Dámske svetre, pletacie ihlice 2019: grafy s popismi, fotografiami

Pletenie pre ženy pravdepodobne nemá hranice. Pulóver, sveter, sveter, pončo, sveter nie je ani zďaleka zoznamom pletených topov, ktoré sa dajú vytvoriť vlastnými rukami pomocou pletacích ihiel a nití. V článku budeme analyzovať moderné svetre pre ženy, pletené s ihlami na rok 2019 a fotografie s diagramami.

V predvečer chladného obdobia, mimochodom, sú obzvlášť žiadané modely veľkého párenia, ktoré sú dnes veľmi populárne, svetre s hustými vzormi vrkôčikov, blúzky z mäkkého a teplého mohára. Zvážte rovnaké možnosti z bavlny. Takéto svetre sú populárne po celý rok. V lete sú nepostrádateľné v chladnom večeri a v zime ich možno preniesť do kancelárie v interiéri.


- 54%
Aliexpress.com
Roláky Jednoduché pletené svetre pre ženy 2018 Nový sveter dlhý ...
2 760 .1 242 rub.
- 44%
Aliexpress.com
GOPLUS 2018 jeseň zimné módny pletený sveter Pre ženy V krku tenké bavlny ...
1 126trieť.619 tr.
- 40%
aliexpress.com
2018 jeseň-zima Pre ženy Šatka s dlhým rukávom, teplá pletená ...
1 213trieť.728 rub.
laredoute.ru
Pletený svetre so stojacim golierom, vlnou a alpakou
\ t
4 199 rub.
kupivip.ru
US sveter Polo assn.
3 650 rub.
laredoute.ru
Pletený sveter s okrúhlym výstrihom vyrobený zo 100% bavlny
\ t
2 959 tr.

Priadza pre ženský sveter

Dámsky sveter alebo pulóvér možno vykonávať úplne z akejkoľvek priadze. Ak potrebujete útulný, teplý a zimný model, potom by ste si mali vybrať mäkkú vlnu, toto vlákno obsahuje:

 • alpaka;
 • merino;
 • kukuričnú kašu;
 • angora;
 • Mohair alebo Kid Mohair (najtenší mohair na báze akrylu alebo hodvábu).

Hrúbka závitu môže byť rôzna. Pre hromadné pletenie, môžete si vybrať hrubú niť a pletacie ihlice zodpovedajúce číslo. Potom musíte pliesť jednoduchý vzor bez čipky. Teplý sveter môže byť tiež pletený z tenkej nite, hlavná vec je, že obsahuje vlnu. Pre jemné priadze sú dobré a prelamované.

Pulóver mohairového dieťaťa s prelamovaným vzorom vyzerá veľmi žensky. Je beztiažny, jemný a teplý v každom zime.

Nižšie sú uvedené opisy pletených pletených dámskych svetrov súčasných a módnych v roku 2019 s fotografiami a diagramami.

Sveter s krásnym raglánom

Tento model sa vyznačuje eleganciou a jednoduchosťou. Je vyrobená z priadze DROPS NEPAL (65% vlny a 35% alpaky, 75 metrov v 50 gramovom hank), ale môžete si vziať akékoľvek iné s rovnakou metrickou plochou. Pre veľkosť M budete potrebovať 600 gramov. Pletacie ihly odporúčané číslo 5,5 kruhové.

Začíname:

Sveter je pletený v okrúhlom krku. Na lúče zbierame 66 slučiek, delíme sa do slučiek, chrbta, predných, rukávov a raglannye. Knit 2 rady okolo podväzkový steh. Potom pre chrbát sme pliesť 2 riadky tam a späť, nie do kruhového jeden, aby sa tvoril krk, potom sme sa pliesť to okolo. Raglan je pletený podľa nižšie uvedenej schémy, zvyšok plátna je pletený predným saténovým stehom.

Po dosiahnutí konca raglanu (je potrebné skontrolovať s vyššie uvedeným vzorom) odložíme slučky rukávov o ďalšie ihly a pridáme predné a zadné časti k požadovanej dĺžke, pričom sa pridajú podľa vzoru, aby sa plátno rozšírilo. Na stranách pod raglánom pokračujeme v pletení pod raglánovým vzorom. Dosiahnutie miesta rezu, po stranách oddelíme prednú a zadnú časť a skončíme oddelene, aby sme vykonali rez. Posledné 4 riadky pletené podväzkový steh. Zatvorte slučku.

Rovnakým spôsobom pridávame rukávy, čím sa zmenšuje zúženie podľa vzoru. 7 centimetrov na konci každého rukávu je pletená guma 2 x 2.


Sveter Jacquard Yoke

Veľmi ženský, krásny a celkom jednoduchý sveter, s výnimkou žakárového vzoru jarmo, ktorý musíte tvrdo pracovať, aby ste získali také štýlové nové šaty.

Za prácu, ktorú budete potrebovať:

 1. Nite DROPS AIR (70% alpaka, 23% polyamid, 7% vlna, stopáž 150 metrov v 50 gramoch) dvoch odtieňov. Nemusíte používať túto konkrétnu priadzu, môžete si vybraťvlákno s rovnakým záberom.
 2. Kruhové ihly číslo 5.

Začíname:

Zhromažďujeme 80 slučiek na ihly a pleteme niekoľko radov elastickým pásom 2 * 2, aby sme vytvorili krk, čím sa rovnomerne rozprestrie okolo slučky, aby sa plátno rozšírilo. Na zadnej strane pleti 2 riadky dodatočne, vracajúc sa a nezatvárajúci kruh.

Ďalej sa znovu plette. Podľa vzoru začneme pletiť vzor žakárovej kokety podľa vzoru. Keď je strmeň pletený, položte slučku rukávov na ďalšie ihly a pokračujte na kruhových ihlách na prednej a zadnej strane, až kým nedosiahneme požadovanú dĺžku, pridaním rovnomerne k stranám slučky pre miernu expanziu podľa vzoru. Prácu ukončíme niekoľkými radmi ďasien 2 * 2.

Potom sa vraciame do rukávov a každý z nich pleteme na kruhových pletacích ihliach s predným stehom, končiac 2 * 2 pletením s gumičkou.

Pletené svetre

Veľmi štýlový a relevantný pohľad na dievčatá, dámske výrobky veľkého pletenia. Takéto svetre sú celkom jednoduché robiť s vlastnými rukami. Pre takýto model by bolo potrebné hrubé priadze a pletacie ihlice. Práca netrvá dlho. Pre veľký úplet je zvyčajne zvolený najjednoduchší strih s minimom detailov a najjednoduchší vzor. Pozrime sa bližšie na model pletených dámskych svetrov 2019 s pletacími ihlicami s fotografiami a diagramami.

Veľký pletený sveter s krátkymi rukávmi

\ t

Veľmi zaujímavá a módna možnosť pre veľký pletený sveter. Vyznačuje sa štýlovými orezanými rukávmi avzor s kosou.

Bude potrebné, aby:

 1. DROPS Eskimo nite (100% vlna, 50 metrov v 50 gramoch). Nie je potrebné použiť túto konkrétnu priadzu, môžete si vyzdvihnúť vlákno s rovnakým záberom.
 2. Hovorové číslo 8.

Tento model je pletený do dvoch častí: prednej a zadnej, so súpravou slučiek pre rukáv podľa vzoru uvedeného nižšie. Vzor sa vykonáva podľa schémy. Obojok je pletený po zozbieraní detailov.

Pre pletený ženský sveter podľa strihu, ktorý je relevantný v roku 2019 (fotografie s diagramami sú uvedené v článku), môžete použiť akýkoľvek vzor, ​​zloženie a farbu priadze. Tu je hlavná vec nie je vybrať prelamované a nie pliesť nakida, pretože z hrubej priadze budú vyzerať veľmi veľké otvory.

Sveter s vreckami

Vynikajúci model pre rekreáciu v prírode. Tento sveter sa vyznačuje originálnymi veľkými a štýlovými náplasťovými vreckami. Je to celkom jednoduché v prevedení, nie je nutné pliesť pancier a hlavu rukávu, výrobok leží jemne pozdĺž obrysu tela v dôsledku vzoru a mäkkej priadze.

Bude potrebné, aby:

 1. Nite DROPS AIR (70% alpaka, 23% polyamid, 7% vlna, stopáž 150 metrov v 50 gramoch). Nie je potrebné použiť túto konkrétnu priadzu, môžete si vyzdvihnúť vlákno s rovnakým záberom.
 2. Číslo hovorcov 5.

Začíname:

Sveter je pletený jednotlivými časťami a potom zostavený.

Pre vzor môžete použiť perlový vzor: striedavo plette predné a zadné slučky v prednom rade,purlut - podľa obrázku. Nasledujúci predný rad: zmeňte poradie a plette sa na prednej a zadnej strane.

Po prvé, vráťte sa späť do vzoru uvedeného nižšie. Tu sme okamžite začať pletenie so vzorom, bez elastických. Potom rovnakým spôsobom sme pliesť prednú časť, ale s hlbším krkom.

Naštartujeme rukávy elastickým pásom 2 x 2 a potom pokračujeme do vzoru. Skontrolujeme rukáv pomocou vzoru.

Potom musíte zviazať 2 náplasťové vrecká, počnúc perlovým vzorom a končiac niekoľkými radmi 2 * 2 elastických.

Následne zostavíme diely a kravatu pripevníme gumičkou.

Dlhý zadný sveter

Jedným z vrcholov moderných svetrov je predĺžený chrbát. Zvážte túto verziu dámskych svetrov. Mimochodom, táto funkcia môže byť použitá pre akýkoľvek iný model pulóvera, jednoducho prepojením zadnej časti dlhšie ako predná časť.

Pre model na fotografii nižšie budete potrebovať:

 1. Nite DROPS AIR (70% alpaka, 23% polyamid, 7% vlna, stopáž 150 metrov v 50 gramoch). Nie je potrebné použiť túto konkrétnu priadzu, môžete si vyzdvihnúť vlákno s rovnakým záberom.
 2. Hovorové číslo 5.

Začneme pletenie zo zadnej strany, potom prednej časti a rukávov. Vykonávame všetky detaily vzoru predného saténového stehu, na stranách prednej a zadnej strany a pre rukávy používame vzor znázornený na diagrame.

Šitie hotových dielov, ponechanie rezov na stranách. Krk je zviazaný gumovým pásikom 2 * 2.

Jumper s otvorenými prelamovanými hranami

Tento modelMá dve úžasné, jasné funkcie naraz: farba nite a prelamované okraje. Je vyrobený z bavlneného sekčného sfarbenia. Toto vlákno vytvára efekt hladkého prechodu farieb v produkte. Prelamované hrany robia jumper neobvyklým a štýlovým.

Pre model na fotografii nižšie budete potrebovať:

 1. Nite zo 100% bavlneného sekčného farbiva s rozmerom 120 m. Priadza od Alizela Bella Batika je trochu tenšia, ale môžete ju tiež použiť.
 2. Lúče číslo 3 a 4 a kruhové ihly.

Prepojka sa na detailoch podľa vzoru. Všetky diely sa vykonávajú samostatne a potom sa zmontujú pleteným stehom.

Sme pletené rukávy a prelamované hrany jumper podľa schémy nižšie.

Tento zaujímavý kus oblečenia dodá každodennému životu farbu a bude na každom obrázku vyzerať štýlovo a prospešne.

Je zaujímavé, že ak sveter alebo sveter je spojený s jednoduchou hladkosťou tváre a s rukávmi v prelamovaní, potom taká vec bude jeho majiteľom skrátená. Táto technika môže byť pamätal módne ženy a milovníci pletenie.

Tipy na pletenie sveter

Po výbere akéhokoľvek modelu ženského pleteného sveter, opisu a fotografie so schémami, ktoré sú uvedené v tomto článku, si môžete byť istí, že v tejto novej veci budete vyzerať štýlovo a sviežo podľa módnych trendov v roku 2019. Aby bolo možné pletenie byť príjemné, a výsledok, prosím, mali by ste vziať do úvahy niektoré tipy od skúsených pletařky:

 1. Pred začatím prácemalý štvorec by mal byť zviazaný sveter k hlavnému vzoru zvolenému pre výrobok, s použitím rovnakých pletacích ihiel az vybraných nití, aby sa vypočítal počet slučiek. Táto skúšobná vzorka sa musí najprv navlhčiť, potom vysušiť a potom spočítať.
 2. Na pletenie zložitých vzorov môžete vytvoriť vzor papiera s potrebnými meraniami alebo nakresliť vzor z výrobku, ktorý dobre sedí na obrázku. V procese pletenie neustále kontrolovať s týmto vzorom.
 3. Je lepšie zmontovať časti pomocou špeciálneho pleteného stehu pomocou ihly a nite, z ktorej je výrobok pletený.

Súčasné trendy v pletenej móde pre ženy

\ t

V tomto článku sú prezentované nové produkty, aktuálne modely pletených svetrov 2019 s fotografiami a diagramami. A teraz povieme, aké všeobecné trendy sú dnes relevantné v pletenej móde pre ženy a čo by ste mali venovať pozornosť pri výbere modelu na vykonanie.

Takže, čo presne odlíši pletený módny a štýlový sveter od zaprášeného v babičkinom hrudi:

 1. Dnes v trendovej jednoduchosti strihu a vzoru.
 2. Závit. Skôr by mal byť prírodný, mäkký bez lesku, matný.
 3. Dôležitým detailom je farba priadze. Dnes je všetko prirodzené v móde, takže výber farby nití je jedným z tých, ktoré sú bližšie k odtieňom, ktoré sa nachádzajú v prírode.
 4. Populárne sú dnes modely so zaujímavým dizajnom raglán, modely z veľkých pletení a podobnenazývané "obliečky na vankúše", ktoré sú pletené z dvoch štvorcov (predných a zadných) a dvoch menších štvorcov (rukávov).
 5. Prýmky sú stále v móde, ale musia byť úspešne kombinované do vzoru.
 6. Nadýchané vlákno (mohair a angora) má právo ozdobiť šatník modernej dámy.
 7. A konečne, dnes sveter, aj hrubé a veľké-pletené, môže byť použitý pre večerné šaty, kompetentne dokončenie s sukňou, nohavice, doplnky. Tak odvážne s ihlami a vytvoriť!Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Publikované09.16.2018Štítky: