Pletenie palatín: pletacie vzory, nové 2019 s fotografiou

Krada je príslušenstvo, veľký šál, ktorý je schopný oživiť a transformovať obraz, dať mu ženskosť a tajomstvo. Okrem toho je to funkčný detail šatníka, ktorý sa môže v chladnom večernom dni zahriať, aby zakryl ramená tam, kde je to potrebné, ak má dáma veľmi úprimnú výbavu. Mnoho ihličiek bude hovoriť, že pletenie tippet s pletacie ihlice (pletenie vzory, nové položky pre 2019 sú uvedené v článku), je radosť, pretože je to celkom jednoduché. Musíte si vybrať vzor a pliesť s potrebnou šírkou a dĺžkou.

Pletený hrot môže pridať svetlé akcenty na obraz v vrchnom oblečení. Okrem toho sa dobre hodí aj na srsť, na plášť, na kabát a kožuch. Všetko záleží na tom, aké reťazce je toto príslušenstvo vyrobené, akú farbu to má.


Taký iný šál

V závislosti od ich účelu existuje niekoľko druhov kradení:

 1. Teplá špička - šatka. Je vyrobená z vlnenej priadze, je možné s prísadami, skôr husté, nie prelamované pletenie. Slúži na teplo. Môže sa nosiť cez vrchné oblečenie alebo dokonca nahradiť zábalom.
 2. Dekoratívna štóla. To je jemná priadza vec. Môže byť teplá a vyrobená z najjemnejšej vlny alebo mohair alebo veľmi ľahkej bavlny, viskózy alebo hodvábu. Túto vec možno použiť na večerné nosenie.
 3. Palatín, ktorý kombinuje oba druhy. To môže byť docela teplé, funkčné (teplé v chlade) a zároveň veľmi krásne a slávnostné.

Každá žena akéhokoľvek veku si môže dovoliťmať takéto príslušenstvo. Je to pomerne jednoduché vykonávať s vlastnými rukami, a to aj bez veľmi veľký zážitok z držania pletacie ihlice vo vašich rukách.

Výber priadze na ukradnutie

Než začnete pletenie, musíte sa rozhodnúť, aké funkčné zaťaženie bude toto príslušenstvo nosiť, zdvihnúť vzor a samozrejme aj struny.

Ak plánujete vytvoriť príjemnú teplú vec, ktorá sa bude používať počas chladného obdobia, mali by ste si vybrať vlnu alebo priadzu, ktorá ju obsahuje.

Vlnená priadza môže mať toto zloženie:

 1. Čistá vlna. Toto je veľmi teplá niť. Nebude to nevyhnutne pichľavé. Dnes sú srsti merino a alpaky považované za najjemnejšie. Je veľmi jemný a je ideálny pre ukradnutú krásu. Musíte si vybrať nie príliš hrubé vlákno. Metrická plocha môže byť okolo 200 metrov na 100 gramov priadze alebo viac.
 2. Vlna s akrylom. Veľmi bežná kompozícia priadze. V tomto prípade sa zachovávajú vlastnosti, ktoré poskytujú teplo produktu, a na úkor odolnosti proti akrylovému opotrebeniu a objemu. Môžete si vybrať peknú rozpočtovú verziu priadze.
 3. Vlna z hodvábu alebo viskózy. Bude to veľmi mäkká a jemná, teplá niť. Za cenu bude mierne vyššia ako vlna s akrylom.
 4. Moher, Kid Mohair a Angora. Z týchto vlákien získať mäkký, našuchorený a jemný produkt. Kid mohair je najtenšia niť, výrobky z nej sú beztiažové a zároveň veľmi teplé, mäkké a príjemné na dotyk. Kid mohair palatine môže byť použitý pre teplo a krásu. Mohair tippet budeveľmi teplé a útulné, to isté platí o angore.

Ak potrebujete leto alebo demi sezónu, môžete si bezpečne vybrať bavlnu alebo viskózu. Bavlnená priadza sa môže pridať aj s akrylom alebo viskózou. Bavlna by mala byť braná hrubšia a nie mercerovaná, takže by mohla jemne ležať v produkte a ľahko sa zahaliť.

Fotogaléria: model a schéma párenia


Ďalej uvažujeme vzory pletenia ukradnutých zo všetkých druhov priadzí a noviniek z roku 2019.

Prelamované stoly

\ t

Pre ukradnutú klenbu si môžete vybrať akýkoľvek vzor, ​​prelamované alebo husté. Pre neho fit a copánky a jednoduché vzory z kombinácie tváre a obruba slučky. To bude zase teplo, útulné a krásne tippet. Na viazanie príslušenstva z tenkého mohair môžete použiť prelamované. Okraj kradla môže byť ozdobený háčkovaným prámikom, strapcami na okrajoch alebo strapcami.

Zvážte klasické modely štólov a noviniek z roku 2019 a ich vzory pletenia.

Palatín "Lily of the Valley"

Bude trvať:

 • bielej vlny alebo bavlnenej priadze podľa potreby;
 • lúče vhodného počtu. Ihly je možné vziať viac, pretože pletenie by nemalo byť tesné.

Začíname:

 1. Na ihlách musíte získať počet slučiek, ktoré sú potrebné pre zamýšľanú šírku ukradnutia. Malo by to byť násobok 20 + 2 hrany, pretože opakovanie vzoru sa rovná 20 slučkám.
 2. Plette špičku podľa schémy na určenú dĺžku.
 3. Ďalšie hranyna vyššie uvedenú schému.
 4. Schéma ukradnutia ukazuje pletenie gombíkov. Musia byť pletené nasledovne: v jednom rade 1 čelných slučiek, z toho, z ktorého, podľa vzoru, by mal gombík striedavo pliesť 1 tvár a nakid 5 krát. V ďalšom rade, pletené tieto slučky a nakida pletené 1 slučku.

Ružová prelamovaná štóla s pletacími ihlami

\ t

Krásna štýlová ukradnutá vzorka, ktorá sa podobá srdcom alebo pučeniu.

Ak chcete vytvoriť, môžete použiť tenké ružové dymové mohair alebo tenké vlny, s pridaním hodvábu alebo viskózy. To je skvelá voľba pre ukradnutú večer. Je vhodný na deň alebo na jeseň, chladné, suché počasie, ak je pletený z mohair alebo vlny.

Bude vyžadovať:

 • ružová tenká priadza (mohair alebo vlna);
 • ihlice na pletenie číslo 5;
 • číslo háku 3.

Začíname:

 1. Na lúčoch musíte získať taký počet slučiek, ktorý zodpovedá požadovanej šírke štóly. Počet slučiek by mal byť násobkom hrany 40 + 2, pretože opakovanie vzoru sa rovná tomuto počtu slučiek.
 2. Pletieme podľa schémy uvedenej ďalej, až kým nedosiahneme požadovanú dĺžku.
 3. Kaimu obal by mal byť háčkovaný podľa vzoru.

Fotogaléria: model a schéma páreniaKoník na jeseň

Na fotografii je táto špička vyrobená zo sivej,v tejto sezóne. Môže byť však prepojený z akéhokoľvek iného, ​​napríklad v tóne jesenného lístia alebo naopak jarnej zelene. Pre hlavné plátno ukradnúť, môžete použiť akýkoľvek vzor vzoru s listami. Ponúkame nižšie.

Na pletenie bude potrebné:

 • priadza, dosť hrubá, môže byť bavlna alebo vlna;
 • pletacie ihlice, vhodné do hrúbky priadze;
 • hák.

Začíname:

 1. Na lúčoch musíte získať taký počet slučiek, ktorý zodpovedá požadovanej šírke ukradnutia. Počet slučiek by mal byť násobkom hrany 18+ 2, pretože opakovanie vzoru sa rovná tomuto počtu slučiek.
 2. Pletieme podľa schémy uvedenej ďalej, až kým nedosiahneme požadovanú dĺžku.
 3. Palatín môže byť háčkovaný okolo okrajov alebo lemovaný zvyškami priadze.

Scythes and Plaits

Palatín s copánkami a /alebo postrojmi bude vyzerať veľmi štýlovo a moderne. Ak chcete zviazať taký tippet musíte si predstaviť, ako sa pliesť cop a postroj

Spit:

 1. Bude to vyžadovať 9 slučiek. Sú rozdelené do 3 častí s 3 slučkami. Niekoľko radov pletené tváre.
 2. Pravé 3 slučky sa prekrížia so strednými slučkami, pričom sa ponechajú na pomocnom lúči pred prácou.
 3. Knit niekoľko radov tváre bez kríženia.
 4. Ľavé 3 slučky sa prekrížia so strednými slučkami, pričom sa ponechajú na pomocnom lúče pri práci.
 5. Opäť pliesť niekoľko riadkov bez kríženia a opakovať.
 6. Postroj sa líši od coly v tom, čo je potrebné.krížiť iba 2 slučky v jednom smere. Napríklad, pre postroj vezmeme 6 slučiek (3 a 3) a najprv pleteme niekoľko radov bez kríženia, potom ich krížime s priateľom a pokračujeme v pletení.

V kradne môžete kombinovať šnúrky a popruhy v akomkoľvek poradí a množstve. Táto špička musí byť voľne pletená tak, aby nebola ťažká a elastická. Pletacie ihly sú lepšie, aby sa väčšie číslo, než je odporúčané na priadze a používať tenké, monofónne vlákno.

Pletené štóly s dekorom

Tu je niekoľko ďalších schém na pletenie kradne s pletacími ihlami a fotografiami nových výrobkov v roku 2019. Okrem toho je možné spojiť špičku bez použitia pravidelného podväzkového stehu. Je potrebné, aby sa tenké vlákno a pliesť dosť tesné. Musíte vytočiť počet slučiek, ktoré sú potrebné pre šírku ukradnutej kradne. Môže sa vypočítať spojením testovacej vzorky 20 slučiek a 20 radov.

Ďalej steh na požadovanú dĺžku.

 1. Výsledný hladký pravouhlý obdĺžnik môže byť ozdobený a urobený autorskou vecou.
 2. Na dekoráciu môžete jednoducho použiť korálky. Napríklad, biele perly, ktoré možno jednoducho šiť na plátno, sú ideálne pre modrú špičku.
 3. Alebo urobte jednoduché kvety z plstených kruhov rôznych veľkostí a prišite ich okolo rohov kradla.

Vo všeobecnosti môžete ozdobiť ako fantasy.

Pletené vzory pletených zátky a fotografie nových výrobkov v roku 2019 uvedené v článku určite pomôžu určiť model a priadzu preKradla, ktorá poteší, bude slúžiť dlhú dobu svojej milenke.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané18.9.2018Štítky: