Ako šiť šaty v štýle boho bez vzoru vlastnými rukami

Boho štýl je nezvyčajný a rôznorodý. Spája v sebe všetky veci, na ktoré je výnimočný a svetlý človek zvyknutý: načechrané sukne, zaujímavý výtlačok, výšivky, volánky a nápadité farby. Pretože nie každý si môže dovoliť kúpiť si nové oblečenie často, to je dôvod, prečo existuje otázka, ako šiť šaty v štýle boho vlastnými rukami rýchlo a bez vzoru.

Ale skôr, ako pristúpime k úvahe o tejto otázke, je potrebné sa niečo dozvedieť o predloženom štýle obliekania.


Takže šaty - boho sa vždy vyrábajú vo voľnom štýle a nie sú priamo pod obrázkom - niekedy sa zdá, že oblečenie je príliš veľké, ale to je to, čo chceli robiť. V tomto prípade, v súprave pre šaty, vo väčšine prípadov je ponúkaný tenký alebo široký pás. Hrá úlohu jasného miesta na prilákanie pozornosti.

Variácie na tému boho great variety. Napríklad:

 • Šaty na každodenné nosenie. Sukňa môže byť beztvará alebo našuchorená, siahať až po kolená alebo viac ako mini;
 • večerné oblečenie. Pekné šaty s dlhou dĺžkou s ľahkými materiálmi, s množstvom zaujímavých detailov a svetlými výtlačkami;
 • pletené šaty, pripomínajúce pončo, druh mysu alebo teplý pléd s rukávmi;
 • tunické šaty s výstrihom alebo holými ramenami. Rukávy v takýchto modeloch sú vždy rozšírené a dĺžka dosahuje do polovice stehna;
 • šaty podobné košele. Často sa líšia kockovaným vzorom, prítomnosťou goliera a gombíkov, ktoré nie sú zriedka skryté v záhyboch látky. A je na tomPríklad je jednoduché ukázať, ako šiť šaty v štýle boho rukami rýchlo a bez vzoru.

Takže pre prácu je to vhodné už dlho ležať v skrini, ale nikto nepotrebuje tričko svojho manžela. Najčastejšie klasické tričko s dlhým lemom a golierom. Ak nemáte šťastie s bunkovým modelom, potom farby ako:

 • biela;
 • hnedá;
 • svetlomodrá:
 • čierna;
 • viacfarebný.
Venujte pozornosť! Boho štýl sa zameriava na prírodné materiály. Najlepšie je, ak sa tričko skladá zo ľanu alebo zo striže. Ale v extrémnych prípadoch, a pleteniny.

Po nájdení vhodného modelu začína najzaujímavejšia časť práce. S pomocou ostrých nožníc (prednostne veľkých tak, aby sa dali pohodlne strihať) sú rukávy úhľadne narezané. Nechajte dĺžku kolena alebo úplne odstráňte 0 prípadov každého z nich.

Ak je túžba urobiť kruhový krk, golier sa najprv odreže, kruh sa načrtne a všetok prebytočný materiál sa odreže. Pokiaľ ide o hĺbku výstrihu, tu je všetko individuálne: veľa závisí od typu postavy a od túžby ukázať všetkým ich formy.

Len otvorené ramená vyzerajú neuveriteľne krásne - stačí odrezať hornú časť rukávov nožnicami.

Pánske košele sú pomerne dlhé, ale pre plnohodnotné šaty pravdepodobne nepôjdu. Ďalším krokom je preto správne zaobchádzať s lemom košele. Po prvé, otočte hrany dovnútra trochu dvakrát a steh je šijacím strojom.alebo pomocou overlock. Po odobratí čipky a prišití k spodnej časti bývalej košele. Dĺžka sa nastavuje individuálne.

Samozrejme, takéto šaty budú transparentné, takže by ste mali dostať spodnú bielizeň z hustejšej tkaniny. Môže sa šiť pod čipkou alebo skladovať oddelene a nosiť podľa potreby.

Mnohí povedia, že takáto možnosť je dosť komplikovaná, zamochny a nie každý má rád čipky. Preto existuje ďalší spôsob, ako predĺžiť košeľu len za 5 minút a bez ďalších nákladov.

Za týmto účelom musíte položiť košeľu na rovný povrch a orezať oválny okraj. Linka by mala byť tak plochá, ako je to len možné, ale v prípade nezrovnalostí sa nič nestane.

Potom sa meria šírka košeľa pozdĺž orezaného okraja. Predpokladajme, že výsledok je 65 cm, teraz sa odoberie tkanina inej farby (môže byť dokonca vyrobená z iného materiálu) a z nej odrezáme dva obdĺžniky, ktoré zodpovedajú šírke zvolenej košele. Ich dĺžka opäť závisí od osobných preferencií.

Požadované! Bez ohľadu na veľkosť zvolenej textílie, 2 cm by mali byť ponechané na okrajoch pre ďalšiu prácu.

Ak chcete, aby budúce oblečenie vyzeralo trochu zaujímavejšie, navrhujeme zmeniť tvar lemu. Na tento účel spojíme dva výsledné obdĺžniky, ktoré sú potom spolu zošité a na jednej strane nakreslite kriedou oblúk. Potom sa prebytočná tkanina odreže nožnicami.

Na okraji oblúka sa urobia malé rezy (maximálne 1 cm). totoZarezaný okraj je zabalený a upevnený kolíkmi. Ďalej všetko, čo potrebujete, aby ste steh šijacím strojom.

Ak sa tvar lemu nezmení, hrany sa určite zvinú a práca sa vykonáva na písacom stroji alebo overlocke.

Teraz naneste výslednú sukňu na košeľu a skontrolujte pomer veľkosti. Potom, čo budúcnosť sukne obráti naruby (to je veľmi dôležité) a kladie si na košeľu.


Pozor! Súčasne by sa budúce dno, teda časť, z ktorej oblúk vychádzal, mala pozerať smerom nahor a je približne v oblasti pásu budúceho výrobku.

A nakoniec, pomocou šijacej ihly pripojíme výslednú sukňu k košeli. Ak chcete, môžete hrany spracovať rovnakým spôsobom, ale to nie je vôbec potrebné.

Ostáva len znížiť spodnú látku a teraz sa robí najťažšia časť výroby odevu.

Na to, aby sa šaty dostali trochu pompéznejšie a objemnejšie, niektorí odborníci odporúčajú vložiť do hornej časti košele špeciálnu gumičku alebo čipku, ktorá „zoberie“ okraje.

Staré gombíky sa nepochybne musia zbaviť a šiť nové, viac ženské a farebné na druhej strane. Potom sú na druhej strane vytvorené slučky.

V prípade, že takáto práca nie je podľa vašich predstáv - police na košeli sú šité spolu av rovnakej vzdialenosti od seba sú prišité veľké gombíky - to je nezvyčajná ozdoba na šaty.

Teraz chápem, ako šiť šaty v štýle bohovlastnými rukami rýchlo a bez vzoru, bez toho, aby na to míňali obrovské finančné prostriedky. Zostáva len pridať trochu "lesk", a to:

 • môžete vyšívať vzor krížom na rukávoch, leme a golieri;
 • spracujte celý výrobok s guľôčkami alebo si na to vyberte malú plochu;
 • ozdobiť tkaninu volánikmi alebo strapcami;
 • Vyberte si vhodný kožený opasok alebo krídlo v etnickom štýle. Vzhľadom k tomu sa ukázalo, zdôrazniť pás. Ak je šaty určené pre plnohodnotné dievča, potom je lepšie zastaviť výber na hrubom páse a nosiť ho tesne pod hrudníkom.

Ako môžete vidieť, je celkom možné šiť šaty v štýle boho aj bez špeciálneho vzdelávania. Možno sa najprv celý tento postup bude zdať komplikovaný, ale trochu praxe a sebavedomia situáciu napravia. Mnohé videá o tom, ako šiť šaty v štýle boho vlastnými rukami rýchlo a bez vzoru, to potvrdzujú.

Po vykonanej práci sa nebudete musieť starať o niekoho iného, ​​kto má také šaty, pretože aj keď použijete rovnaký zdroj, konečný výsledok bude odlišný pre rôznych ľudí - každý má svoju vlastnú predstavivosť a preferencie.

A nakoniec. Odporúča sa doplniť váš obraz svetlými alebo monotónnymi topánkami v etnickom štýle, masívnymi ozdobami a malou kabelkou na tenkom páse. Nerobte príliš svetlý make-up a ak je to potrebné, postarajte sa o pokrývku hlavy - klobúk alebo šatku.Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené 28.7.2018