Pletený sveter pletenie pre ženy z jemnej priadze

Pletený sveter s pletacími ihlicami pre ženy, štýlový, vyrobený z jemnej priadze, môže byť ozdobou šatníka akejkoľvek módnej ženy. Dnes sa mnoho ruských a medzinárodných dizajnérov pri prekladaní svojich nápadov na módne zbierky uchýlilo k takému spôsobu vytvárania modelov ako pletenie. Pred nejakým časom v jesennej a zimnej sezóne minulého roka boli relevantné modely veľkého párenia.

Teplé útulné svetre sú vhodné na ruskú zimu a na jeseň. Model jemnej priadze sa vždy vyznačuje milosťou, vhodnou na vyplnenie obleku, a to ako na voľný čas, tak aj na každodenné nosenie, ako aj na prácu a dokonca aj na večerné šaty.


V teplej sezóne však pletenie nestráca svoj význam. Na modernom trhu je obrovský výber ruských a dovezených priadzí, čo je rozdiel v zložení, metroch (hrúbka), kvalite krútenej priadze a samotnom vlákne.

Môžete si vytvoriť akýkoľvek model pre seba vlastnými rukami, zvládnuť pletenie techniku. Ak nie je čas ani túžba, ručne vyrobenú ručnú blúzku si môže objednať profesionálny majster. Pre niektorých sa takýto spoločný koníček v našej krajine zmenil z jednoduchého koníčka a príjemnej zábavy na spôsob života a spôsob zárobku. Profesionálni pletařky môžu pomôcť s výberom modelov, perfektne sa hodia pre každého zákazníka.

Výber nití na blúzku z tenkej priadze

Práca na štýlovej blúzke na pletacie ihlice pre ženy z tenkej priadze (fotografické modely)nižšie) začína výberom štýlu a vlákien pre jeho vykonanie. Môžu existovať dva smery:

  1. Jarná a letná verzia priadze.
  2. Priadza z jeseň-zima.
Začnime s reťazcami jar - leto, hoci toto rozdelenie je veľmi podmienené. Výrobok z akejkoľvek priadze môže byť použitý v teplej sezóne, rovnako ako v chlade, to všetko závisí na myšlienke, dennej dobe, počasí, alebo len túžba peknej dámy.

Priadza pre teplú sezónu sa dá rozdeliť do skupín:

  • bavlna;
  • ľan;
  • bambus;
  • hodváb, viskóza;
  • syntetické a zmiešané verzie.

Na pletenie ľahkej letnej blúzky na ihly sa bavlna veľmi dobre hodí. Môže mať akúkoľvek hrúbku. Pre pletacie ihlice bude najlepší záber najmenej 350 metrov na 50 gramov. Ale nie viac ako 180 metrov, ak chcete získať tenký, vzdušný produkt. Bavlna je iná. Môže byť mercerovaný alebo nie.

Mercerizácia je metóda spracovania už skrútenej nite, ktorá dodáva priadzi lesk a hodvábnosť. Ale niť sa súčasne stáva trochu elastickou, táto priadza je vhodnejšia na háčkovanie a pletacie ihlice majú zmysel pre nemercerovanú bavlnu, hoci to nie je prísne odporúčanie.

Pokiaľ ide o ľanovú priadzu, potom, ak na ňu padla voľba, stojí za to zvážiť, že niť je mierne tuhá a nebude pre telo veľmi príjemná, najmä majiteľom citlivej pokožky.

Ak sa má blúzka nosiť na spodnej strane dresu, \ tTričká alebo blúzky, potom nie je problém. Niť zo 100% ľanu bude vždy tenká.

Vlákno z bambusových vlákien je relatívne novým typom priadze, ale už pomerne populárne. Pre letné blúzky veľmi vhodná voľba. Táto priadza má svoje vlastné charakteristiky. Z tých negatívnych, je napnutá v ponožke, najmä ak je výrobok pletený ihlami, zatiaľ čo pozitívny - tkanina príjemne ochladzuje pokožku, pre horúce letné dni je to veľmi vítané.

Hodváb a viskóza, priadza mimoriadne príjemná pre telo. Výrobok bude vyzerať veľmi krásne, elegantné. Pri práci sú závity klzké, ale pre skúsených remeselníkov to nie je neprekonateľná prekážka. Prírodné hodváb priadze nebude lacná, a viskóza je skvelá alternatíva k hodváb, cenovo dostupné.

Existuje veľký výber priadze z prírodných vlákien s prídavkom syntetických látok (akrylových). To nezkazí priadze, a niekedy dáva niektoré pozitívne vlastnosti, ako je opotrebenie, elasticita.

Letný pletený sveter s pletacími ihlicami pre ženy, štýlová tenká priadza vhodná na leto je prezentovaná na obrázkoch a obrázkoch v tomto článku.

Pletené blúzky z priadze z jemnej vlny vyzerajú veľmi pôsobivo. Takéto modely sú nenahraditeľné v zimnom alebo jesennom čase, dopĺňajú obraz každého obleku a tepla. Tenké priadze nedáva žiadny objem, takže môžu byť nosené ženy s akýmkoľvek typom postavy.

Teplá priadza má niekoľko typov:

  • vlna;
  • mohair;
  • akrylové alebo zmiešané verzie.

Ak si vyberiete tenkú vlnu na blúzku, musíte vedieť, že má rôzne kvality. Napríklad merino, alpaka, norka sú drahé, vysoko kvalitné nite, ktoré sú veľmi príjemné pre telo, vhodné pre blúzku.

Model Mohair alebo detský mohair bude vo vzduchu a bez tiaže. Jedná sa o najtenšie zimné možnosti priadze.

Na pletenie blúzky s pletacími ihlami sa môže použiť aj akryl alebo zmesová priadza. Takéto vlákna budú lacnejšie za cenu. Moderná syntetická priadza je dosť nosná a príjemná pre telo.

Výber modelu blúzky

Pletené svetre

\ t

Je to veľmi zaujímavé, štýlové pletené úplne, jednodielne svetre pre ženy z tenkej priadze s pletacími ihlicami vyzerajú naozaj dôležité; Pre takéto modely, môžete použiť merino priadze alebo alpaky, dokonca aj norkové vlny. Tieto nite sú veľmi tenké a jemné, nedostatok švov v produkte dodá pohodlie pri nosení.

Pletenie týmto spôsobom sa zvyčajne vykonáva na kruhových ihlách. Môžete začať z vrcholu, vykonávať raglan. Bude potrebné ponechať slučky na rukávoch na ďalších ihlách, vykonávať prácu na požadovanú dĺžku blúzky a potom dokončiť rukávy.

Ďalšou možnosťou je začať pletenie zdola. Najprv sa vykonáva pred a zadnou časťou výrobku, alebo s jednou nerozloženou časťou, ak je k dispozícii upevňovač. Potom sa dostane slučka na rukávy, alebo sa vykoná raglán,v závislosti od modelu. Nakoniec spracuje len krk. A nová vec je pripravená!

Ďalším zaujímavým variantom pleteného sveter z jemnej priadze je netopierový model. Vykonáva sa zhora, najprv je pletený krásny jarmok, potom sú rukávy ponechané na ďalších pletacích ihliciach, chrbát je pletený a pred jedným kusom s postupným znižovaním slučiek.

Modely tlačidiel

Šialene populárne dnes sú štýlové pletené pletené svetre pre ženy z tenkej priadze s tlačidlami na zadnej strane. Niektoré modely sú vyrobené tak, aby mohli byť nosené tam a späť, niektoré transformátory bundy. Je to veľmi úspešný model, ktorý možno kombinovať s akýmkoľvek outfitom. Tenká priadza mu dodáva pôvab a ľahkosť.

Na blúzku so zipsom na chrbte môžete zadnú časť pleteniny o niečo dlhšie ako predná časť, čo zvýrazní hravý obraz.

Model je vhodný pre ihly. Všetky diely sa vykonávajú samostatne, potom je potrebná montáž. Pre lepšie a nenápadné spojenie dielov môžete použiť pletený steh. Tlačidlá môžu byť zvolené tak, aby sa zhodovali s produktom alebo aby boli kontrastné.

Klasickou možnosťou pre všetky časy je pletená blúzka z jemnej priadze s gombíkmi vpredu. To sa vykonáva pomocou akéhokoľvek prelamované alebo jednoducho saténový steh. Ak chcete ozdobiť sako môže byť vyšívané stuhy alebo korálky. Blúzka môže byť doplnená náplasťovými vreckami. Takáto vec je univerzálna a vhodná na použitie vakýkoľvek šatník. Bude vyzerať skvele s blúzkou a nohavicami alebo prísnou sukňou. Ona môže byť nosená cez tričko s džínsy, ale vo všeobecnosti môže byť dokončená podľa vlastného uváženia, je ťažké urobiť chybu s výberom komponentov pre šaty. Táto bunda je najuniverzálnejšia možnosť.

Blúzka s veľkým golierom

Ďalším populárnym modelom je štýlový pletený sveter s pletacími ihlami pre ženy z tenkej priadze s veľkým golierom. Tu môžete snívať. Všetky časti môžete vykonať samostatne, po pletení ich spojiť, zdvihnúť závesy pre golier a upevniť ich. Alebo zaobchádzať s krkom, a viazať brány samostatne ako malý Lt. Môžete ju nosiť spolu s blúzkou, nosiť blúzku bez nej samostatne, alebo môžete pridať ďalšie oblečenie do tohto goliera.

Pletenie umožňuje realizovať akúkoľvek myšlienku. Bunda z jemnej priadze, nech je to čokoľvek, je vždy potrebná v šatníku akejkoľvek ženy. To môže byť pripojený pomocou ready-made popisy, alebo prísť s vlastným modelom, fantazírovať s kombináciou vzorov, farba priadze, kombinovať niekoľko farieb v jednom modeli.Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené08/03/2018