ohrievanie, ale aj na štylistickú funkciu, dokončenie súpravy a tvarovanie obrazu.

Jednoduchý klobúk s plášťom je ideálny pre muža a bude dokonale vybavený sako, kabát, vesta, mikina. Pre to budete musieť vziať teplá niť (s pridaním vlny) nie je našuchorený, obyčajné, ihly vhodnej hrúbky.

 1. Najprv je potrebné vypočítať hustotu pletenia, merať objem hlavy a viazať malý kus priadze.
 2. Potom na pletacích ihliciach vytočte potrebný počet slučiek a plette elastickým pásikom 2x2 15 cm na otáčanie. Potom pokračujte rovnakým vzorom po celej hĺbke uzáveru. Najprv zatvorte polovicu slučky obruba, pletenie je 2 dohromady, a potom utiahnutie všetkých zostávajúcich slučiek. Odskrutkujte otáčanie a zošite zadný šev. Čiapka je pripravená.

Na zimu by bola vynikajúcou voľbou pletená čiapka s klapkami na uši. Aby sa v zimnom chladnom počasí neprefúkla, môžete šiť vlnenú podšívku a steh vnútri čiapky.

Na klobúk s klapkami na uši, najprv pleteme uši, potom pletíme klopu na prednú časť klobúka (nad čelom). Všetky časti sú rozdelené na lúč a zadajte požadovaný počet slučiek nasledovne: Najprv dáme polovicu slučiek na zadnú časť viečka, potom očko, potom klopu na čelo, potom očko a druhú časť zadnej časti zadnej časti viečka. To všetko je umiestnené na rovnakej ihle a my začneme pliesť hlavnú časť viečka podľa zvoleného vzoru alebo len saténový steh alebo podväzkový steh, až kým nie je pletená celá výška čiapky. Utiahnite slučku a vytvorte zadný šev. Na okraji čiapky, môžete ísť háčkovanie "s krok krok" s rovnakým vláknom alebo v kontrastnej farbe. Klopa na čele je lepšie upevniť pár stehov.

Vzory s copánkami a postrojmi sú vhodné pre pánske klobúky, predná strana pánskeho klobúka bude vyzerať zdržanlivo a elegantne. Akákoľvek pletená čiapka na zimu môže byť zviazaná v 2 vrstvách alebo izolovaná podšívkou z rúna alebo úpletu.

Fotogaléria: pletené čiapky (diagramy)
Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané18.9.2018Štítky: