Rezbárstvo na krátke vlasy: fotky kučier pred a po zákroku

Rezbárstvo je úplne nový a bezpečný variant dlhodobého curlingu, ktorý vyzerá krásne nielen na dlhých a hrubých, ale aj krátkych vlasoch, o čom svedčia fotografie s príkladmi pred týmto štýlom a po ňom. Preto, ak z akéhokoľvek dôvodu nemáte možnosť stráviť skvelé množstvo času položením a zároveň máte túžbu mať dobre upravenú hlavu vlasov, odporúčame vám bližšie sa pozrieť na postup rezbárstva, ktorý vám podrobne povieme neskôr v článku.


Vlastnosti metódy

Vyrezávanie sa považuje za druh zvlnenia, ktorý sa vyrába stohovaním chemických zmesí, ktoré sú bezpečné pre prameň, ktorý nielenže nespôsobuje poškodenie, ale má aj liečivú vlastnosť, ktorá v konečnom dôsledku dodáva krásne lesklé kučery.

Zvláštnosťou tohto typu dlhodobého stylingu na účesy s krátkymi prameňmi je používanie štandardných natáčok. Vzhľadom na požadovanú veľkosť a tvar budúceho zvlnenia môžu byť:

 • Špirály. Pramene po zákroku majú formu malých kučier, čím sa výrazne zvyšuje objem koreňa celého strihu.
 • Veľké. Sú navrhnuté tak, aby vytvorili objem pri koreňoch, veľkých „hollywoodskych“ kučerách, alebo aby vlasom poskytli ľahkú neopatrnú vlnitosť.
 • Bumerangy. Vďaka takýmto natáčačkám je možné dosiahnuť v jednej vrstve niekoľko foriem kučier rôznych úrovní curlingu.

Rezba s veľkými kučerami

Dôležité! Výsledok konania sa uchovávapriemerne okolo 7-8 týždňov. Toto obdobie sa však môže značne líšiť v závislosti od štruktúry vlasov a ich stavu.

Zaujímavé: Kreatívne účesy na krátke vlasy: fotky a trendy v roku 2019

Výhody a nevýhody tohto typu curlingu

\ t

Rovnako ako iné typy kaderníctva, aj rezbárske práce na krátkych prameňoch majú svoje pozitívne a negatívne stránky. Medzi výhody tohto spôsobu kladenia patrí:

 • Pokiaľ ide o krátke oblasti, konečný výsledok je oveľa účinnejší a trvá oveľa dlhšie.
 • Tento postup v priemere nevyžaduje viac ako 1 - 1,5 hodiny.
 • Nevyžaduje žiadnu ďalšiu manipuláciu so zariadením. Stačí len triasť vlasy a kučery mierne vyladené ruky.
 • Na konci účinku sa vlasy obnovia a získajú svoju prirodzenú formu bez použitia dodatočných finančných prostriedkov.

Pred a po

Pri rozhodovaní o krátkom srsti, aby mohol vykonávať rezbársky postup, by sa však mali zohľadniť aj nepríjemné momenty, ktoré môžu vzniknúť. Patrí medzi ne:

 • Požadovaný účinok určite nebude fungovať na vlasy, ktoré sú kratšie ako 20 centimetrov. Okrem faktu, že takéto pramene jednoducho nešroubujú na natáčky, stojí za zmienku, že po zákroku tiež skočia o 1-2 centimetre. Preto namiesto krásneho štýlu dostanete niečo absurdné.
 • Napriek tomu, že rezbárstvo je považované za populárnu metódu stylingu, uskutočnenú krátkovlasy, všetky rovnaké, a tam sú negatívne recenzie, rovnako ako foto-dôkaz, že pramene po vzhľad trochu horšie ako predtým.

Rôzne verzie kučier

Dôležité! Kaderníci odporúčajú prestávku medzi rezbárskymi postupmi aspoň 3 mesiace, aby sa vlasy mohli zotaviť.
 • Vzhľadom na to, že počas rezbárstva sa drahocenná cena používa za cenu prirodzeného pôvodu, náklady na takúto úpravu sú tiež relatívne vysoké.

Vyrezávanie s kaderami na koncoch

Dôležité! Najvýhodnejšia a najpôsobivejšia rezba vyzerá na takých formách účesov ako bob, bob a kaskáda. V ostatných prípadoch sa musíte najprv poradiť s kaderníkom, aby ste si vybrali presne typ kučer, ktorý sa zmestí priamo pod strih.

Zaujímavé: Módny ženský styling pre stredne dlhé vlasy: hlavné trendy

Ako sa vykonáva postup rezbárstva

\ t

Takéto povolenie sa môže vykonať ako doma, tak aj v podmienkach salónu. Pri pohľade na fotografiu pred zákrokom a po ňom však môžete vidieť, že efekt salónu vyzerá oveľa krajšie, prirodzenejšie a čistejšie. Na dosiahnutie tohto cieľa kaderník vykonáva tieto manipulácie:

 1. Špeciálne použitie špeciálnych uzamykacích prostriedkov.
 2. Likvidácia malých prameňov na natáčky.
 3. Sušenie sušičom vlasov.
 4. Umývanie fixačnej kompozície s použitím prípravkov na profesionálnu starostlivosť.

Carving in Progress

Druhy krátkovlnných rezbárov

V závislosti od použitého chemického zloženia, veľkosti a tvaru natáčky možno túto metódu zvlnenia rozdeliť do týchto typov:

 • Klasická verzia. To je považované za najobľúbenejšie, a to ako u dospelých žien a veľmi mladých ľudí. Jej podstatou je, že sa súčasne používa niekoľko typov natáčok, ktoré sú distribuované na základe zónových schém. Takéto rezbárske práce sú jednoduché, pretože s ich pomocou sa získajú kučery vzduchu čo najbližšie k prírodným.
 • Vertikálne. Je to najmenej žiadané, pretože v tomto prípade sa používajú špirály a na príliš krátkych účesoch sa namiesto módnych kučier získa efekt „púpavy“.
 • Miestne. Na vlasoch s krátkymi prameňmi sa tento typ rezbárstva vykonáva s použitím kuliek s veľkým priemerom, ktoré sú navrstvené do koreňovej zóny, aby sa získal ďalší objem. Hlavnou výhodou je, že len časť vlasov je vystavená stylingovým produktom.

Pred a po

A čo robiť s rany?

Bangs v roku 2019 sú hlavnými módnymi zložkami účesu, najmä krátkeho, s ktorým môžete vizuálne skryť možné chyby tváre. Preto, myslieť na túto metódu curling ako rezbárstvo, je veľmi dôležité premýšľať o tom, ako tento prvok ostrihať by mal vyzerať.

Zaujímavé: Chémia na krátke vlasy: foto pred a po zákroku

Majstri odporúčajú majiteľom krátkych vlasov, aby nevykonávali rezbársky postup na rovných treskách s rovnomerným strihom. Pokiaľ ide o predĺžené a asymetrické tvary rany, v tomto prípade sú základným prvkom celého obrazu, preto musia byť nevyhnutne zvlnené.

Rezbárstvo na krátke vlasy so stočenými rany

Carving je prielom v oblasti kaderníctva, ktorý uľahčuje život pre krásnu polovicu spoločnosti, pretože nám umožňuje vyzerať veľkolepé a dobre upravené bez toho, aby sme trávili čas štýlom. Dúfame, že sme vám pomohli s touto problematikou pomôcť a výber fotografií v našom článku vás inšpiruje k tomu, aby ste nahradili nudné rovné prúdy v prospech objemných a hravých kučier.Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené16.7.2018Štítky: