Ako odstrániť mastné škvrny: jednoduché spôsoby

Určite si kaţdá gazdinka aspoň raz pýtala, ako odstrániť škvrny od tukov z oblečenia doma. Ak sa spoznáte sami, potom je tento článok pre vás skutočným nájsť! Teraz sa nemusíte rozlúčiť so svojimi obľúbenými vecami len preto, že sú znečistené. Naučíte sa niekoľko jednoduchých tajomstiev a vyrovnáte sa s mastnými škvrnami raz alebo dvakrát!

Odstraňovanie mastných škvŕn z oblečenia

Všeobecné pravidlá

\ t

Nezáleží na tom, či vás nový spot rozrušil alebo sa rozhodnete začať bojovať so starým znečistením. V každom prípade vám pomôžu zefektívniť ho dodržiavaním určitých pravidiel.

Ako získavate škvrny z oblečenia?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...
 • Pri výbere metódy odstraňovania škvŕn je dôležité zvážiť farbu a typ tkaniny. V opačnom prípade nemusí jemná položka odolávať agresívnemu čistiacemu prostriedku. Okrem toho riskujete rozlúčku s jasom farieb.
 • Rešpektujte proporcie zložiek domáceho prostriedku nápravy. Niektoré dievčatá z nejakého dôvodu sa rozhodnú, že čím aktívnejšia je látka, tým účinnejší je boj za čistotu vecí v domácnosti. Bohužiaľ, s týmto prístupom, môžete konečne pokaziť oblečenie.
 • Odporúčame začať odstraňovať mastné škvrny čo najviac.rýchlejšie. Čím dlhšie zdržujete, tým silnejšie sa špina prilepí k látke, a preto bude ťažšie ju odstrániť.
 • Po rozhodnutí, ako odstrániť škvrny od tuku z oblečenia doma, aplikujte výrobok z nesprávnej strany. Bolo by tiež užitočné vložiť bavlnu pod nečistotu.
 • Po vykonaní všetkých čistiacich úkonov dôkladne opláchnite odev. Najprv to urobte manuálne a potom pošlite položku do práčky.
 • Mnohými chybami je odstránenie čerstvých stôp tuku vodou. Takže je to absolútne nemožné. Nechcete rozmazávať škvrny na povrchu vecí.

Odstránenie mastných škvŕn z oblečenia doma

Zaujímavé : Umývanie tenisiek: hlavné pravidlá!

Rozlúčime sa na čerstvom mieste

Stáva sa, že uprostred dovolenky škvrna z jedla zradne padne na vaše obľúbené šaty. V takejto situácii Vám odporúčame, aby ste zostali pokojní a nenechali náladu klesnúť. Pamätajte na akčný plán, ako môžete rýchlo priniesť čerstvú stopu tuku.

 • Ak máte možnosť zmeniť oblečenie a zanechať znečistenú vec, použite tento jednoduchý hacker. Na škvrnu je potrebné pridať detskýprášok alebo škrob . To sú skutoční profesionáli na vstrebávanie tukov! Oba tieto nástroje bojujú s tukom mimo tkaniva, skôr než sa do neho vstrebávajú. To znamená, že príjem je vhodný aj pre jemné tkaniny.

Odstraňovanie mastných škvŕn detským práškom

 • S tmavým a farebným oblečením vsuchá horčica vám pomôže odstrániť škvrnu . Zrieďte ju vodou, aby sa vytvorila kašovitá konzistencia, aplikujte na nečistoty a nechajte pol hodiny. Potom vec umyte ako obvykle a radujte sa: škvrna zmizla!

Odstraňovanie škvŕn horčicovým práškom

 • Umývací prostriedok na umývanie riaduje vynikajúcim spôsobom spracovania škvŕn. Jeho zloženie sa môže pochváliť prítomnosťou špeciálnych zložiek, ktoré absorbujú tuk. Podstata tejto techniky je jednoduchá. Je potrebné zanechať škvrnu prostriedkami, ktoré sú na ňu aplikované po dobu jednej hodiny a po umytí. Niekedy jeden takýto postup nestačí, ak je škvrna dosť silná. Potom opakujte všetky kroky dvakrát.
Venujte pozornosť! Farebné čistiace prostriedky nie sú vhodné na odstraňovanie škvŕn zo svetlého oblečenia.

 • Vedúcim lídrom v našom zozname bude pravdepodobnestolová soľ . Mnohé ženy v domácnosti vedia, že je nemilosrdná voči rôznemu znečisteniu. S tukom sa tiež ľahko vyrovná. Posypte škvrnu a nechajte absorbovať tuk. V prípade potreby znova posypte a potom položku umyte.
 • Ak zmiešate čajovú lyžičkuamoniakus pol pohárom teplej vody, budete mať účinný prostriedok na odstránenie tuku na syntetických alebo denimových nápojoch. Výslednú látku naneste na svetlý kúsok a potom škvrnu roztrite. Ďalej, žehlite oblasť cez látku. To je najlepší spôsob, ak chcete odstrániť škvrny od tukov z oblečenia doma bez umývania.

Najlepší spôsob odstraňovania mastných škvŕn

 • Odchodolejový vlasový šampónna škvrnu pol hodiny, rozlúčite sa so znečistením. Táto metóda je ideálna pre jemné predmety šifónu, vlny a hodvábu.
 • Pracie mydloje ideálne na odstraňovanie škvŕn z bieleho, farebného a tmavého oblečenia. Musíte dôkladne trieť znečistenie mydlom a namočiť vec v teplej vode. Neváhajte ju opustiť cez noc. Ráno, všetko, čo zostáva, je umývať si oblečenie obvyklým spôsobom a škvrny sú preč.

Odstránenie škvŕn mydlom na prádlo

Zaujímavé : Ako čistiť kuchynské utierky pred škvrnami doma?

 • Dokonca aj strúhanka bieleho chleba sa dokáže vyrovnať s tučným bodom s ranou . Akčný plán je nasledovný: zapamätajte si chlieb v ruke a aplikujte strúhanku na znečistenie. Po pol hodine expozície sa tuk vstrebá a vec si budete musieť umyť.
 • Pri hľadaní prostriedku na získanie tukovej stopy môžete naraziť napenu na holenie . Vezmite ho a aplikujte na miesta. Ponechaním peny po dobu 10 minút budete prekvapení svojou schopnosťou rozpúšťať mastnú nečistotu.

Odstraňovanie mastných škvŕn penou na holenie

\ t
 • Cope so škvrnou na bielizeň, bavlnenom a ľahkom hodvábnom odeve vám pomôžeobyčajnú kriedu . Vylejte ju do prášku a odložte na 2-3 hodiny. Potom musíte striasť kriedu a umyť vec v písacom stroji s práškom.

Odstránenie mastných škvŕn kriedou

 • Ak premiešateocot s vodouv pomere 1: 1 a vec namočte na 15 minút, potomškvrna sa magicky odparí.

Odstránenie mastných škvŕn octom

Zaujímavé : Ako rýchlo a efektívne čistiť mikrovlnnú rúru

Boj proti starým škvrnám od tuku

Odstránenie starej škvrny z oblečenia nie je jednoduchá úloha. Ale pre super-milenku je to uskutočniteľná. Naučíte sa niekoľko účinných metód, ako odstrániť škvrny od tukov z oblečenia doma po umytí.

 • Glycerínje skutočnou čarovnou paličkou proti nenávratnému tuku bez čistenia. Tento nástroj sa aplikuje na škvrnu a nechá sa pol hodiny. Potom miesto bývalého znečistenia utrite čistou špongiou alebo handričkou. Túto metódu môžete použiť aj na jemné tkaniny.

Glycerín na odstránenie starých škvŕn

 • Mazivá, stopy oleja sú bezmocné pred vystavenímbenzínu . Nalejte trochu tohto výrobku na kúsok a dajte ho pod špinu. Potom navlhčite vatu v benzíne a škvrnu roztrite na vrchole. Opláchnite a potom umyte oblečenie. Sušenie by malo byť na čerstvom vzduchu.

Prostriedky na odstraňovanie mastných škvŕn

\ t
 • Benzín je účinný proti škvrnám av kombinácii so škrobom. Miešajú sa do kašovitého stavu a ponechajú sa na mieste až do sucha. Potom sa pretrepú zo svojho oblečenia a utrie predošlé znečistenie vlhkou špongiou.
 • Odstráňte škvrnu z plyšovej tkaniny vatou, ktorá je navlhčená terpentínom.
 • Super-nástroj sa získa zmiešanímsódy agél na riad . Pasta sa aplikuje 15 minút a potom sa opláchne.
 • Alkoholodborne odstraňuje starú škvrnu od tuku. Najprv však odporúčame, aby ste sa uistili, ako interaguje s vybranou tkaninou na malej časti oblečenia. Ak predmet prešiel skúškou, naneste na škvrnu alkohol. Potom dunk vec v teplej vode a zistiť po dobu 1 hodiny. Potom len prajte oblečenie v práčke.

Teraz už viete, aké ľahké je odstrániť staré a nové škvrny od mastnoty z oblečenia a takéto znalosti sú rozhodne silou! Žiadny olej, náhodne ulovený na vašej obľúbenej blúzke, vás nenechá v šoku. Budete sa s tým vyrovnávať na dvoch účtoch a vec bude opäť ako nová.


Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané10/08/2018Štítky: