Detské klobúky pletacie ihlice s diagramami a popisom: módne pletené čiapky

Uvažujme o nových modeloch detských klobúkov pletených vzormi a opismi. Nové modely sa hodia jednoducho a rýchlo a vyzerajú veľmi pekne a štýlovo. Sú vhodné pre chlapcov aj dievčatá všetkých vekových kategórií.


Zelený klobúk s Aranom

Navrhujeme pletiť nový model štýlového detského klobúka.

Klobúk pre chlapca

Na jeho vytvorenie budeme potrebovať:

 1. Priadza zelenej farby alebo akýkoľvek iný odtieň podľa priania. Na vzorke to je DROPS MERINO EXTRA FINE z Garnstudio (patrí do skupiny priadze B). Dĺžka týchto nití je 150 metrov v 50 gramoch. Môžete použiť ľubovoľné vlákno s rovnakým záznamom. Čiapočka bude trvať asi 100 gramov.
 2. Počet lúčov 2.5 a 3.5.

A teraz začíname:

 1. Na číslo ihiel 2,5 zadajte požadovaný počet slučiek. Ich počet závisí od obvodu hlavy a hustoty pletenia. Na vzorke je 112 slučiek. Volané slučky musia byť násobkom 16. Pretože toto je presne počet slučiek, ktoré sú rovnaké ako vzťah gumy.
 2. Robíme rezinochku takto: 2 obruba, 1 predné, 2 obruba, 1 predné, 2 obruba, 2 predné, 2 obruba 1 predné, 2 obruba, 1 predné. A tak opakujeme až do konca série. Vo výške, guma pletené 5-6 centimetrov.
 3. Po pletení požadovanej výšky ďasien prejdite na vzor čelenky. Pletieme podľa schémy, ktorá je uvedená nižšie, do požadovanej výšky, 15-19 cm, v závislosti od veľkosti.
 4. Teraz realizujeme zníženia podľa systému.
 5. Zostávajúce na ihle by sa mali odklopiť a vytvoriť šev.

Pletací vzor

KTáto módna pokrývka hlavy môže byť pripojená pompom z priadze alebo kožušiny.

Robíme pompon z nití, ako je tento: dáme nite na hrubý kus kartónu alebo pravítko 3 alebo 5 centimetrov široký, tým väčšia, bude pompon bude nádherný. Pod niťami navíjame závitovú časť a pevne ju dotiahneme uzlom od jedného okraja. Starostlivo ostriháme druhú hranu nožnicami alebo kancelárskym nožom. Výsledná pompom je zviazaná niťami na vrchole viečka.

Šedá čiapka so širokým prámikom a niťom pom-pom

Ďalším novým modelom je štýlová a relevantná dnešná verzia pleteného detského klobúka, ktorého popis a diagramy sú uvedené nižšie pre dieťa akéhokoľvek veku. Ak chcete vypočítať veľkosť a počet volaných slučiek, musíte viazať vzorovú plochu, zmerať obvod hlavy a vypočítať počet slučiek, ktoré potrebujeme.

FOTO: Pletený klobúk je vhodný pre chlapcov a dievčatá

Pre prácu bude potrebné:

 1. Priadza. Na vzorke sú to vlákna DROPS AIR z Garnstudio (patrí do skupiny priadzí C). Dĺžka týchto nití je 150 metrov v 50 gramoch. Môžete použiť ľubovoľné vlákno s rovnakým záznamom. Na klobúku potrebujete 100 gramov priadze. Ten na fotografii je viazaný na 2 vlákna.
 2. Počet výtlačkov 4. Môžete použiť rovné, pravidelné pletacie ihlice alebo kruhové, potom čiapka bude bezšvové.
Spôsob viazania tohto výrobku je veľmi jednoduchý. Po prvé, zbierame slučky a pleteme niekoľko centimetrov (5-6) s bežným 1 * 1 elastickým pásom.

Ďalej ich rozdeľujeme takto: 22 slučiek centrálneho vzoru s kosou a rovnako rozdelenýchzostávajúce slučky na jednej strane obrazu a na druhej strane. Budeme ich pliesť saténovým povrchom. To znamená, že ak sa 90 slučiek zhromaždí a zviaže s elastickým pásikom, potom sa po elastickom pleti 34 slučiek tváre, potom 22 p. Vzoru, ktorý sme pletili podľa schémy a opäť 34 p.

Preto pliesť čiapočku do požadovanej hĺbky. Na vzorke je 18 cm. V tejto výške začneme redukovať slučku. Pliesť všetky slučky prednej plochy o 2. Pliesť centrálny vzor takto: obruba slučky 2 spolu s peňaženky, 2 krát a 1 slučku obruba, tváre slučky cop, 2 dohromady tváre slučky.

Pletací vzor

Riadok obruba je pletený podľa vzoru. Nasledujúci riadok je opäť pletený o 2 spolu. Purl musí pliesť podľa vzoru. A ďalší riadok po dvoch. Potom zostáva ťahať slučku na nite ihly a urobiť šev v zadnej časti. Ak je klobúk pletený na okrúhlych pletacích ihliciach, potom nie je potrebné šiť chrbát.

Robíme tento pompon takto: dáme nite na hrubú hrubú lepenku 4-5 centimetrov širokú, tým väčšia bude pomponová. Pod niťami navíjame závitovú časť a pevne ju dotiahneme uzlom od jedného okraja. Starostlivo ostriháme druhú hranu nožnicami alebo kancelárskym nožom. Výsledný pompon je zviazaný niťami na vrchole viečka.

K takému klobúku môžete viazať šatku z tej istej priadze. Pre šatku musíte vytočiť požadovaný počet slučiek. Na vzorke z fotografie je to 30 slučiek. Pletený pančuchový úplet (len predné slučky a v prednej a obruba riadky) na požadovanú dĺžku šatky. slučkyzavrieť. Štýlové príslušenstvo k uzáveru je pripravené.

Tento set možno nosiť na jar alebo na jeseň. Ak vložíte klobúk na podšívku z mäkkého a teplého fleece alebo úpletu, potom sa môže nosiť v zime.

Ružová čiapočka s tenkými prameňmi

\ t

Tento nový model zaujímavej amódnej pletenej čiapky pre deti , pletenej s pletacími ihlicami (ktorých opis a schémy sú uvedené nižšie) bude vyhovovať viacerým dievčatám. Taký klobúk s tenkými vrkôčikmi sa pletie veľmi jednoducho, ale vyzerá to jemne, zaujímavé a nezvyčajné.

Pletený klobúk pre dievčatá

\ t

Na zviazanie čiapky potrebujeme:

 1. Ružová priadza alebo akákoľvek iná priadza podľa potreby. Na vzorke to je DROPS MERINO EXTRA FINE z Garnstudio (patrí do skupiny priadze B). Dĺžka týchto nití je 150 metrov v 50 gramoch. Môžete použiť ľubovoľné vlákno s rovnakým záznamom. Čiapočka bude trvať asi 100 gramov. Všetko závisí od veľkosti. Plette čiapku do 2 nití.
 2. Pletacie ihly č. 4. Môžete použiť rovné, pravidelné pletacie ihlice alebo kruhové ihly, potom bude čiapka bezšvová.

Systém

Začíname s uzáverom. Na lúče zbierame slučky v množstve, ktoré je potrebné vo veľkosti. Ak chcete vypočítať veľkosť a počet vytočených slučiek, musíte naviazať vzorku s slučkami na tvári, zmerať obvod hlavy a vypočítať požadovaný počet slučiek. Knit guma 2 x 2 - 5 centimetrov. Ďalej choďte na pletenie vzor. Rozdeľujeme slučky takto: lemovanie, 3 obruba, 2 slučky pľuvať tváre, 3 obruba a tak naprieč šírkou čiapky, posledný okraj slučky.

Vzor pletenia

Pigtail pletenýpodľa schémy. Vykonáva sa takto:

 1. Prvý rad vpredu: pliesť 1 slučku prameňa tváre, robíme nahý a druhá slučka prameňa sme pliesť vpredu.
 2. Druhý rad, obruba: všetky slučky šnúrky, už sa ukázalo, 3 s háčkovanie, pletené s obruba.
 3. Tretí riadok vpredu: pliesť tri slučky šnúrky s očkami. Po tom, sme pletené prvý slučku cop s pletacie ihly a odstrániť, visí na ďalšie 2 pletené slučky tváre. Takže opäť máme 2 slučky copu a jeden robí križovatku.
 4. Štvrtý riadok, obruba: pliesť 2 slučky šnúrky s obruba slučky. Takže opakujeme vzor vrkočov.
Uzatvorte uzáver do požadovanej hĺbky. Na vzorke je 18 cm. Potom, čo začneme klesať. Znižujeme len slučky obručiek a pokračujeme v copánkach podľa schémy.

V prvom rade znížení sme všetky vnútorné slučky uplietli do predného radu 2. Druhý rad redukcií je opäť pletenie späť slučky o 2. A tak ďalší riadok.

Po odrezaní pracovného závitu a utiahnutí zostávajúcich závesov na ňom. Prišite okraje viečka. Robíme tento pom-pom takto: na kartóne, ktorý by mal byť dosť hustý, so šírkou 3 cm, navíjame nite, tým viac bude pompomia veľkolepejšie. Pod niťami navíjame závitovú časť a pevne ju dotiahneme uzlom od jedného okraja. Starostlivo ostriháme druhú hranu nožnicami alebo kancelárskym nožom. Výsledný pompon je zviazaný niťami na vrchole viečka.

Štýlový a zaujímavý klobúk je pripravený. Pre ňu si môžete vyzdvihnúť kožušinovú pomponuumelé alebo prírodné kožušiny z arktických líšok alebo mýval.Materiál vypracovali redaktori webovej stránky outletvoderady.sk


Uverejnené26.11.2018Štítky: