Pletené čelenky: schémy, fotografie

Medzi módnymi trendmi blížiacej sa jari patrí špeciálne miesto pletené čelenky. Vyzbrojené pletacími ihlicami a schémami s popisom môžu ihlové dámy ľahko vytvoriť originálnu čelenku s rukami.


Relevantnosť a charakteristika vytvárania pletených obväzov

V roku 2019 možno obväz vložiť do všetkých štýlových obrázkov. Tieto klobúky sa stali veľmi populárne medzi ženami módy a dnes zdobia luky žien rôzneho veku a kedykoľvek počas roka.

V lete pomáhajú upevňovať vlasy a zdobiť vlasy, na jeseň alebo na jar - pletené čelenky sú skvelou alternatívou k klobúkom.

Ak sa móda rozhodla byť v trende, ale s výnimkou nákupu drahých značkových výrobkov, môžete sa pokúsiť urobiť obväz vlastnými rukami. Je však potrebné zvážiť, že letné možnosti by mali byť vyrobené z tenkých nití, zatiaľ čo pre chladné obdobie je najlepšie použiť vlnené alebo iné hrubé nite.

Zaujímavé! Pamätajte si, že ručný obliekanie je exkluzívna vec, ktorú nenájdete v žiadnom obchode a dobre zvolený tvar, farba a dekor urobia z obrazu nielen atraktívny, ale aj originálny.

Vyberte priadzu

Konečný výsledok práce bude závisieť od toho, ktorá priadza bude vybraná na vytvorenie obväzu - štruktúra, hrúbka a zloženie nite. Čím hrubšia je niť, tým bude objemnejší vzor. Najčastejšie pre obväzyvyberte si priadzu, 30-40% z prírodných vlákien z vlny: merino, kašmír, mohér, angora, atď. Najvhodnejšia hrúbka vlákna - 250 m /100 g, ale nie menej ako 100 m /100 g.

Pri letnom svetlom okraji dávajte prednosť pleteninám alebo ľahkej bavlne, ľanu alebo bambusovej priadzi.

Pri nákupe nití skontrolujte, či nie sú mäkké. Nikdy nekupujte ostnaté priadze, pretože to môže trieť na čele a spôsobiť nepohodlie pri nosení.

Krásne obväzy

Malé triky pre začatie ihličiek

Ak ešte nemáte dostatok skúseností s pletacími ihlami, ponúkame niekoľko praktických tipov, ktoré pomôžu a uľahčia proces učenia:

 • používať priadzu a pletacie ihlice podľa konkrétnych odporúčaní vzoru;
 • Ak tabuľka obsahuje niekoľko veľkostí, okamžite vyberte tú, ktorú potrebujete;
 • nie sú leniví na vytvorenie pleteného vzoru, ktorého veľkosť je zvyčajne 10 × 10;

 • začať, vybrať jednoduché techniky, postupne prejsť na zložitejšie vzory a vzory;
 • použitie bezšvových pletacích ihiel na hladké pletenie;

 • ak sa na pletenie vyberie bavlnená priadza, potom sa predpláchne vo vode pri maximálnej prípustnej teplote tak, aby sa produkt potom nesrážal;
 • na lúče sa použijú gumové špičky, aby sa slučky počas procesu párovania nestratili;
 • pomocná ihla môže byť menšia ako hlavné číslo na podlahe.

V prípade ihličiek so skúsenosťami môžete vyskúšať zložitejšie, zložitejšie vzory a techniky na vytváranie obväzov. Ďalej vás oboznámime s rôznymi technikami a vzormi na pletenie s popisom, ktorý vám umožní vytvoriť ženskú čelenku vlastnými rukami.

Vzory párenia

Teraz sa obraciame k vytvoreniu štýlových pletených čeleniek, ktoré budú v roku 2019 v trende. Začnime s najjednoduchšími schémami a postupne prejdeme k zložitejším a zaujímavejším možnostiam.

Bandážový elastický pásik s prekrytím

Takýto obväz vyzerá ako turban, ktorý je tento rok módny. Napriek jednoduchosti párenia sa ukázalo, že je to pomerne veľkolepý obväz s prekrytím v strede.

Odporúča sa pliesť tento obväz elastickým pásikom - striedajúcim sa striedajúcimi sa očami na tvári a obruba. Pomery môžu byť ľubovoľné: 1 × 1, 2 × 2, 3 × 2 a iné, všetko závisí od individuálnych želaní. Naše fotografie ukazujú príklady týkajúce sa schémy 2 × 2. Konečná dĺžka obväzu je určená pre dievčatá 6-8 rokov.

Zaujímavé:Pletenie šatky s pletacími ihlami je veľmi jednoduché!

Krok za krokom:

 • Bude fungovať priadza pozostávajúca z polovičnej vlny a z polovice akrylovej, hustoty 116m /100g, ihiel č. 4.
 • Zhromažďujeme 24 slučiek a pleteme gumovou páskou, podľa diagramu, v dĺžke 22 cm.
 • Po prekrytí sa práca rozdelí na dve rovnaké časti dvanástich slučiek. Potom každý z nich oddelene, približne 6 cm dlhý.
 • Zbierame slučkyZnova sa spojí a pletie ďalších 22 cm rovnakým spôsobom.
 • Potom, čo je výrobok pripravený - prišite konce spolu. To je najlepšie urobiť na neuzavreté slučky pomocou špeciálnej pletené steh.

Luk

Ak sa ozdobíte lukom, získa sa veľmi účinný obväz. Napriek originálu takéhoto výrobku je veľmi ľahké ho vyrobiť. Všetko, čo potrebujete, je vybrať si svoje obľúbené vlákna a pohodlné pletacie ihlice. Needwoman musí zvládnuť techniku ​​slučiek a pletenie s tváre slučky. Schémy s popisom nižšie vám pomôžu za pár hodín získať nové štýlové oblečenie.

 • Zhromažďujeme 25 slučiek a pleteme 130-140 radov so slučkami na tvári (pozri obrázok nižšie, ako vytvoriť slučky na tvári).

 • Potom, čo je pás pripravený, pokračujte k vytvoreniu luku. Na tento účel zbierame 20 slučiek a podobne pleteme 25 riadkov. Zatvorte okraje, pozbierajte produkt.

Odmerný prámik

Pletené čelenky zdobené objemnými copánkami sú považované za najbežnejšie medzi ženami módy. Vytvoriť takú krásu s ihlami je celkom jednoduché. Všetko, čo potrebujete:

 • Podobné vlákna, napríklad priadza merinode luxe /50, pletacie ihlice 4,5.
 • Zhromažďujeme sedem slučiek a pleteme s gumičkou 1 × 1: 1 hranou, 1 prednou, * 1 nesprávnou, 1 prednou * až po koniec riadku, 1 hranou.

 • Ďalej robíme skladanie troch slučiek na začiatku a na konci riadku. Pletieme uprostred radu tvárovými a pridáme dve tváre v prednom rade.slučku, kým nedostanete 25 slučiek.

 • Pleteme si prámik: 1 okrajová slučka, 3 pančuchy, 2 zadné, 13 slučiek, 2 zadné, 3 pančuchy, 1 okraj.

Po tom, ako obväz dosiahne požadovanú dĺžku, zredukujeme dve slučky v každom prednom rade, po siedmich cykloch zostane šité tlačidlo.

Komplikovanejšia verzia s kosou

Ihly dokážu prísť so všetkými druhmi obväzov. Ponúkame ďalšiu zaujímavú možnosť so vzorom "široký cop". Takýto obväz by mal byť podobný vyššie uvedenej možnosti s kosou. Neváhajte experimentovať, pretože výsledok stojí za to!

Zaujímavé:Pletacie vesty pre ženy: schémy a opis

S priezorom

Ak chcete niečo zaujímavé a originálne, môžete sa pokúsiť zviazať obväz s priezorom. Takýto produkt nielen ochráni vaše uši pred vetrom, ale tiež zakryje vašu tvár pred poveternostnými podmienkami.

 • Na vytvorenie takéhoto výrobku potrebujete 100 g šedej melanže a 100 g béžovej priadze, ako aj sadu 15 ihiel na pletenie a krátke kruhové pletacie ihlice číslo 10.
 • Na pletenie sa používa predná plocha a elastický pás (pozri obrázok vyššie).
 • Pokrok: na pančuchových pletacích ihliciach vytočte 24 slučiek so sivým závitom, rozdelte ich rovnomerne na štyri ihly, prsteň zatvorte a pritiahnite predným saténovým stehom. V druhom kole. Zo sádzacej hrany postupne pridávajte 4 slučky, aby ste získali 28 slučiek. Po 8 kružniciach. Zatvorte všetkyslučky.
 • Na vytvorenie priezoru je potrebné spojiť predných trinásť slučiek pomocou šedej nite podľa nasledujúcej schémy: 1 polievková lyžica. bez háčkovanie v prvých 4 slučiek, 2 lyžice. bez nakida v stope. p., 1 polievková lyžica. bez nakida v stope. 3 slučky, 2 polievkové lyžice. bez nakida v stope. str. bez nakida v stope. 4 p. - len 15 slučiek. Produkt otočte a pokračujte: 1 polievková lyžica. bez nakida v stope. 5 slučiek, 2 polievkové lyžice. bez nakida v stope. slučky, 1 polievková lyžica. bez nakida v stope. 3 slučky, 1 pripojenie. Art. v poslednej slučke. Potom sa nareže.

Aké obväzy sa vám páčili viac?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Austin

Toto je skvelá voľba pre módy, ktorú vynára renomovaná dizajnérka Sarah Wilson. Po vykonaní takejto bandáže vlastnými rukami môžete ľahko získať ultramoderný produkt, ktorý stojí za veľa peňazí.

Nižšie uvedené pokyny platia pre obvod hlavy 44 cm, šírka hotového výrobku je 10 cm.

 • Pri výrobe sa používa priadza s hustotou 365 m /100 g, ktorá sa skladá z 55% merino vlny a 45% hodvábu, ako aj pletacích ihiel číslo 3,5, 40 cm dlhé.
 • Bandáž je pletená v kruhových radoch, začínajúc od spodného okraja.

 • Najprv musíte vytočiť slučky 112, označiť začiatok značkou a pripojiť lúče do kruhu.
 • 1-radové úplety s elastickým pásom 2 × 2 (predná slučka, schéma je znázornená vyššie).

Zaujímavé: Pletená čiapková helma s pletacími ihlicami

Opakujte túto sériu deväťkrát. Po pletení raz série 1-20 podľa schémy hlavného vzoru, zmena začiatku série. Takže viazanie 6. riadku schémy na odstránenie značky začiatku riadku, pletenie jednej tváre slučky, miesto značky nového začiatku riadku, pletenie zostávajúce slučky tohto riadku. Podobne to urobte s 13. radom - zviazajte všetky slučky okrem posledných dvoch, odstráňte ich na pravej pletacej ihle, odstráňte značku začiatku riadku, vráťte odstránené slučky späť.

 • Po 20 riadkoch sa pletie podľa schémy hlavného vzoru, aby sa vykonalo deväťkrát viac ako 20. riadok vzoru. Zatvorte slučku.

Ak ste pri pohľade na fotografie z módnych prehliadok už dlho chceli vytvoriť pletené veci vlastnými rukami, nemali by ste odkladať svoje túžby. Začať stelesňovať nápad s pletené čelenky s pletacie ihlice. Dúfame, že naše lekcie s diagrammi vám pomôžu realizovať vaše plány.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané28.2.2019Štítky:
​​