Ako šiť semi-slnečné sukne na gumičku s vlastnými rukami: vzory

Ľudia sa snažia vybrať si oblečenie, berúc do úvahy ich postavu. Bohužiaľ, vybraná vec nie je vždy vhodná. Napríklad, ak sa pozriete na sukne, tvar ceruzky vyzerá lepšie na štíhlych dievčatách, ktoré majú krásne tvary. Fashionistas viac ako romantický obraz vytvorený pol-slnka sukne.

Sukňa je pohodlná, ľahko sa nosí a perfektne sa hodí a typ postavy nie je dôležitý. Pravda v obchodoch nie je vždy ľahké nájsť správnu veľkosť alebo farbu. Ako šiť sukňu pol slnka na gumičku s vlastnými rukami krok za krokom, vzory bez vysvetlenia nie sú vždy jasné, najmä pre začiatočníkov.

Hlavná trieda

.

Ak sa pozriete na hotový výrobok, sukňa sa zdá byť jednoduchá. Spočiatku bola jej štýl prevzatá zo sukne „Sun“, ktorá mala vzhľad rozšíreného produktu, ktorý nemá obvyklé bočné švy. Polovica slnka vyzerá ako polovica kruhu, má plný šev alebo vôňu. Preto je pre šitie zložitejšie ako prvý model.

Pri šití si môžete zvoliť výšku pásu, modelovať vôňu a hrať s farbami. Švadlena zabezpečí, že taká sukňa je len pre začiatočníkov, hlavná vec je prideliť voľný deň na šitie, na nákup potrebného príslušenstva a určenie úlohy.


Výber tkaniny

Vyberané na základe skúseností, ročného obdobia, pretože niektoré materiály sú ťažšie spracovateľné. Letné sukne sú vynikajúce s šifón alebo hodváb, tiež kaliko alebo bavlna. V zásade pôjde každá tenká, krásna látka, dokonca aj syntetika. Pozrite sa na zimné sukne teplé látky, kde je veľa vlny. Okrem toho bude potrebné produkt ďalej kondenzovať.

Výbornýrúška, krásny gobelín, tiež koža alebo koženka. Avšak pred výberom drahej, reprezentatívnej tkaniny, ako je napríklad zamat, je luxusný atlas lepšie praktizovať na niečom jednoduchšom. Inak je ľahké materiál pokaziť.

Dôležité: pre začiatočníkov je jednoduchšie vybrať si jednofarebnú a lacnú tkaninu, potom nebude potrebné kombinovať vzor.

Požadované nástroje:

 1. Ostré nožnice (lepšie špeciálne, na tkaniny).
 2. Normálna a meracia páska (mäkká).
 3. Materiál.
 4. Elastická (pre pás) požadovaná šírka.
 5. Ihly.
 6. Kolíky.
 7. Pastelka, môžete ceruzkou, bude tiež ísť kus mydla.
 8. Nite.

Po tom, ako sme sa zaoberali inventárom, ako šiť polovicu slnečnej sukne na gumičku vlastnými rukami, krok za krokom pre dievčatá, kde začať?

Budovanie vzoru

Toto sa vyučuje v škole, keď sa vyučujú pracovné hodiny. Dievčatá si navzájom merajú pasy, potom kreslia zložité vzory, z ktorých je čarovný odev vyrobený. Samozrejme, s vekom sa na takéto lekcie rýchlo zabúda, najmä keď som neporozumel podstate procesu.

Časopisy ako „Burda“ ponúkajú modely oblečenia, v strede publikácie sú karty so vzormi, pre ktoré je ľahké vybrať si veľkosť, ktorú potrebujete. Semi-sun sukňa je však jednoduchý produkt, takže nie je potrebné robiť komplikované vzory. Skúsené krajčírky šité na mieru látke, kresliace pastelky pozdĺž pravítka. Začiatočníci budú potrebovať noviny alebo pauzovací papier, lepšie - špeciálny grafický papier.

Neplánujete robiť zips a chcete jednoduchý produkt,schopný nosiť tak pridať na obvod pása 15-20 cm, potom sa materiál natiahne. Ak výrobok bude veľa záhybov, potom zväčšiť obvod pásu o 1,5 alebo 2 krát, guma bude zbierať prebytok.

Jednoduchý vzorec: R = Od /3.14, kde Od je samotný obvod pásu.

Príklad: po meraní obvodu pásu je 60 cm, potom je polomer (R) 75-80 cm, ak má byť sukňa plná - 110-120 cm Okrem pásu je potrebné merať boky a odhadnúť dĺžku budúceho výrobku.

Ako šiť semi-slnečné sukne s gumičkou, ako vytvoriť vzor? Vezmite si list pauzovacieho papiera alebo novín, rozprestretý na plochom, tvrdom povrchu. Pohodlnejšie na podlahe. Veľkosť vzoru bude reálna, takže vezmite pôvodný veľký hárok, ktorý predstavuje budúci produkt. Preložte napoly a vytvorte roh ako stred vzoru. Potom, keď pôsobíme z rohu, nakreslite čo najviac polkruh, kde R je polomer. Najprv bude horný okraj, potom sa polomer zvýši na požadovanú dĺžku, nakreslí sa dolný okraj. Získajte dva oblúky.

Rozloženie polovičného popolčeka na tkanine

\ t

Namiesto vlastnej konštrukcie si začiatočníci môžu stiahnuť hotový vzor, ​​vyzdvihnúť požadovaný model z internetu z obrázkov alebo kúpiť časopis podobný Burde.

Dôležité: čiary ohybov, ktoré sú v diagrame rozlíšiteľné, nie sú rezané!

Spotreba látky

\ t

Môže sa tiež vypočítať podľa vzorca ako: Pm = 2 Di + 2 R + 10 cm

 1. Kde Di je dĺžka budúceho výrobku.
 2. R - polomer.
 3. Pm - ako spotreba látky.

Rezvzorom, potom ho preneste na utierku, ktorá je vyložená, pričom krúžky obiehajte malými (ceruzkami).
Dôležité: neohýbajte hrany vzoru, urobte 1,5 - 2 centimetre, malé zarážky. to sú miesta pre budúce švy, spracovanie okrajov sukní. Po dokončení odrežte výsledok.

Krajčírska technológia

Netreba sa báť, aby sa taká sukňa ako „Half-Sun“ považovala za ľahký proces, školačky sa často začínajú zoznámiť so svetom domáceho šitia. Koniec koncov, nie je potreba upevňovača alebo zips, nie je potrebné prispôsobiť tkaninu alebo rukoväť rukávov.

Dôležité: po odrezaní sukne musíte jemne zametať bočný šev. Použite režimy vášho šijacieho stroja, je tu možnosť zmeniť švy. Ak model nemá režim na spracovanie okraja, urobte to sami, manuálne. Hrany ohnite, súčasne stlačte prídavky.

Keď analyzujeme, ako šiť polovicu slnečnej sukne na gumičku vlastnými rukami krok za krokom, vzory ľudí sa zdajú byť najťažšie. Nie, tu je proces celkom jednoduchý, hlavná vec je riadiť sa pokynmi. Po spracovaní stehu nechajte sukňu visieť 1-2 dni. Môžete ho zavesiť na vešiak a upevniť kolíčky na prádlo. Tkanina, orezaná pod uhlom 45 stupňov, sa tak natiahne, zmení tvar.

Ak sa chystáte na zošívanie súčiastok, skúste na výrobku skúsiť, upevnite ho ihlami na seba. Nenechajte sa ponáhľať, zvážte sa cez zrkadlo, odhadnite veľkosť a tvar budúcej sukne. Možno budete musieť zmeniť lem, odstrániť závesné, prebytočné časti.

To je všetko, teraz môžu byť hrany opracované. Môžete to však urobiťručne, ak stroj nemá požadovaný režim.

Polokošile, kde je pás upevnený elastickým pásom, je šitá v dvoch rôznych verziách. Napríklad, keď si vezmete ozdobnú tkaninu, zošívajte oddelene jednoduchý pás, do ktorého je vložená pružina. Alebo, uvedenie "cikcak" na písacom stroji šiť žuvačku okamžite k produktu.

Aby konečná sukňa potom nesadla, nenatiahla sa a nezachovala si svoj tvar, je potrebné tkaninu rozpadnúť.

Diagram je takýto:

 • navlhčite tkaninu;
 • nechať prúdiť vodu bez stlačenia;
 • para po vysušení železom.
 • všetko, teraz je možné pripojiť časti.

Ako šiť polovicu sukne na gumičku vlastnými rukami krok za krokom cez video, ak chcete urobiť nie jeden, ale dva švy, ktoré budú na bokoch.

Najprv je potrebné znížiť ju. Použite celú tkaninu a položte ju von. Mimochodom, extra sukňa odspodu je tiež šitá rýchlo, pomocou zjednodušeného vzoru. Hlavná vec je, aby bola kratšia a tkanina potrebuje špeciálnu. Monofónne, tenké. Vo vzore sa zvýrazní predná časť (samostatne) a zadná časť. Bočné švy ich potom spoja.

Po prvé, odložte drážku pre váš budúci pás, potom natrite prvú časť, vyrežte ju. Potom aplikujete vzor na inú časť rozloženej látky, bypassu, rezu. All. Sú definované polohy oboch bočných švov.

Ako šiť sukňu

Keď šijete, zabudnite na zhon. Najprv skombinujte obe hotové polovice sukne. Pre začiatočníkov, môžete ich šiť ručne, potom chodiť pozdĺž "hrubé" švy so strojom. Výrobok bude hladší, látka sa nebude pohybovať von.

Teraz sa otočguma. Môžete znížiť pás a vložiť gumu. Hotový výrobok dobre vyrovnajte, potom ho skombinujte so sukňou. Je však ľahšie šiť gumu, ako je táto, bez pásu. Hlavná vec je použiť typ cik-cak švu, uvedenie ihly "super-stretch" na písacom stroji. V prípade potreby môžete počas montáže nastaviť dĺžku.

Ako šiť polovicu sukne na elastickom páse tak, že výrobok vyzerá krásne a dĺžka je čistá? Po odmeraní sukne sa pomaly otáčajte a snažte sa to vidieť lepšie. Ako plynie prúdenie, či je prebytok. Stáva sa, že je potrebné znížiť dĺžku, ak chcete kratší sukňu počas šitia. Opatrne odstráňte sukňu, manipulujte s celým spodným okrajom. Všetko je pripravené.



Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené21.7.2018