Ako šiť sukňu starých džínsov vlastnými rukami

Staré džínsy sú uložené na policiach šatníka pre mnoho žien. Niekto sa ich snaží predať, aby pripravil voľné miesto pre nové veci, zatiaľ čo iní im dávajú priateľov a známych, ktorým je táto vec zatiaľ určená. Ale len niekoľko z nich sa pokúsi rehabilitovať džínsy, ktoré im zošijú nové veci, ktoré sú dosť nositeľné. V tomto článku vám povieme, ako šiť sukne džínsov vlastnými rukami.


Ako šiť džínsové sukne pre dievča?

Je veľmi ľahké šiť sukňu pre džínsové dievča. Ak je stará sukňa práve v páse, ale je príliš krátka, môžete na ňu šiť prúžok tkaniny vhodnej farby a dĺžky. Môžete tiež použiť niekoľko prúžkov rôznych farebných tkanín.

Aby sa stará sukňa vrátila k životu, používa sa nielen tkanina, ale aj pletenie. Kravatu požadovanú dĺžku je možné háčkovať alebo pletiť. Nie je nutné používať obyčajné nite. Ak chcete, aby sukňa hrala s jasnými farbami, pokúste sa viazať výrobok na požadovanú dĺžku pomocou viacfarebných nití.

Odporúčaná hrúbka závitu je č. 10. Závity č. 20 sú o niečo hrubšie. Môžu sa však použiť aj na vyšívanie sukne na požadovanú dĺžku.

Najčastejšie mamičky šijú dievčenské sukne zo starých džínsov. Na tento účel sú ideálne nohavice. Stačí vystrihnúť nohu a šiť spolu. Sukňa je pripravená. Začiatočníkom sa odporúča, aby zips nezapustili do výrobku. Toto je starostlivý proces, ktorý nie každý dokáže.

Jednou z možností šitia džínsovej sukne pre dievča je šiťjednoduché výrobky od 6 klinov. Video ukazuje, ako správne rezať 6 džínsových obdĺžnikov. Venujte pozornosť. Veľkosť obdĺžnikov je 30 cm x 15 cm.

Vystrihnite obdĺžniky, zošite ich. Okraje vnútorných spojov je možné spracovať niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je cik-cak spracovanie na písacom stroji. Alternatívnou možnosťou je spracovanie na špeciálnom prídavnom zariadení - overlock.

Ďalej zastrčte horný okraj k šírke elastického pásu. Súčasne ponechajte otvor pre samotnú gumičku. Šiť cez sukňu zvnútra.

Ak chcete určiť veľkosť ďasien, musíte merať pás dievčaťa. Zo získanej hodnoty odčítajte 5 centimetrov. Výsledkom bude potrebná dĺžka žuvačky. Prilepte ho ľahko. Za týmto účelom pripojte kolík na jeho koniec a ťahajte ho cez pás.

Oba konce sú prešité a otvor je obrobený tajným švom. Spodok sukne vyžaduje ošetrenie. Na tento účel použite cikcak alebo overlock.

Šijeme zo starých džínsov a sukne pre dievča

Počet variácií sukní, ktoré sa ľahko šijú zo starých džínsov, prechádza tucet. Na uľahčenie výberu modelu sa rozhodnite, ako dlho chcete nosiť. Takže pre mladé dievčatá je najlepšia možnosť minisukne. Môže sa nosiť v lete iv zime.

Množstvo látky použitej na šitie takejto sukne je minimálne. To znamená, že máte dostatok materiálu na šitie ešte jednej veci. Napríklad dámske denimové vrecko alebo taška spojky, ktorá doplní džínsovú sukňu.V tejto časti vám objasníme, ako urobiť minisukňu džínsov vlastnými rukami.

Prvou fázou prispôsobenia sukne je potreba určiť dĺžku. Zdá sa, že je potrebné objasniť viac, pretože sa už rozhodlo, že by to bolo mini.

Postavte sa pred zrkadlo a roztiahnite ruky na švy. Vizuálne nakreslite čiaru pozdĺž špičiek prstov. Výsledná hodnota - bude to dĺžka sukne, ktorú potrebujete.

Ďalej musíte znížiť čiaru na džínsoch. Ak chcete pás vyhladiť, podržte ho pod pravítkom. Nechajte 2 cm na manipuláciu s lemom.

Ďalším krokom je rozpustenie vnútorných švov. Ak chcete vykonať tento "postup", budete potrebovať parník.

Venujte pozornosť. Stredný šev sa dusí až na zips.

Posledný stupeň - 2 polotovary sa položia na seba a prešité. Šev iba 2 - predný a zadný.

Lem sukne musí byť zabalený dovnútra a lemovaný. Hrany sú spracované na šijacím stroji. Voliteľne - hrany sú spracované na overlobe, rovnako ako detská sukňa.

Ako šiť pre ženy džínsovú sukňu?

Sukňa maxi je vhodná pre ženy. Samozrejme, môžete zostať na mini. Upozorňujeme však, že takú sukni si môžu dovoliť len ženy, ktoré nemajú nadváhu. Plus, v mini nemôže ísť do kancelárie, ako šaty neumožňuje to.

Maxi je ideálny na jar alebo na jeseň. V tomto ročnom období je stále dosť chladný na to, aby chodil v kratších sukniach a aby sa už v kalhotáchunavený.

V tejto časti popíšeme, ako šiť sukňu džínsov vlastnými rukami s dĺžkou maxi. Fotky, ktoré sprevádzajú popis, krok za krokom nájdete na konci článku.

Na šitie maxi potrebujete 2 páry džínsov. Po prvé, parný krok švy. Odrežte vrch džínsy. Rezaný kus by mal byť tesne pod zadným vreckom.

Druhý pár bude základom pre sukňu. Ohnite prednú a zadnú časť nohy tak, aby sa vytvoril trojuholník. Jeden kus z prvej dvojice džínsov vložených dovnútra. Zvinúť vnútorný surový okraj. Neskôr ho pripojte kolíkmi, aby ste nestratili miesto, kde by mal byť.

Venujte pozornosť. Hembinka by mala byť hladká. Ak sa niečo pokazilo, znova zasuňte prírez na sukňu, aby mal správny tvar.

Zaistite dno kolíkmi a zarovnajte záhyby. Rovnakým spôsobom, ako ste skontrolovali, či je lem správne definovaný, musíte skontrolovať, či sú okraje rovnomerne ohnuté. Po tom, že je potrebné pin up s kolíkmi. Ak je pre vás jednoduchšie pracovať, keď sú hrany šité, opatrne ich upevnite. Potom, čo sú šité na stroji, švy, vyrobené ručne, parou.

Šitie okrajov na písacom stroji zapnite. Potom sa sukňa musí otočiť a odrezať všetko zbytočné. Táto "manipulácia" sa vykonáva ako na prednej, tak aj na zadnej strane sukne.

Po vyriešení prednej a zadnej strany výrobku lemujte lem na potrebnú dĺžku. Pamätajte si, že pôvodne bola koncipovaná ako maxi. Ak je to možné, neodchádzajte odpočala.

Šiť na spodnej strane sukne. Ak je overlock, spracujte ho. Dokonalá sukňa maxi. Zostáva vybrať vhodný vrch a môžete ísť von.

Ďalšia verzia krajčírskych sukní pre ženy

Existuje niekoľko ďalších možností, ako šiť džínsy sukne vlastnými rukami. Vďaka nášmu popisu krok za krokom bude proces šitia oveľa jednoduchší.

V závislosti od zvolenej dĺžky bude potrebný jeden alebo viac párov. Venujte pozornosť. Popis šijacej sukne je navrhnutý tak, že budete používať tie nohavice, ktoré už máte malé.

Zapojte sa do rozpery. Je potrebné otvoriť bočné a schodové švy. Strihajte pás pozdĺž bočných švov. Tiež potrebuje trochu obratu, aby sa dokončil chýbajúci inzert.

Označte šírku kokety. Ak chcete, aby zostali zadné vrecká, odrežte ich na 2 cm.

Sklopte predné polovice. Znížte šírku dvojitého príspevku. Potom prestrihnite vložku do strmeňa. Šiť je.

Odmerajte pás a boky. Zmerajte tieto miesta na sukni. Odstrihnite prebytok zo šitých častí. Prišite bočné časti pozostávajúce zo strmeňa a pásu.

Zostávajúce časti džínsy rozrezajte na prúžky maximálne 10 cm široké. Šiť je do 2 stužiek. Pásky na lichobežníku. Znova zasypte. Šitie hotového pásu na jarmo v špirále.

Teraz, keď ste sa naučili, ako šiť sukňu džínsov vlastnými rukami bez vzoru, vaše staré džínsové nohavice vo vašom šatníku budú oveľa menšie.

Je možné šiť denimsukňa bez vzoru?

Tí, ktorí práve začínajú šiť, majú záujem o to, ako rýchlo a bez vzoru šiť sukňu džínsov vlastnými rukami.

Odrežte nohavice na úrovni kolien. Parné vnútorné švy. Nie je nutné dotýkať sa bočných švov. Pre parenie je najlepšie použiť špeciálny nástroj.

Po roztiahnutí sukne na tvrdý povrch medzi nohavicami položte z nohavíc obdĺžnikový kus látky. Vložte vložku do okrajov nohavíc. Po odstránení sukne odrežte všetko zbytočné.

Výrobok otočte dopredu. Spona by mala byť dole. Šiť nohavice. Najprv sa spojte s ihlami alebo kolíkmi a potom - line up.

Po vyskúšaní sukne sa zapojte do spracovania lemu za predpokladu, že vám to vyhovuje. Fold alebo pripojiť lem - vyberte jednu vec.

Môžete tiež použiť overlock. Ďalšou možnosťou je vytiahnuť z lemu niť. Tak si neopatrný okraj.

Ak je sukňa určená pre kanceláriu, potom by sa okraj nemal prenášať. S jej outfit je nepravdepodobné, že dopadne prísne, ako to vyžaduje úrad šaty kód.Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené27.7.2018