Mokrá chémia pre stredné vlasy

Mokrá chémia pre stredné vlasy je v poslednej dobe veľmi populárna medzi módy. Je schopná zdôrazniť prirodzenú krásu silných kučier a urobiť vzácne kučery objemnejšie. Aby bol však účes úspešný, je dôležité pri jeho vytváraní brať do úvahy určité nuansy.


Výhody mokrej chémie na strednej srsti

Kučeravé krásne kučery sú vždy spojené s ženskosťou a romantikou. Mokrá chémia sa nepochybne stane jedným z najúspešnejších riešení pre vytvorenie štýlového účesu, pretože má také výhody:

 • Atraktívny vzhľad . Mnoho žien chce mať hravé kučery a mokrá chémia pomáha, aby sa tento sen stal skutočnosťou pre majiteľov párov. Vlasy sa lesknú, rovnako ako tie, ktoré boli práve v teplom daždi.

Očarujúce kučery

Dôležité! V okamihu, keď by ste mali rozhodne vziať do úvahy pri rozhodovaní o takomto experimente, je to, že mokrá chémia výrazne skracuje dĺžku vlasov. Stávajú sa takmer polovičnými, takže majitelia stredných vlasov by mali byť pripravení na to, že ich účes výrazne „skočí“.

 • Jemný režim . Pri použití vysokokvalitnej kozmetiky na curling je možné čo najviac zachovať vlasovú štruktúru v jej pôvodnej forme. To je významná výhoda v porovnaní s použitím curlingu, ktorý výrazne poškodzuje vlasy.

 • Dlhodobé . Mokrá chémia na vlasoch strednej dĺžky trvá veľmi dlho, od troch do šiestich mesiacov. Potom, čo urobil štýlové perm raz, môžete zabudnúť na potrebu, aby prameňov do správnej forme na dlhú dobu, bude to stačiť len držať hrebeň nad nimi.

Zaujímavé:Vlasový styling strednej dĺžky: foto

Stojí však za to venovať pozornosť druhej strane tohto momentu. Keď vlasy rastú, na koreňoch sa objavuje značná rovnomerná oblasť, takže tento kontrast s dolnými kučeravými prameňmi môže do obrazu priniesť určitú nerovnováhu. Pre tých, ktorí sa o to obávajú, môžete ponúknuť väčší perm, v takom prípade nebude kontrast taký výrazný.

 • Chýbajúci účinok „tuku“ . Vzhľadom k tomu, že mokrá chémia na stredných vlasoch mierne suší prameň, šetrí ich od nadmerných tukových usadenín. Preto si môžete umývať hlavu oveľa menej často, ako ste zvyknutí.

Vlastnosti vytvárania mokrej chémie pre stredné vlasy

Skôr ako sa rozhodnete vytvoriť módny účes, odporúča sa oboznámiť sa s niektorými pravidlami a obmedzeniami, ktoré je potrebné zohľadniť pri jeho vytváraní. Sú tieto:

 • je absolútne kontraindikované, aby sa zvlnili, ak sú farebné. Táto nuancia sa vzťahuje len na novo natreté pramene, ak od tohto okamihu uplynuli viac ako dva týždne, potom sa už môže urobiť curling;
 • brať do úvahy štruktúru vlasov. Ak je dievča obdarené veľmi ťažkými hrubými prameňmi, bezpochyby vyzerajú skvele, ale je nepravdepodobné, že by boli vhodné na mávanie pomocou mokrej chémie. Len sa im nedrží správne;

 • aby sa udržal atraktívny vzhľad čo najdlhší, je potrebné pravidelne upravovať konce vlasov.

Vertikálne mokrá chémia

Takzvaná špirálová alebo vertikálna chémia je obzvlášť obľúbená medzi ženami módy. V roku 2019 ide o súčasný módny trend. Spravidla sa vyrába na dlhých kučerách. Na nich to vyzerá najviac organicky, a mnoho stylistov sa drží pozície, že vertikálne perm je možné len na predĺžené kučery.

Zaujímavé:Strihanie vlasov až po plecia 2019

Majitelia stredne veľkých vlasov by však nemali byť naštvaní, budú si môcť dovoliť odvážny experiment, ak zvážia klady a zápory, a starostlivo sa pripravia na takéto zvlnenie. Fotografie ukazujú, že mokrá chémia môže vyzerať skvele na strednej srsti. Hlavné body, ktorým treba venovať pozornosť, sú tieto:

 • sa odporúča vykonať predbežné svetlo s použitím vhodných natáčacích zariadení. Potom bude možné urobiť čo najjasnejšiu predstavu o tom, ako bude tento štýl vyzerať;

Nebojte sa experimentovať

  Mimoriadnu pozornosť si zasluhuje mokrá chémia na stredne dlhých vlasoch s ofinou. Rovnako dôležitá je dĺžka rany, v závislosti od toho, ktorý je ponechaný plochý alebo zvlnený. Stojí za to zvážiť, že to bude "skok" takmer dvakrát, takže by to malo byť dosť dlhé.

Japonská mokrá chémia

Jemnejšia voľba, ideálna pre stredné vlasy, je ľahká japonská mokrá chémia. Má také charakteristické znaky:

 • Japonský perm bude skutočným nálezom pre ženy, ktoré majú prirodzene krehké vlasy, ale chcú sa predviesť s kaderami. Je to vďaka špeciálnej jemnej technológii takejto chémie;

 • týmto spôsobom sa vykonáva proces curlingu: jednotlivé pramene sú navlečené cez špeciálny uzáver a zvlnené. Súčasne to nie je ovplyvnené chlpmi, ktoré zostávajú pod uzáverom;
 • Japonská chémia sa udržuje v porovnaní s vertikálnou, ale nepochybne je jemnejšia pre vlasy.

Starostlivosť o stredné vlasy po mokrej chémii

Na to, aby si účes udržal svoj atraktívny vzhľad čo najdlhšie, je dôležité, aby ste sa po ošetrení mokrým zvlnením riadne starali o vaše vlasy. Hlavné body sú tieto:

 • keďže chemický účinok na vlasy bol napriek tomu vykonaný, nebolo by zbytočné používať všetky druhy lekárskych balzamov a masiek. Pomôže točo najviac obnoviť štruktúru prameňov;

Zaujímavé:Aká je farba vlasov v móde 2019

 • Je možné zdôrazniť krásu curlingu pomocou gélov, ktoré majú účinok mokrých vlasov. Pomôžu vašim vlasom vyzerať ešte harmonickejšie;
 • po umytí vlasov je lepšie sušiť bez použitia sušiča vlasov, pretože sa už nadmerne sušia pod vplyvom chémie;

 • neodporúča sa hrebene prameňov ihneď po umytí hlavy, odporúča sa počkať určitý čas.

V našom prehľade fotografií uvádzame príklady toho, ako vyzerá účes pred a po mokrej chémii na stredných vlasoch. Dúfame, že vám pomôžu urobiť dôležité rozhodnutie o potrebe takéhoto povolenia a vybrať pre vás najvhodnejšiu možnosť.


Urobili by ste si mokrú chémiu?

Zobraziť výsledky

Nahrávam ...

Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Publikované29.3.2019Štítky: