Čistenie srsti doma

Srsť je jedným z najviac nositeľných zástupcov vrchného ošatenia, ktorý časom podlieha aj znečisteniu. V dôsledku toho je problém, ako tento prvok šatníka čistiť doma, vystavený takmer každej žene. Koniec koncov, ak to urobíte nesprávne, existuje riziko, že sa situácia ešte viac nezhorší, ale aj výrobok úplne pokazí. Preto Vám ponúkame niekoľko veľmi účinných a overených spôsobov, ako môžete svoj kabát samostatne oživiť a dodať mu nedotknutý vzhľad.

Čistenie srsti doma

Zaujímavé : Umývanie tenisky: hlavné pravidlá!

Kontrola

Ak sa rozhodnete čistiť kabát na vlastnú päsť doma, prvá vec je starostlivo skontrolovať výrobok zo všetkých strán. K tomu stačí zavesiť na dobre osvetlené miesto na ramienkach, aby ste mohli vidieť všetko, ako by malo a nič nechýbať. Osobitná pozornosť by sa mala venovať ťažko prístupným miestam, ako sú golier, záhyby, obloženie a manžety rukávov.

Ako často si musíš čistiť kabát?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Ďalej zistiť, z akého materiálu je výrobok šitý a zhodnotiť jeho vlastnosti. V skutočnosti, v závislosti od typu tkaniny, spôsob čistenia je už priamo určený.

Pred čistením si pozorne prečítajte odporúčania na etikete výrobku

.

Dôležité! Ak je srsť ľahká alebo tkanina je náročná a môže sa zmenšiť, v tomto prípade je nežiaduce vykonávať experimenty doma.

Ako čistiť kabát doma v závislosti od typu tkaniny

V zásade výrobca na štítku vždy poskytuje úplné informácie o tom, ako výrobok správne udržiavať. Ak však nie sú uvedené nižšie, poskytli sme hlavné odporúčania, ako v závislosti od typu tkaniny môžete kabát očistiť doma bez umývania.


Zakrytie

Ide o dosť ťažkú ​​tkaninu prírodného pôvodu, ktorá je tiež veľmi odolná, pretože sa nevytvára a nevystavuje sa slnečnému žiareniu. Avšak zakrytie, ako aj iné vlnené materiály, sa „obáva“ horúcej vody, takže čistenie v tomto prípade by sa malo vykonávať iba suchými metódami. Medzi najúčinnejšie patria:

 • Ak je srsť len mierne zaprášená, môžete na jej povrchu chodiť hrubou kefou. Toto by sa malo vykonávať výlučne v smere hromady.
 • ​​

Obal sa natrie prachovou kefkou

.

Dôležité! Ak by na ruke nebol kartáč, ražný chlieb by bol výbornou náhradou. Mal by sa dať len na rovný povrch a rozpadať drobky. Ďalej ich posúvajte až do vytvorenia malých guličiek.

 • Očistite poťah z rôznych nečistôt.charakter môže byť a pomocou banálneho umývacieho prostriedku zriedeného v malom množstve teplej vody. Použitím handričky alebo špongie, ktorá nepúšťa vlákna, by sa mal pripravený roztok aplikovať priamo na škvrnu a nechať 10 minút, potom odstrániť častice mydla čistou vlhkou handričkou.

Čistenie krycej vrstvy s detergentom

Zaujímavé : Ako odstrániť tukové škvrny: jednoduché spôsoby

Cashmere

Veľmi náročný na starostlivosť o tkaninu, ktorá je vďaka svojim termoregulačným vlastnostiam a krásnemu vzhľadu široko používaná na šitie jesenných plášťov. Preto je potrebné s týmto materiálom manipulovať s mimoriadnou opatrnosťou a používať iba jemné čistiace metódy. Patrí medzi ne:

 • Vlhká handrička pomáha odstraňovať prach z kašmíru. Je potrebné jemne utrieť jeho povrch, potom suché, visí na závesoch.
 • Ak sú kontaminanty mastné, môžu sa odstrániť pomocou mydla a amoniaku. Skvrnu je potrebné najskôr nasiaknuť mydlovým roztokom a potom amoniakom. Nakoniec všetko utrite vlhkou, čistou handričkou.
 • S cieľom vyčistiť kašmírový kabát z kontaminantov, ktoré ste nemohli určiť, by ste mali zmiešať amoniak s glycerínom a aplikovať túto zmes na samotnú škvrnu. Potom všetko odstráňte vlhkou špongiou.

Umývanie kašmíru v písacom stroji - jemný režim a teplota nie vyššia ako 30 stupňov

Dôležité! Ak stále nemôžete robiť bez umývania, kašmírvýrobky by sa mali umývať výlučne ručne alebo jemným praním v práčke pri teplotnom režime vody nie vyššom ako 30 stupňov.

Zaujímavé : Ako čistiť kuchynské utierky pred škvrnami doma?

Vyčistíme srsť iných druhov vlny

V prípade, že ste nedokázali určiť materiál, z ktorého je Váš plášť šitý, odporúčame použiť niekoľko univerzálnych metód, ktoré nepoškodzujú výrobok a zároveň pomáhajú „prekonať“ rôzne kontaminanty.

Čistenie valčekových náterov - univerzálne prostriedky pre všetky druhy tkanín

\ t
 • Na odstránenie prachu z povrchu by mal byť výlučne špeciálny valček určený na čistenie odevov lepiacou páskou.
 • Aby sa pôvodný lesk vrátil na čierny náter, povrch výrobku by sa mal utrieť vlhkou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, navlhčenou čiernymi čajovými lístkami.
 • Kombinácia alkoholu a amoniaku v rovnakom pomere povedie k riešeniu, vďaka ktorému môžete odstrániť škvrny z alkoholických nápojov. Jednoducho navlhčite špongiu v kompozícii a utrite ju priamo samotnou špinou.
 • Mastné a mastné škvrny z povrchu plášťa vlny možno odstrániť bežným benzínom. Na kontaminovanú plochu je potrebné aplikovať iba kúsok impregnovanej textílie a uchovávať ju, kým nezmiznú.
 • Ak by ste však nemohli určiť pôvod škvŕn, saloniak v „duete“ s jednoduchým mydlom a vodou pomôže vyrovnať sa s takýmto znečistením. Za týmto účelom do 100-150 mililitrovteplej vody, pridajte polievkovú lyžicu amoniaku a pracieho prostriedku na riad alebo tekuté mydlo. Roztok naneste špongiou na povrch škvŕn a zvyšok odstráňte vlhkou handričkou.

Pomocníci pri odstraňovaní rôznych typov nečistôt na srsti

Dôležité! Manžety, golier a iné ťažko prístupné miesta na srsti je možné čistiť doma a bez prania pomocou nástrojov ako je zmes amoniaku a soli. Hotový roztok sa aplikuje priamo na tieto oblasti a potom sa povrch zotrie vlhkou handričkou.

Koža

Kožený kabát môže byť právom nazývaný „večná klasika“. V skutočnosti, okrem toho, že nejde z módy, tento materiál je tiež veľmi trvanlivý, pretože sa neznečistí veľmi veľa. Ale stále existujú situácie, kedy je potrebné pokožku vyčistiť.


Zaujímavé : Ako čistiť ovčej kožušinu - v čistiarni alebo doma?

 • Prach z povrchu koženého plášťa je možné odstrániť len utretím vlhkou špongiou.
 • 1-2 polievkové lyžice amoniaku zriedeného v pohári vody pomôžu vyrovnať sa s malým znečistením alebo rozkvitnutím. Výsledný roztok by mal byť zotretý zo znečistenia a potom vysušený suchou čistou handričkou.
 • Naplnené miesta, ako napríklad golier alebo manžety, sa utierajú tampónom namočeným v čerstvo vylisovanej citrónovej šťave alebo alkohole. Na konci sa tieto oblasti produktu upravia kvapalným glycerínom.
 • Soľné škvrny z povrchu kože možno odstrániť octom.

Čistenie koženého tovaru

\ t

Dôležité! Ak sa rozhodnete čistiť kabát sami bez toho, aby ste požiadali o pomoc pri čistení, musíte najprv skontrolovať každú z vyššie uvedených metód na vnútornej strane, ktorá je pre oko neviditeľná.

Odporúčania na odstránenie rôznych druhov miest

\ t

Dúfame, že odporúčania uvedené v našom článku o tom, ako rýchlo a účinne vyčistiť kabát doma, vám pomôžu vyrovnať sa s kontamináciou akejkoľvek zložitosti a vrátiť výrobok do pôvodného vzhľadu.


Materiál, ktorý pripravili redaktori webovej stránky outletvoderady.sk


Uverejnené10/08/2018Štítky: