Manikúra s akrylovým práškom

Manikúra s akrylovým práškom je najobľúbenejším druhom nechtového umenia v móde v zimnom období. A nie je nič prekvapujúce, pretože to vyzerá zamatový dizajn je naozaj veľmi pohodlné, roztomilé a atraktívne. A možnosti vzorov, ktoré môžu byť zobrazené na nechty pomocou akrylového prášku, jednoducho nepočítajú. A dnes tu budeme hovoriť o mnohých z nich. Takže ak máte záujem aj o tento typ manikúry, pripojte sa k našej dnešnej diskusii.


Čo je to akrylový prášok a aké sú jeho vlastnosti?

Ale skôr, než sa ponoríme do všetkých pôžitkov z nechtového dizajnu s akrylovým práškom, zistíme, odkiaľ tento neobvyklý prášok pochádza z nechtovej služby. Pravdepodobne pre mnohých bude zaujímavé dozvedieť sa, že tento ľahký, trvanlivý a porézny polymérový prach, ktorý je teraz aktívne používaný manikérmi, skutočne pochádza z dentálneho priemyslu do priemyslu nechtov. Jeho pôvodným účelom bolo obnovenie zubnej skloviny. Ale najmä pokročilí odborníci boli schopní vidieť niečo viac v tomto prášku, a teraz akrylový prášok tiež slúži ako naše nechty. A teraz zoznam jeho hlavných funkcií zahŕňa nasledujúce položky.

 • Priehľadný akrylový prášok dobre spevňuje nechty, čím chráni platňu pred delamináciou.
 • S pomocou rovnakého bieleho alebo transparentného prášku môžete nechty zväčšiť.

Akrylový prášok na posilnenie nechtov

\ t
 • Farebný prášok sa však najčastejšie používa na vytvorenie neobvyklého dizajnu. A pre ňuzmiešané s inými materiálmi. To je potrebné, aby ľahko nadobudol akýkoľvek tvar a rýchlo stuhol.

Farebný akrylový prášok na nechty

\ t
 • Akrylový prášok sa veľmi ľahko používa. Hlavnou vecou je urobiť všetko rýchlo, aby výsledná látka nebola zmrazená, aby poskytla požadovaný tvar.
 • Okrem transparentného, ​​bieleho alebo sfarbeného môže byť prášok stále lesklý alebo neónový. Takáto rozmanitosť výrazne zvyšuje počet typov dizajnov, ktoré sú k dispozícii pre všetky módy.

Dôležité! Práca s akrylovým práškom by mala byť na dobre vetranom mieste, pretože tento polymér má veľmi silný chemický zápach. Okrem toho pred začatím práce musí byť tvár chránená maskou. Ak sa tieto pravidlá nedodržiavajú, potom sa po niekoľkých hodinách vdychovania akrylových výparov môže váš zdravotný stav prudko zhoršiť .

Zaujímavé : Manikúra s kvetinami

Manikúra s akrylovým práškom doma

Je možné robiť manikúru s akrylovým práškom doma a nie v salóne? Samozrejme, že áno, najmä na internete je na tejto téme len obrovská škála tréningových videí a fotografií. Ale, ako sme povedali vyššie, aby sa vytvoril dobrý objem dekor na nechty, začiatočníci budú musieť veľa cvičiť. Prášok zmiešaný s kvapalným monomérom (takzvaná látka určená na riedenie akrylového prášku) má potom formu mäkkej plastovej hmoty, ktorá však rýchlo tuhne.

Preto by sa mal výkres používať so spoľahlivými a jasnými pohybmi, ktoré by sa mali upraviť.

A aby sa doma stala najjednoduchšia manikúra s akrylovým práškom, budete musieť vykonať nasledujúce kroky.

 • Prineste nechty v poriadku: odstráňte stopy starého náteru, dajte im požadovaný tvar, opracujte kutikulu, odmasťujte platňu.
 • Ďalej naneste na nechty základnú vrstvu tenkou vrstvou. Sušenie nie je potrebné.
 • Teraz otvorte nádobu s akrylovým práškom požadovanej farby a pomocou dostupných nástrojov, ako je kefa, posypte prášok na lepkavom povrchu nechta. Zároveň je lepšie držať ruku nad nádobou tak, aby prebytočný prášok spadol späť do nádoby.
 • Vysušte nechty v lampe a vytrepte prebytočný prach.

Už ste vyskúšali akrylový prášok vo vašej manikúre?

Zobraziť výsledky

​​
Načítava sa ...

Takto získate monochromatickú svetlú sametovú manikúru vašej obľúbenej farby. Ak však chcete vytvoriť návrh zaujímavejšie, použite nasledujúce tipy.

 • Všetky nechty si tiež objednali, ako je uvedené vyššie.
 • Zakryte ich základnou vrstvou, ktorá sa potom musí vysušiť v UV alebo LED svetle.
 • Ďalej začnite vytvárať manikúru s akrylovým práškom a gélovým leštidlom. Na to aplikujte dva klince a najlepšie tri vrstvy zvoleného gélového leštidla,bez toho, aby ste zabúdali na sušenie každého z nich.
 • Teraz sa obraciame k vytváraniu vzorov a pomocou tenkej kefy aplikujeme na nechty požadovaný vzor.
 • Nechajte gélový leštiaci prípravok vyschnúť, posypte lepivou vrstvou akrylovým práškom. A po vysušení nechtov do lampy.

Technika aplikácie akrylového prášku

\ t

Dôležité! Nemôžete použiť akryl na nechty infikované plesňami alebo nechty s trhlinou, pretože to môže byť veľmi nebezpečné. Predsa len riskujete úplnú delamináciu doštičky, ktorá môže byť veľmi bolestivá alebo úplná strata nechtov.

Zaujímavé : Posilnenie nechtov akrylovým práškom

Nápady na navrhovanie nechtov

Teraz sa obraciame k najzaujímavejšiemu - nechtovému dizajnu. A teraz budeme hovoriť o najlepších a najvyhľadávanejších nápadoch v tomto segmente umenia nail.

 • Manikúra s pevnou farbou a lesklý akrylový prášok . Možno je to najjednoduchší a všestranný dizajn, ktorý možno použiť na všetky príležitosti. Tu môžete pokryť väčšinu nechtov gélovým leštidlom vašej obľúbenej farby a jedným alebo dvomi prstami na každej ruke s brilantným akrylovým práškom. Táto manikúra bude vyzerať veľmi pekne, napriek jednoduchosti jej realizácie.

 • Francúzsky akryl . Francúzska manikúra, zdobená akrylovým práškom, tiež vyzerá veľmi štýlovo. Okrem toho je to skvelá príležitosť na odhalenie už známeho dizajnu z novej strany. Avšak, farby tu, častejšievšetky zostávajú celkom klasické. To znamená, že pre zamatovú bundu si vyberte matný prášok bielej alebo nahej farby. Potom, keď dáte nechty požadovaný tvar, naneste dve vrstvy lakového gélu a bez vyschnutia posledný, ponorte špičky do vopred pripravenej nádoby s práškom. Keď je náter na nechtoch suchý, jednoducho vytrepte prebytočný piesok z nechtov. A to je všetko, vaša zimná bunda je pripravená.

Dôležité! Ak chcete, aby povrch vášho nechtu nielenže vyzeral zamatovo, ale aj na taký dotyk, na vrchnú časť prášku nedávajte fixačný fixátor.

Zaujímavé : Manikúra s perlou s dizajnom

 • Pletený dizajn . Možno dnes manikúra s akrylovým práškom, položená na klinec vo forme pleteného vzoru - to je najrelevantnejší zimný trend. A aby ste to urobili sami, pozrite sa na postupné fotky alebo video inštrukcie, z ktorých je veľa na internete. Toto nail art vyzerá naozaj útulne. Zdá sa, že vaše nechty sú zabalené v teplom sveter a spoľahlivo chránené pred zimou. Ale pokiaľ ide o aplikáciu, potom všetko nie je také jednoduché. Je potrebné vytvoriť vzory pomocou tenkej kefy a vyschnúť ihneď po položení na necht. Hlavnou vecou nie je umožniť, aby sa látka rozšírila. Je všeobecne lepšie aplikovať objemnejšie a komplexnejšie pletenie postupne.

Vytvorenie manikúry s kosou krok za krokom

 • Matná manikúra . Matné nechty umenie s akrylom je veľmi zaujímavé riešenie, ktoré iste pritiahne pozornosť ostatných k vašej manikúre. A tu je dôvod: po prvé, zamatové vzory doslova obohacujú matný povrch nechtov, a po druhé, vytvorením takéhoto dizajnu si perá ozdobíte dvoma módnymi trendmi naraz.

 • Sochárstvo na klincoch alebo 3D prevedení . Musím povedať, že táto manikúra nie je veľmi vhodná na každodenné nosenie. Skôr, ženy v móde resort na to v osobitných prípadoch, ako je svadba alebo veľké sviatky. Okrem toho je pomerne ťažké znovu vytvoriť tento nail-art a budete musieť hľadať dobrého majstra pre túto príležitosť. Je však ťažké poprieť, že modelovanie objemu vyzerá úžasne. Konečný výsledok bude priamo závisieť od vašej predstavivosti a zručnosti experta.

Dôležité! Je potrebné odstrániť objemové modelovanie špeciálnou silnou kvapalinou. A to musí byť vykonané veľmi opatrne, aby sa zabránilo kontaktu s pokožkou na rukách.

Zaujímavé : Lisovanie na nechtoch

 • Výkresy a vzory.Skvelý začiatok pre začiatočníkov pri práci s akrylovým práškom bude vytvorenie sametových vzorov a kresieb na nechtoch. To nevyžaduje žiadne ďalšie zručnosti, a výsledok môže byť naozaj veľmi pekné. Vzory akresby môžu byť absolútne akékoľvek, ktoré len prídu na myseľ. A už sme opísali technológiu pre ich výrobu v našom článku o niečo vyššie. Preto zapnite fantáziu a dopredu, na štýlové nechty!

V tejto súvislosti sa skončila naša revízia manikúry s akrylovým práškom. Dúfame, že teraz presne viete, čo je to za prášok a ako s ním môžete získať naozaj zaujímavý dizajn.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané01/25/2019Štítky: