Pletacie šály: pletacie vzory, nové 2019 s fotografiami

Veľmi ženský doplnok - šál k nám prišiel z východu z Perzie. Napriek tomu je už dlho milovaná a žiadaná ruskými a západnými dámami. V poslednej dobe, mnoho tvarov a vzorov boli vynájdené pre šály. Môže byť trojuholníková, obdĺžniková, polkruhová, polmesiaca a vlna. A vzory a spôsoby pletenia tohto príslušenstva sa jednoducho neberú do úvahy. Pletacie šály (pletacie vzory a novinky pre rok 2019 sú uvedené nižšie v článku) sú populárne medzi ruskými ženami rôzneho veku. Zvážte moderné nápady pre šály.

Výber priadze pre šály

Než začnete vytvárať, mali by ste si vybrať tie najlepšie struny pre svoj budúci šál. To by malo byť tenké vlákno, ktoré môže zahŕňať:

 • vlna (alpaka, merino);
 • mohair (častejšie, dieťa mohair);
 • angora.

Výber závitu závisí od šálu, ktorý potrebujete. Ak je vzduch, bez tiaže a prelamované, potom voľba je lepšie zastaviť na dieťa mohair. Jedná sa o vlnenú niť z mäkkej z mladých oviec na báze hodvábu alebo syntetiky. Vo výrobku je tenký, beztiažový. Tento typ priadze ponúkajú rôzni výrobcovia: turecký, taliansky, nemecký a ruský.

Vlákno na báze hodvábu bude stáť viac, ale na dotyk sa cíti mäkké ako chmýří a hodvábne. Teplo nite na báze syntetických vlákien nie je horšie, je pomerne mäkké a nie je pichľavé, pokiaľ ide o hmatové vlastnosti, ale ľudia s citlivou pokožkou môžu vidieť rozdiel medzi nimi v prospech hodvábu.

lamoda.ru
Shawl, Roxy
kupivip.ru
Shawl Marhatter
1 990 rub.
- 25%
Aliexpress.com
2018 Hot zima Dámsky šatkový módny jarný pončo so strapcami ...
1 032trieť.774 rub.
​​

Angora urobí šál načechraný, mäkký a teplý, ale nebude taký vzdušný a ľahký.

Šály z jemnej vlny sú pomerne bežnou možnosťou. Môžu byť vyrobené prelamované aj monotónne, hladké. Schémy pletacie ihlice práve také šály, nové výrobky v roku 2019, sú uvedené nižšie v článku. V každom prípade, pre šatku, šál, baktus, ukradnuté, mali by ste si vybrať mäkkú niť tak, aby produkt prekrýva krásne a padá.


Paleta farieb

Pletacie šály, ktorých pletacie vzory sú uvedené v tomto článku, môžu byť monochromatické, pastelové odtiene, ako sú uvedené novinky z roku 2019, svetlé alebo dokonca viacfarebné. Priadza sekčné farbenie dnes získala bezprecedentnú popularitu, najmä pre pletenie šály. Je to veľké lôžko vo výrobku tvorenom prechodovými pásmi. Ukazuje sa, že účinok použitia rôznych farieb priadze.

Pre monochromatický šál môžete bezpečne vybrať akýkoľvek odtieň, ktorý je práve pre každého. Relevantné v tejto sezóne sú farby:

 • mäta;
 • Tiffanyho farba;
 • ružová;
 • sivá;
 • farba ružovej popola;
 • svetložltá (citrón);
 • modrá (pastelová farba).

Ale nielen tieto farby budú vo výrobku vyzerať skvele. Hlavná vec vybrať tieň, ktorý by bol v súlade s farbou kože, očí a vlasov milenca budúceho šálu. Fotografie z rôznych pletenie šály, pletacie vzory, nové položky pre 2019 sú uvedené v tomto článku a je tu na výber.

Pletené sieťované šály

lamoda.ru
Shawl, Roxy
kupivip.ru
Marhatter Shawl
1 990 rub.
- 25%
aliexpress.com
2018 Hot zima Dámsky šatkový módny jarný pončo so strapcami ...
1 032 .774 rub.

Tu sa pozrieme na krásne prelamované šatky s pletacími ihlicami, ich pletacie vzory a novinky z roku 2019. Stojí za zmienku, že prelamované šály musia byť pletené z veľmi tenkej nite, dieťa mohair alebo vlnené priadze sa zmestí s metrom od 500 metrov do 800 metrov v 100 gramoch.

Prelamované šatky s kvetinovými motívmi alebo zložité prechody z jedného vzoru na druhý sa hodia na kruhové pletacie ihlice, nezatvárajú sa v kruhu, ale takéto pletacie ihlice sú vhodné pri práci s veľkým počtom slučiek a ich konštantným nárastom.

Začnite pletenie zo stredu šálu z jeho najširšej strany, s konštantným pridaním slučiek vo vzore. Pre takéto šály môžete použiť špeciálne schémy.vzor pre šál s výpočtom dodatkov.

Okraj prelamovaného šálu je podľa schémy viazaný na piktogram alebo špeciálnu hranicu.

Po pripojení výrobku musí byť tvarovaný a tvarovaný. Pre tento účel je šatka zablokovaná. Ako na to:

 1. Hotový šál namočte do teplej vody.
 2. Vykrútenie, zabalené v uteráku.
 3. Natiahnite mokrý šál na špeciálne pripravenú dosku (na stenu s tapetou), gagy všetky ihly s ihlami a nechajte uschnúť.

Takéto uzamknutie poskytne výrobku požadovanú veľkosť a tvar.

Na tenkej prelamovanej šatke trvá veľmi málo nití. Grabs 1 hank 100 gr. Ale práca na takomto šatku je veľmi starostlivá.

Fotogaléria: šablóny na pletenie
Moderné modely

Zvážte pletenie šály pletenie vzory, nové položky 2019.

Štýlový šál

Jedná sa o tyrkysový šál s bavlnenými niťami. To bude vyžadovať bavlnené priadze (môžete použiť LANGYARNS AMIRA alebo iné) a pletacie ihlice č. 6.

Pletenie začína od rohu a sčítania idú z jednej strany do každého druhého radu, až kým sa nedosiahne požadovaná šírka, potom sa vykonajú zníženia v rovnakom poradí.

Otvory sa vyrábajú takto: kde sa predpokladá otvor 4 slučky preskočiť avytočiť 4-vlákno pletacie ihly tvoriť slučky v nasledujúcom rade a pokračovať v pletení cez 4 zmeškané slučky, pletené ďalšie riadok ako obvykle, pletenie s tvárou slučky v mieste otvoru. Tento diagram je znázornený nižšie.

Shawl "Feather Firebird"

Tento veľkolepý model bude vyžadovať dvojfarebnú priadzu. Hlavná farba a farba použitá na viazanie peria. Lúče číslo 4 a kruhové ihly.

Začíname:

 1. Pletené šály s pleteným podväzkom (len predné slučky vo všetkých radoch).
 2. Je potrebné vytočiť 130 slučiek s hlavným závitom a pliesť so skrátenými radmi bez dosiahnutia 5 slučiek na okraj. Takže pliesť správny počet riadkov.
 3. Potom predstavíme niť na pletenie peria. A pliesť podľa schémy. Tiež skrátené riadky.
 4. Potom opäť medzera je vlákno hlavnej farby a potom pridáme perie.
 5. Môžete robiť toľko správ s perím, ako sa vám páči, striedavo s hlavnou farbou.
 6. Na pletenie peria v tejto šálke môžete použiť melanž alebo sekčnú priadzu.

Šály a baktusa pletené z centra

\ t

Úžasné a štýlové baktus, alebo šál ponúka Carolina Vane. Je jednoduchý na výkon a veľmi efektívny. Tento šál môže byť pletený z akéhokoľvek vlákna. Od tenkej vlny, tenkej alebo strednej hrúbky vlny. Z monofónnych alebo sekčných priadzí. Posledne uvedený bude dávať úžasný efekt prechodu farieb a jedinečný doplnok.

Dizajnér Shawl od Caroline Weins

Tak ako môže byť tento šál pletený. Práca bude vyžadovať:

 • priadza (1-2 prúžky po 100 g., V závislosti od požadovanej veľkosti šálu);
 • pletacie ihlice vhodné na nitovanie čísel. Môžete si vziať trochu viac, pretože párenie by nemalo byť tesné.

Pokračujeme:

 1. Práca začína v strede základne šálu. Zhromažďujeme 2 slučky na ihly a začneme pliesť popruh, pletenie 6 riadkov len s tváre slučky. Toto je začiatok popruhu na základni šálu, ktorý bude pokračovať do svojej plnej šírky.
 2. Vrátenie späť podľa pripojeného remienka by malo byť zrušené 7 slučiek. Ihla by mala byť 9 slučiek, spolu s tými, ktoré boli pôvodne prijaté.
 3. Ďalej rozdeľte existujúce slučky na vzor šálu. Tu je hlavná vec je pochopiť princíp a pletenie nie je ťažké. Slučky sú rozdelené nasledovne: 2 slučky z jednej a druhej hrany - to je doska, ktorá bude vždy (vpredu aj vzadu) pletená slučkami na tvári. 1 centrálna slučka (môže byť označená značkovačom, nezmení sa a na jej stranách sa zvýši v predných radoch, aby sa roztiahla tkanina šatky). 2 slučky na bokoch centrálnej slučky. Takže sme rozdelili slučky.
 4. Ďalej prichádza základné pletenie, ktoré je nasledovné: 2 bočné slučky na každej strane budú pletené s tváre peňaženky a tváre riadky.
 5. Prírastky sa vykonajú v každom rade (vzadu a vpredu) po naviazaní bočných slučiek z prednej strany a v predných radoch po stranách centrálnej slučky v každom prednom rade.
 6. Hlavná tkanina pletená tváresteh, to znamená, že v predných radoch - slučky tváre, v obruba - obruba.
 7. Pliesť vzor s ok: predný rad - 2 slučky spolu s tváre, 1 nahý; obruba riadok - všetky slučky a nakida obruba.
Dôležité! Pred začiatkom a po vzore so sieťovinou musí byť riadok peňaženky pletený slučkami na tvár, aby sa vytvoril okraj vzoru.

Vzor s mriežkou môže byť rozdelený, ako sa vám páči, 1 riadok v pravidelných intervaloch predného povrchu, postupne 1 riadok, potom 2 rady, potom 3 a tak ďalej alebo v spodnej časti šálu na pletenie niekoľkých radov vzoru. Ako bude fantázia.

Konce šatiek môžu byť zdobené strapcami alebo korálkami.

Shawl Sage Dream

Ďalší šál pletený na rovnakom princípe - Sage Dream. Na to môžete použiť priadzu z bavlny alebo vlny, s rozmermi 167 mv 50 gr. Na obrázku je pletený šál z hodvábnej priadze DROPS BabyAlpaca, ktorá zahŕňa alpaku a hodváb. Niť je šialene príjemná na dotyk a veľmi teplá.

Princíp pletenia je rovnaký, začíname z pásu a delíme slučky, iba tu nie je 1 centrálna slučka, ale všetky 3 a sú pletené tvárovými, prírastky sa robia ťahaním, pletením podľa vyššie uvedených schém.

Pri pletení takýchto šatiek je dôležité pochopiť princíp a až potom je možné splniť akúkoľvek premyslenú možnosť. Pomocou tejto metódy môžete prepojiť ľahký prelamovaný šál, od začiatku až po koniec vzor s otvormi. Šatka dopadá vo forme mriežky. Bude to vyzerať štýlovo a módne.

Ak sa použije na sekčnú priadzuSfarbenie, to dopadá elegantné a svetlé príslušenstvo. Odtiene si môžete vybrať podľa svojho vkusu. Veľký výber farieb v priadzi Alize bella Batik. Jedná sa o bavlnu, veľmi mäkké vlákno, je to radosť pliesť z nej. Alebo vlna alebo mohair, alebo akryl, vlákno rovnakého výrobcu Alize označené Batik. Táto priadza poskytuje úžasný prechod farieb a kombináciu odtieňov.

Z celej sady možností uvedených v článku, každá dáma si môže vybrať vlastnú, pohodlnú a krásnu šálu pre každú príležitosť.

Diskutované vzory pletenie šály s pletacie ihlice a 2019 novinky pomôže určiť výber v mnohých rôznych modelov a spôsobov implementácie, a pochopiť princíp šál robiť ešte lepšie, môžete sledovať video.Materiál pripravili redaktori stránky outletvoderady.sk


Publikované09/18/2018