Ako čistiť kožušinu z ovčej kože v čistiarni alebo doma?

Leto je ideálny čas na prípravu outdoorového oblečenia pre jesennú a zimnú sezónu. Najjednoduchší spôsob je suché čistenie. Ale čo tí, ktorí majú suchý čistič, ktorý sa nachádza veľmi ďaleko od domova, a nie je tam možnosť priniesť si oblečenie? Ak chcete vrátiť oblečenie s pohľadom, ako pri nákupe, môže byť vykonané tým, že čistenie srsti srsti doma. Ako to urobiť - prečítajte si náš článok.


Ako čistiť kožuch z semišovej ovčej kože?

Existuje niekoľko spôsobov, ako rýchlo vyčistiť ovčiu kožu doma: suché a mokré čistenie. Ak chcete upratať kožušinu z prírodného semišu, použite chemické čistenie. Pri nesprávnom zaobchádzaní sa materiál ľahko roztrhne. Suché čistenie pomôže udržať veci nedotknuté.

Najjednoduchší spôsob je utrieť produkt s handričkou s kvapkou šampónu alebo mydla. Môžete to urobiť takto:

  1. Navlhčite špongiu.
  2. Odkvapkajte niekoľko kvapiek detského tekutého mydla alebo detského šampónu.
  3. Utrite oblasť znečistenia, čistiaci čistiaci prostriedok.
  4. Opláchnite špongiu a stláčajte.
  5. Znovu utrite škvrnu.
  6. Odstráňte prebytočnú vlhkosť.
  7. Zabalte si plášť z ovčej kože uterákom.
  8. Odstráňte prebytočnú vlhkosť.
  9. Suché.

Ak je to možné, sušte kožušinu z ovčej kože na balkóne. Za nepriaznivých poveternostných podmienok poveste výrobok doma na sušenie.

Ďalší spôsob čistenia ovčej kože je použitie brúsneho papiera. Budete ju potrebovať, ak sa potrebujete zbaviť pera, džúsu, čaju alebo atramentu. zaobchádzaťúhľadne na mieste brúsneho papiera. Potom škvrnu jednoducho utrite mokrým kusom bavlny alebo vatovým tampónom, ktorý musíte najskôr stlačiť.

Upozornenie. Srsť ovčej kože by nemala zvlhnúť.

Po utretí ho smotanovým papierom a bavlneným tampónom ho jemne osušte uterákom.

Prírodný plášť z ovčej kože pred a po čistení

\ t

Osobitné úsilie sa vyžaduje na čistenie ľahkých ovčích koží. Udržiavajte belosť pri čistení pomôže špeciálne riešenie. Je vyrobený zo pohára vody, lyžičky peroxidu a čajovej lyžičky alkoholu. S týmto roztokom zaobchádzajte opatrne. Uistite sa, že srsť nie je mokrá.

Ako sa starať o umelé semišové kabáty?

Napriek tomu, že kožené kabáty môžu byť šité aj z neprirodzeného semiša, čo znamená, že sa o ne ľahšie postará, stále sa nedajú umývať, ako sú prirodzené kožené kabáty. Potom, čo sa dozviete, ako čistiť prírodnú srsť semišovej semišovej kože doma, bude pre vás užitočné naučiť sa čistiť neprirodzený produkt.

Starostlivosť o umelé kožky

Mydlový roztok pomôže zbaviť sa škvŕn na srsti ovčej kože. Pripravte ho tak, ako je popísané vyššie (žínka, voda a detské mydlo). Produkt starostlivo spracujte a osušte.

Čistenie ovčej kože mydlom a vodou

\ t

Ak je pranie stále potrebné, musí sa vykonať ručne. K tomu potrebujete špeciálny jemný nástroj a penovú špongiu. Pokúste sa ošetrovať iba kontaminované oblasti.Nedotýkajte sa čistých priestorov.

Po očistení plášť z ovčej kože opláchnite vo vani alebo vo veľkom umývadle. Výrobok neotáčajte. Zaveste ho na záves. Nechajte vodu odtekať.

Čistenie ovčej kože sódou a mliekom

V chladnom období sa neodporúča sušiť kožušinu z ovčej kože na balkóne alebo na ulici viac ako 2 hodiny. Inak sa stane krehkým a tvrdým.

Iné spôsoby čistenia semiša

\ t

Okrem vyššie uvedených metód čistenia výrobkov z prírodného alebo umelého semišu existuje niekoľko ďalších trikov, ktoré vám pomôžu vrátiť váš obľúbený produkt späť do života.

Lacným spôsobom čistenia semiša je kuchynská soľ. Naneste na kontaminované oblasti a začnite trieť. Vyhnite sa expozícii. Ak budete trieť soľ s námahou, ovčí koža môže byť plešatá.

Môžete použiť aj špeciálne kvapalné prípravky, ktoré sa predávajú v obchodoch so semišovými a koženými výrobkami. Pomôžu nielen zbaviť sa znečistenia, ale aj aktualizovať povrch ovčej kože.

Upozornenie. Takéto finančné prostriedky by sa mali používať iba v prípade, ak je miesto nevýznamné.

Kuchynská soľ na čistenie dubblenki

Existuje ďalší spôsob, ako sa zbaviť nepríjemných miest na vašom obľúbenom oblečení. K tomu potrebujete hrubú handričku a benzín. Vďaka týmto dvom položkám sa čistí mnoho druhov tkanín. Môžete tiež skúsiť vyčistiť semiš. Namočte do nej handričku a odstráňte mastné škvrny. Táto metóda je vhodná pre odolné nečistoty.

Použitie benzínu na čistenie ovčej kože

Ako čistiť ovčej srsti doma z semiša pomocou mlieka a sódy? Pod videom sa podrobne opíše, ako správne čistiť produkt týmto spôsobom.

Budete potrebovať pohár mlieka. Zahrejte ju na teplotu miestnosti. Pridajte lyžičku sódy. Mlieko a sódu miešajte do hladka.

Produkt sa aplikuje vatovým tampónom na kožuch. Jemne ho votrite do škvŕn. Odporúča sa opakovať uplatňovanie finančných prostriedkov až do úplného vyčistenia ovčej kože. Potom je potrebné výrobok ošetriť octom. K tomu, rozpustiť lyžičku octu v litri vody. Po - zostane utrieť tkaninu a osušte kožuch. Najlepšie je utrieť produkt čistým uterákom alebo osušiť papierovými uterákmi.

Ak žiadna z predložených metód čistenia srsti ovčej kože doma nepomohla, stojí za to sa obrátiť na čistič. Profesionálne nástroje pomôžu zbaviť sa aj tých najťažších miest.

Užitočné tipy

Je oveľa jednoduchšie zabrániť vzniku škvŕn na každom výrobku, či už je to koža z kožušiny alebo kožušinový kabát, ako sa jej zbaviť. Snažte sa vyhnúť tomu, aby ste šli do nového vrchného oblečenia tam, kde môže byť znečistený. Napríklad, nechodte tam v sobotu alebo na ražni. Pre tieto účely, vhodné staré oblečenie, ktoré nie je ľúto, že sa špinavé. Zvlášť, pokiaľ ide o škvrny od mastnoty alebo špiny.

Aby bolo možné rýchlo, a čo je najdôležitejšie, účinne zbaviť škvrny doma, mali by ste ju okamžite vyčistiť.Nedávajte ho na zadný horák. Čím dlhšie srsť z ovčej kože zostáva s škvrnou, tým ťažšie je čistiť ju. Populárne spôsoby, ako sa zbaviť škvrny sme opísali vyššie.

Ak používate hotový výrobok, najskôr ho naneste na nenápadnú časť srsti z ovčej kože a počkajte niekoľko minút. Ak sa s látkou nič nestane, znamená to, že výrobok je vhodný na čistenie a môžete ho bezpečne používať. Podobne skontrolujte hotový čistiaci prostriedok zakaždým, keď si kúpite niečo nové. Tento malý trik vám pomôže ušetriť na nákupe nových vecí, pretože tie staré sa zhoršili kvôli chemikáliám, ktoré nie sú pre nich vhodné.

Pred uvedením na trh ho ošetrujte špeciálnym sprejom, ktorý ochráni srsť pred možnými škvrnami. Náradie sa predáva v predajniach vrchného oblečenia. Jeden (spravidla sa predáva v tejto forme) bude trvať niekoľko sezón používania. Pred nanesením spreja na tkaninu si musíte prečítať návod.Materiál pripravený redaktormi internetovej stránky outletvoderady.sk


Vydané07/07/2018