Naučiť sa viazať šatku

„Ako krásne je uviazať šatku okolo krku cez jesennú alebo zimnú bundu alebo kabát?“ - to je jedna z najčastejších otázok, ktorá sa vyskytuje s nástupom prvého chladného počasia. Koniec koncov, šatka v tomto prípade nie je len funkčným doplnkom, ktorý chráni pred chladom, ale aj účinným prvkom obrazu. Preto, ak sa vám tiež páči riediť luky s jasnými "škvrnami" v podobe snoods, štóly a šatky, odporúčame použiť niekoľko originálnych techník viazania týchto doplnkov, ktoré sú prezentované neskôr v článku.


Aký typ šiat preferujete?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Ako môžete pôvodne zviazať šatku na sako?

Je jednoduchšie vybrať si štýlový a neobvyklý šatku na bundu. Mal by byť jasný, kontrastný s oblečením a samozrejme spĺňať najnovšie módne trendy. Môžu to byť výrobky volumetrického pletenia, zdobené viacfarebnými potlačami, vrátane zvieracích, ako aj strapcami, pruhmi a výšivkami. Ale z možností s brošňami a bohatým množstvom dekoratívnych doplnkov je lepšie odmietnuť, pretože v tomto prípade existuje riziko preťaženia obrazu.

Módne šatky 2019

Pokiaľ ide o technika, nižšie uvádzame univerzálne metódy s fotografickými príkladmi, s ktorými steBez veľkého úsilia, môžete doplniť svoje oblečenie s chytľavé príslušenstvo v podobe krásne viazané šatku.

 • Na túto metódu budete potrebovať široký merací šál. Jednoducho ho zmontujte s „akordeónom“ a omotajte okolo krku tak, aby sa konce za sebou stretli a potom ich natiahnite dopredu.

Nie je potrebné pevne dotiahnuť, pretože slučka by mala zostať vpredu.

 • Silný a objemný šál môže byť tiež nezvyčajný na uviazanie. Je len potrebné hodiť príslušenstvo okolo krku tak, aby „chvosty“ mali rôznu dĺžku. Okrem toho môžete oba konce upevniť ozdobným kolíkom vpredu, alebo môžete obaliť dlhú časť okolo krku a chrbta.

 • Jeden zo základných spôsobov, ktorý sa hodí absolútne k akýmkoľvek štýlom bundy vrátane kapucne. Hrot sa zdvojnásobí, takže sa na jednej strane vytvorí slučka. Produkt sa nasáva na krk a voľný „chvost“ sa vtiahne do výslednej slučky, čím sa vytvorí uzol.

Dôležité! Pomocou slučky si môžete dať šál v nezvyčajnejšej verzii. Na tento účel sa od vrchu k slučke nakreslí krok za krokom pozdĺž jedného závesného konca. Prvý z nich prichádza zhora a druhý je ťahaný dnom. Ukazuje sa teda, že ide o komplexný uzol, ktorý je možné vykonať za niekoľko minút.

Zaujímavé : Ako uviazať šatku okolo krku: najlepšie spôsoby!

 • Veľké a dlhé pletené šály môžu byť tiež viazané okolo krku a módnednes.

Je len potrebné ho hodiť na ramená a uviazať do uzla odspodu. Potom by mal byť skrútený tak, aby sa vytvoril znak nekonečna a výsledná slučka sa opäť hodí na seba.

 • Jednou z najmodernejších možností viazania šatiek v roku 2018 je spôsob, akým toto príslušenstvo okrem svojho hlavného účelu hrá aj úlohu kapucne. Ak to chcete urobiť, musíte hodiť okolo objemu ukradnuté tak, že jeho hrany visia vpredu. Ďalej sa konce výrobku vytiahnu dozadu, prechádzajú sa navzájom a zviažu sa. Hotový uzol sa schováva pod vytvorenými záhybmi.

 • Na bundách „postroj“ vyzerá veľmi zaujímavo. V podstate je vyrobená z jemne pletených alebo šifónových šatiek. Vybrané príslušenstvo musí byť skrútené tak, aby sa vytvoril bičík, ktorý sa potom ovinie okolo krku. Môže byť upevnený normálnym uzlom alebo malou brošňou. Výsledkom je ľahká a vzdušná verzia, ktorá tiež spoľahlivo chráni krk pred zimou.

Predvalená šatka

 • Ďalším jednoduchým spôsobom, ktorého podstatou je, že šatka alebo šatka sa nosí tak, že konce visia dozadu. Ďalej by mali byť skrútené, vopred posunuté a uviazané v rozsiahlom luku.

Zaujímavé! Vedeli ste, že pomocou šálu môžete vizuálne upraviť tvar? Napríklad, hrubé pletené LIC pomôže pridať chýbajúce objemy, ale sproblém kíl navyše pomôže vyrovnať sa s tenkým ukradnutím s hladkým povrchom.

Zaujímavé : Módne šatky 2018-2019

Ako viazať šatku na koženú bundu originálnym spôsobom?

Bundy z prírodnej alebo ekologickej kože sa nedajú lepšie kombinovať s mnohými doplnkami, vrátane krásne pletenej šatky okolo krku. Nižšie uvádzame podrobné pokyny, ako správne položiť toto príslušenstvo na tento „reprezentant“ vrchného oblečenia, takže výsledkom bude veľkolepý a módny luk.

 • Samotná kožená bunda vyzerá veľmi chytľavo, takže stylisti odporúčajú, aby obraz nepreťažoval a držal sa trendu súčasnej sezóny vo forme miernej nedbanlivosti. V dôsledku toho môže byť šatka jednoducho hodená vo forme šatky a ponechaná v takej polohe.

 • Ďalšou možnosťou je spojiť šatku na princípe Arafata. Za týmto účelom je príslušenstvo umiestnené v prednej časti s krásnymi vlnami. Konce sú navinuté späť, prepletené a stiahnuté. Ďalej to môžete robiť striktne podľa vlastného uváženia: nechať ho v rovnakej polohe, aby sa voľne zavesil alebo uviazol do uzla a schoval sa pod záhybmi.

Dôležité! Aby sa šál viazal harmonicky na princíp Arafata a aby nebol obraz ťažší, je lepšie dať prednosť jesenným bavlneným alebo zimným vlneným výrobkom vo forme šatiek a šatiek.

Zaujímavé : Je veľmi ľahké pliesť šatku s pletacími ihlami!

 • Pridajte obraz elegancie a eleganciepletený šál vo francúzskom štýle pomôže. Budete potrebovať malý hodváb alebo bavlny šatku, ktorý je potrebné zložiť do pásu 5-7 centimetrov široký a zabaľte okolo krku, potom ho pripevnite na stranu uzlom alebo lukom.

 • Novinkou nadchádzajúceho roku 2019 bola možnosť vo forme priekopníckej kravaty. Je len potrebné hodiť šatku na plecia a niekoľkokrát zabaliť jeden koniec pred druhú a potom ju pretiahnuť cez výslednú slučku. V dôsledku toho sa vytvorí ďalšia slučka, cez ktorú sa „pracovný“ koniec šatky rozprestiera zhora nadol. Najviac harmonicky, táto možnosť bude vyzerať s hodvábne šály, ale môžete experimentovať s jemne pletené šatky.

Variácie k téme priekopníckej kravaty

 • Zviazaný hrot v niekoľkých vrstvách, ktorý svojím spôsobom podobá snu nejakým spôsobom, je jednoducho ideálnym variantom pre chladné počasie. Je len potrebné, aby sa objemné vlnené farebné ukradnúť a zabaliť niekoľkokrát okolo krku, a kravatu konce do malého uzla, ktorý by mal byť potom skrytý pod záhyby.

Zaujímavé : Ako nosiť a krásne kravatu tippet - tradičné a originálne spôsoby

Ako je možné vidieť na fotografii prezentovanej v našom výbere, je možné krásne a originálnym spôsobom viazať šatku okolo krku cez kabát alebo kabát bez toho, aby ste zbytočne strácali veľa úsilia. V článku sme uviedli iba hlavné možnosti, ktoré môžete ľahko zmeniť,vytvorením úplne nového spôsobu viazania tohto príslušenstva.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané27.11.2018Štítky: