Shellac: módny dizajn pre leto 2019

Šelak je len darom pre moderné módy v roku 2019, pretože vám umožňuje rýchlo a efektívne vytvoriť letný farebný dizajn na nechtoch, podobný fotografiám v lesklých časopisoch. Okrem toho, tento povlak je pomerne perzistentný, takže hotová manikúra bude trvať najmenej dva týždne, čo je obzvlášť dôležité vzhľadom na súčasné tempo života.

Preto navrhujeme, aby ste sa zoznámili s týmto nástrojom, ktorého hlavné charakteristiky sú uvedené v našom článku.


Čo je šelak a ako sa to robí

Shellac je dnes úplne novým nástrojom v segmente navrhovania nechtov. Považuje sa za druh hybridu, pretože šelak obsahuje vlastnosti gélu a obvyklý lak na nechty. Na rozdiel od prvého sa však šelak aplikuje na povrch nechtovej platne oveľa rýchlejšie a od druhej - svojou trvanlivosťou.

Dôležité! Shellac vám umožní dať moderný dizajn nielen nechtom na rukách, ale aj na nohách. Pedikúra v tomto prípade bude trvať aspoň mesiac.

Postup postupného nanášania šelakového povlaku

Pokiaľ ide o samotný algoritmus depozície, pozostáva z týchto krokov:

 1. Príprava nechtovej platničky. V tomto štádiu sa kutikula spracuje a necht sa vytvaruje do požadovaného tvaru.
 2. Brúsenie. Vyrába sa pomocou špeciálneho mlyna alebo hrubozrnného pilníka na nechty. To je potrebné na zvýšenie klkov na nechtoch, čo zvýši schopnosť chytiť šelak.
 3. Dezinfekcia.Vzhľadom k prítomnosti na povrchu vrstvy nechtového tuku a rôznych húb, tento krok je jednoducho potrebný, pretože umožňuje zvýšiť kvalitu ponožiek a dezinfikovať nechty.
 4. Základné použitie. Je to špeciálny nástroj, ktorý zvyšuje schopnosť šelaku držať sa na povrchu nechtíka. Naneste ju v jednej tenkej vrstve. Potom by ste mali všetko opraviť UV lampou.
Dôležité! Je veľmi dôležité, ako pri aplikácii šelaku samotného, ​​tak aj základne na utesnenie koncov, pretože na ňom bude závisieť odolnosť budúcej manikúry.

Svetlé motýle

 1. Použitie šelaku. Toto by sa malo robiť opatrne a v tenkej vrstve. Celkový počet vrstiev sa môže líšiť v závislosti od farby a kvality samotného náteru. Medzi jednotlivými vrstvami je potrebné sušenie UV lampou.
 2. Naneste vrchný náter. Aplikuje sa rovnako ako základ v jednej vrstve a potom sa suší v UV lampe.
Dôležité! Vyššie uvedený algoritmus na aplikáciu šelaku je vhodný na vytvorenie manikúry, a to ako na dlhých, tak aj na krátkych nechtoch. Podrobnejšie samotný proces a príklady hotových diel nájdete na fotografii nižšie.

Zaujímavé: Myšlienky módnej pedikúry na leto 2019

Hlboko žltá

Výhody a nevýhody šelaku

Šelak má rovnako ako iné dekoratívne nástroje svoje výhody a, samozrejme, nevýhody. Výhody tohto náteru zahŕňajú nasledujúce vlastnosti:

 • Pevnosť. Ako už bolo spomenuté, šelak sa udržiavanechty najmenej dva týždne bez odštiepenia. Nie je ovplyvnený domácimi chemikáliami a nepretržitým kontaktom s vodou.
 • Nasýtený tón. Vo vzťahu k obvyklému laku je šelak silnou vrstvou s výraznou pigmentáciou, takže farby na nechtoch vyzerajú oveľa jasnejšie a farebnejšie.
 • Schopnosť pestovať dlhé nechty. Šelak môže urobiť nielen svetlú letnú manikúru, ktorá spĺňa módne trendy v roku 2019, ale aj pestovať dlhé nechty, najmä pre majiteľov mäkkých a krehkých platní.
 • Bezpečné pre zdravie. Ako súčasť šelaku úplne chýbajú rôzne formaldehydy a iné látky, ktoré sú schopné spôsobiť vážne poškodenie zdravia. To je dôvod, prečo je šelak povolený na použitie ženami v pozícii.
 • Schopnosť vykonávať postup pri podávaní a vyhostení doma. Napriek zrejmej zložitosti na začiatku, ak áno, potom použitie šelaku sa môže zmeniť na fascinujúcu zábavu. Pokiaľ ide o odstránenie, v salónoch a odborných obchodoch sa predáva špeciálna kvapalina, ktorá bez námahy odstráni starý náter.

Veľkolepý dizajn večerného večera

Zaujímavé: Módna matná manikúra 2019: najnovšie trendy, foto

Pri uprednostňovaní šelaku je dôležité zohľadniť jeho nevýhody:

 • Vysoké náklady. Vzhľadom k tomu, šelak je dnes módnou novinkou v oblasti manikúry, náklady na takéto pokrytie sú oveľa vyššie ako bežné laky.
 • Trvalá náprava. Vzhľadom k tomu, že nechtyrast, manikúra so šelakom, ako aj gél vyžadujú neustálu korekciu.
 • Riziko húb. Slabým „miestom“ šelaku je vysoká teplota. Preto, keď sa nechtová platňa zahrieva - rozširuje sa a potom sa vracia do normálu. V tomto bode existuje riziko chytenia infekcie.
 • Nie je vhodný pre všetky nechty. Hoci šelak je dnes na vrchole módnych trendov v umení nechtového umenia, na slabých a mäkkých nechtoch sa drží tak pevne ako na silných.

Tropické motívy

Shellac - úprava nechtov

V roku 2019 boli ženám módy ponúknuté rôzne možnosti výberu letného nechtového dizajnu, ktoré sa dajú urobiť pomocou šelaku. Najdôležitejšie sú:

 • Monochromatický povlak. Vďaka veľkej palete farieb môžete vytvoriť jednoduchú, ale účinnú manikúru. V súčasnosti sú v móde oba pastelové tóny, najmä piesočnaté, levandulové a mäty, a nasýtené burgundské a berry.

Nude s kamienkami

Dôležité! Ak chcete diverzifikovať monofónne manikúru, môžete vybrať 1-2 nechty, maľovať je v úplne inej farbe. Na nižšie uvedenej fotografii sme uviedli originálne príklady takýchto kombinácií.
 • Matte. Je to hit letnej sezóny a vďaka svetlej palete farieb vám umožní vytvoriť šťavnatú a bohatú manikúru.

Chutná zmrzlina

Dôležité! Samotný matný vzhľad je bohatý, preto sa neodporúča nasiaknuť kresbami a inými dekoráciami
.

Zaujímavé: Letná manikúra 2019; nové nápady, módne trendy

 • Francúzština. Napriek tomu, že ide o klasiku, manikéri sa rozhodli odkloniť sa od zvyčajných stereotypov a používať nielen základné biele, ale aj iné farebné palety.

Kreatívna francúzština

 • Lunar. Hoci toto leto sa takáto technika nedá nazvať novinkou a je to nemožné, ale napriek tomu sa dnes objavili mnohé nápady na dizajn nechtov, ktoré zapôsobia svojou originalitou a bohatosťou. Môžu to byť všetky druhy farebných kombinácií, prítomnosť umeleckej maľby a hranie s textúrami.

Lunárna manikúra s kamifubuki

 • Výkresy. Bez nich nie je táto sezóna nikde. Dnes v móde, a to ako štandardné floristické zoznamy, a všetky možné geometrické ornamenty. V lete môžu svetlí jedinci experimentovať s etnickými vzormi, kresbami vo forme hmyzu a samozrejme s ovocím.

Módne vzory plameniakov

Hoci šelak má svoje nevýhody, stále vám umožňuje vytvoriť originálnu a trvalú manikúru a zároveň ušetriť čas a peniaze na týždennú návštevu salónu. Šelak sa môže aplikovať aj doma a výber fotografií s obrázkami príkladov krásnych nechtov, ktoré sú relevantné a aktuálne v tomto roku, bude pre to inšpirujúcim motivátorom.Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené04.07.2018Štítky: