Ako rýchlo a efektívne čistiť mikrovlnnú rúru

Každá hostiteľka viac ako raz čelila takémuto problému, ako je potreba čistiť mikrovlnnú rúru z mastných škvŕn, kúsky nedávno ohriatych potravín, úniky náhodne rozliatych nápojov. Pri každom čistení v kuchyni sa čudujeme, ako čistiť mikrovlnnú rúru doma, aby bola rýchla a efektívna.


Na televíznych obrazovkách prichádza reklama o nových magických nábojoch, ktoré pomáhajú vyčistiť akýkoľvek povrch, ale mnohé ženy v domácnosti zámerne odmietajú používať chémiu pri čistení mikrovlnnej rúry. Chemikálie často nie sú úplne opláchnuté vodou, nezostávajú vo vnútri mikrovlnnej rúry a pri zahrievaní sa dostávajú do vzduchu, a teda do ohriatych potravín. Všetci vieme o poškodení týchto chemikálií pre naše telo. Preto je obzvlášť dôležité nájsť rýchle spôsoby čistenia mikrovlnnej rúry pomocou dostupných nástrojov, ktoré vám to umožnia bez nebezpečných následkov.

V tomto článku nájdete niekoľko tajomstiev o tom, ako čistiť mikrovlnnú rúru doma za 5 minút, čo vám ušetrí čas, nervy a peniaze. Pozrime sa na tri metódy rýchleho čistenia pomocou:

 • Ocot;
 • citrón;
 • Soda.

Metódy čistenia mikrovlnnej rúry doma

Tajné technológie

Pozor, tajné číslo 1! Ako rýchlo a efektívne vyčistiť mikrovlnnú rúru s octom doma.

Ocot je lacný a pohodlný nástroj, ktorý sa nachádza v každej kuchyni. Okrem toho,pri čistení octom získate bonus - zbavenie sa nepríjemných pachov. Recept na čistenie je jednoduchý, vykonáva sa v 3 krokoch:

 1. Vezmite 9% octu (alebo zriedte 70% octu na požadovanú koncentráciu) a pridajte 3 lyžice na tanier s vodou.
 2. Kvapalina sa mieša a zahrieva sa 5 minút pri vysokom výkone.
 3. Počkajte 15 minút, otvorte mikrovlnnú rúru a pomocou mäkkej špongie odstráňte mastnotu a nečistoty zo stien.

Čistenie mikrovlnnej rúry octom

Zaujímavé: Ako správne vyčistiť klobúk - domáca starostlivosť

Pozor, tajné číslo 2! Ako rýchlo a efektívne vyčistiť mikrovlnnú rúru citrón doma.

Použitie citrónu je veľmi podobné octu pomocou algoritmu, rovnako rýchly, jednoduchý a efektívny spôsob. Citróny a kyselina citrónová sú známe tým, že pomáhajú ľahko čistiť tuk z mikrovlnnej rúry. Čistenie citrónom sa vykonáva aj v troch krokoch:

 1. Vezmite plátok citrónovej alebo citrónovej kôry a dajte do misky s vodou.
 2. Platňu vložte do mikrovlnnej rúry na 5 minút pri maximálnom výkone ohrevu.
 3. Vyberte platňu a vnútro mikrovlnnej rúry vyčistite mäkkou špongiou.

Môžete sa tiež postarať o citróny na pitie čaju a na čistenie použiť kyselinu citrónovú. Je tiež ľahko použiteľný: zriediť vo vode a pôsobiť podľa vyššie uvedenej schémy. Keď sa kyselina citrónová zahreje a odparí, vytvorí výpary, ktoré sa usádzajú na stenách mikrovlnnej rúry a konzumujú mastné škvrny.

Vyčistiť mikrovlnnú rúru s citrónom

Zaujímavé: Ako čistiť ovčej kožušinu - v čistiarni alebo doma?

Pozor, tajné číslo 3! Ako rýchlo a efektívne vyčistiť mikrovlnnú sódu doma.

Ak vaša mikrovlnná rúra bola veľmi dlho čistená, škvrny, usadeniny uhlíka, mastnota sa zdajú byť príliš odolné a ťažko odstrániteľné, potom musíte použiť núdzový prostriedok - jedlá sóda. Soda pôsobí efektívnejšie ako citrón a ocot kvôli svojim vlastnostiam. Soda má čistiace vlastnosti, pretože v kombinácii s vodou vytvára alkalické prostredie, ktoré umožňuje rozpúšťať tuk, odstraňovať plak, odstraňovať nepríjemný zápach.

Takže môžete mikrovlnnú rúru vyčistiť sódou za 5 minút v 3 krokoch:

 1. > Rozpustite 2 polievkové lyžice sódy vo vode a mikrovlnnej rúre.
 2. Zahrievajte pri vysokom výkone 5 minút.
 3. Roztok odstráňte, vnútro mikrovlnnej rúry opláchnite mäkkou špongiou.

Čistenie mikrovlnnej rúry pomocou sódy

Pri používaní sódy je potrebné pripomenúť, že pravidlo „čím viac - tým lepšie“ nefunguje vo vzťahu k koncentrácii sódy. Pri zmiešaní s vodou na čistenie neprekračujte odporúčané množstvo.

Ak stále máte otázky, môžete sledovať video o tom, ako rýchlo a efektívne vyčistiť mikrovlnnú rúru doma pomocou nami opísaných prostriedkov.

Výhody

Tieto tri nástroje, ktoré sme opísali, majú výhody, ktoré prinútia milióny gazdiniek, aby sa na ne obrátili a požiadali o pomoc pri čistení kuchyne. Výhody sóda, citrón aocot na použitie ako čistiaci prostriedok:

 • Environmentálna prijateľnosť. Umytie zvyškov jedla zo stien mikrovlnnej rúry, nemôžete sa obávať, že to všetko cez odtok sa dostane do našich riek, bude mať negatívny vplyv na životné prostredie.
 • Netoxické. Výpary vytvorené zahrievaním týchto produktov nepredstavujú zdravotné riziko, a preto sa budete cítiť bezpečne a pokojne, keď dáte jedlo do mikrovlnnej rúry, ktorú ste vyčistili citrónom, octom alebo sódou, aby sa zahriali.
 • Lacnosť. Čistiace prostriedky stojí dosť peňazí, sú rýchlo spotrebované, a preto sa stávajú pomerne drahou položkou na zozname mesačných nákupov. Soda, kyselina citrónová, ocot nebude zasiahnuť váš rozpočet.
 • Nákladovo efektívne. Na jedno čistenie postačuje malé množstvo týchto látok rozpustených vo vode.
 • Rýchlosť. Čistenie trvá 5-7 minút.
 • Jednoduchosť. Všetky mikrovlnné čistenie je umiestnené v 3 krokoch. Súčasne je znalosť zložitých technológií, držanie akýchkoľvek super-zručností úplne zbytočná.
 • Účinnosť. Prostriedky popísané nami čistia mikrovlnnú rúru do ideálneho stavu, pomáhajú sa zbaviť starých a najmä mastných škvŕn a škvŕn. Okrem toho sú vynikajúcim prostriedkom na odstránenie nepríjemného zápachu v mikrovlnnej rúre.

Aby sme nezabudli na nič a nehľadali niekoľkokrát v sieti rovnaké informácie (a nie vždy máme prístup na internet), odporúčame vám, aby ste si prečítali, vytlačili a zavesili v kuchyni ako pripomienku nasledujúcichtabuľka:

Prostriedky Suma Pomocná látka Čas a výkon vykurovania Obmedzenia
Ocot 3 odmerky 9% octu Voda 5 minút vysoký výkon Pred otvorením rúry počkajte 10 minút po zahriatí a použite mäkkú špongiu.
Citrón Niekoľko plátkov alebo kôry citróna Voda 5 minút vysoký výkon Nie Citrón - používa kyselinu citrónovú.
Soda 2 lyžice sódy Voda 5 minútový výkon Neprekračujte množstvo sódy, použite mäkkú špongiu.

Aby sa zabránilo, je neutralizovať!

Upratovanie nie je ľahká úloha, ktorá pre každú ženu trvá veľa času.

Znížte čas strávený pri čistení mikrovlnnej rúry, s náležitou starostlivosťou. Včasné čistenie stien mikrovlnnej rúry vám umožní zabrániť výskytu silne odolných mastných škvŕn, sušenia zvyškov potravín.

Existuje niekoľko jednoduchých odporúčaní týkajúcich sa starostlivosti o mikrovlnnú rúru, vďaka ktorej vám predĺžite čas a kvalitu svojich služieb:

 • Nákup a používanie špeciálneho veka na riad je prvým krokom, aby sa zabránilo striekaniu a rozptylu potravín vo všetkých smeroch. Mikrovlnná rúra bude preto kontaminovaná v kratšom čase!
 • Pomocou mikrovlnnej rúry musíte chodiť pozdĺž stien vlhkou handričkou. aleboMôžete ho vymazať na konci dňa. Tým sa eliminujú nepríjemné pachy a znečistenie.
 • Je možné vyhnúť sa výskytu nepríjemného zápachu otvorením dvierok mikrovlnnej rúry po zohriatí potravín. Ak to neurobíte, potom vôňa čerstvo vyhrievaného jedla trvá nejakú dobu, zmiešaná s vôňou iných vyhrievaných jedál. Z tohto dôvodu si nemôžete naplno vychutnať vôňu nových jedál.
 • Ak sa počas ohrievania jedla vyskytli trhacie práce, je potrebné, aby sa mikrovlnná rúra opatrne vyčistila vo vnútri, aby sa odstránili všetky zvyšné čiastočky potravín.

Včasné čistenie mikrovlnnej rúry pomáha zabrániť vzniku nenasiaknutých škvŕn na mastnotách

Nedá sa znovu ohriať!

Chcel by som sa tiež dotknúť jednej dôležitej témy - výrobkov, ktoré sa neodporúčajú vykurovať v mikrovlnnej rúre. Dôvody, prečo by ste nemali používať mikrovlnnú rúru s týmito výrobkami, sú rôzne: strata užitočných vlastností, strata chutného vzhľadu, nevyhnutná kontaminácia mikrovlnnej rúry, ktorá je pre nás v rámci témy mikrovlnnej čistoty obzvlášť zaujímavá.

Takže, keď sa zohrejú v mikrovlnnej rúre, strácajú prospešné vlastnosti - med, mliečne výrobky, huby, plody a ovocie, kuracie mäso.

Mikrovlnné žiarenie nepriaznivo ovplyvňuje vzhľad čerstvých zelených plodov, šalátu a bobúľ, keď rýchlo vysychajú a vyblednú.

Nie všetky potraviny sa môžu v mikrovlnnej rúre ohrievať

Mnohí majú skúsenosti s otepľovanímmäso. Všetci si pamätáme, že mäso na okrajoch sa stáva, akoby sa uvarilo, kým je syrový vo vnútri. Navyše vďaka rýchlemu a nerovnomernému rozloženiu tepla sa zvyšuje rýchlosť rozmnožovania baktérií. Niektoré mikrovlnné rúry však majú špeciálnu funkciu rozmrazovania, ktorá minimalizuje negatívne účinky.

A nakoniec, existujú výrobky, ktoré v prípade zahriatia určite povedú k potrebe čistenia mikrovlnnej rúry - to sú vajcia a mliečne výrobky. Pri zahriatí vajcia začínajú explodovať v doslovnom zmysle, kvôli silnému tlaku, ktorý sa vyskytuje vo vnútri škrupiny. Ak sa stále snažíte zahriať vajíčko (aspoň kvôli pokusu), pozrite sa dopredu na náš stôl rýchly a efektívny spôsob, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru doma - čoskoro budete potrebovať!

Mliečne výrobky, najmä mlieko a kefír, rýchlo varia a vylejú z nádoby. Všetci ste počuli frázu "Carlson": "A vaše mlieko utieklo!" To je to, čo sa môže stať, potom naliehavé čistenie mikrovlnnej rúry je nevyhnutné!

Výrobky, ktoré nie je možné vykurovať v mikrovlnnej rúre

Povedať, že by ste nemali vykurovať v mikrovlnnej rúre, je tiež potrebné uviesť riady, ktoré nie sú vhodné na ohrievanie jedál. Nie je možné použiť v mikrovlnnom riadu vyrobenom z kovu, riadu, ktorý má akýkoľvek lesklý okraj alebo kovové aplikácie vzor, ​​jedlo zábal, fólie, riad z tenkého plastu. Zahrievanie jedla v takýchto pokrmochspôsobí iskry, trhacie práce, zapálenie.

Preto ste sa naučili nielen o spôsoboch čistenia, ale aj o tom, ako sa starať o mikrovlnnú rúru, o obmedzeniach jej používania. Teraz poznáte tajomstvo, ako rýchlo a efektívne vyčistiť mikrovlnnú rúru doma, s použitím lacných, netoxických a jednoduchých nástrojov. Zdieľajte tieto tajomstvá so svojimi priateľkami, matkami, babičkami, aby sa ich život stal ľahším a zábavnejším!Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Vydané03/03/2018Štítky: