Manikúra s farebným prechodom

Manikúra s prechodom farby alebo ako je stále populárne nazývaná ombre, zostáva v tejto sezóne aj naďalej relevantná. Koniec koncov, kontrastné kombinácie, vrátane tých, ktoré boli vytvorené z údajne najviac nekompatibilných farieb, tvoria jednoducho fascinujúce a veľmi nezvyčajné návrhy, o ktorých budeme diskutovať neskôr v článku.


Vlastnosti a typy manikúry s prechodom farieb

Hlavnou charakteristikou manikúry vyrobenej v gradientovej technike je jej všestrannosť, pretože okrem toho, že sama o sebe vyzerá krásne, možno na jej základe vytvoriť mnoho ďalších návrhov. Hlavnou vecou je pozorovať presnosť, pretože hranica prechodov by v žiadnom prípade nemala byť jasná. Na dosiahnutie tohto výsledku môžete použiť airbrush, kefku s ventilátorom alebo jednoduchú penu z penovej gumy, ktorá sa použije priamo na nanesenie dekoratívneho pigmentu na klinec.

Pokiaľ ide o odrody tejto manikúry, v závislosti od umiestnenia a smeru prechodov sa konvenčne delí na tieto varianty.

 • Klasika.Druhý názov tejto konštrukcie je horizontálny, pretože natiahnutie farieb sa vykonáva veľmi hladko vo forme horizontálnych prechodov, ktoré začínajú od základne a dosahujú na špičku nechtovej platne. Najčastejšie týmto spôsobom, aby sa monochromatická manikúra, vyrobené v rovnakej farebnej schéme. Existujú však aj kontrastnejšie výkony vo forme čierno-bielej kombinácie.

 • Vertikálne.V tomto prípade sa farebný pigment nanesie na necht vo forme zvislých pásikov s veľmi hladkým prechodom, ktorý sa dosiahne zastretím okrajov hrubým, širokým štetcom. Majstri nail art neodporúčajú preťažovať vertikálny dizajn farebnými kombináciami a prebývajú len na dvoch odtieňoch, inak môže byť hotový výsledok príliš pestrý.

Dôležité! Manikúra s vertikálnymi farebnými prechodmi je ideálnou voľbou pre majiteľov krátkych nechtov, pretože ich vizuálne predlžuje.

 • Pre celú ruku.Tento pohľad však znamená strečing, ktorý sa nerobí na jednom klinec, ale úplne na celom ramene. V tomto prípade nie je vôbec potrebné robiť prechody príliš hladké alebo zvoliť farby, ktoré sú si navzájom podobné. Môžu to byť absolútne kontrastné a nekompatibilné palety. Pozoruhodným príkladom tohto dizajnu je dizajn dúhy.

 • Trojuholníkový.Geometrické motívy sú už dlho považované za hlavný trend v segmente nehtového priemyslu. V tomto ohľade majstri nechtov navrhli, aby prechody neboli iba vertikálne alebo horizontálne, ale kreslili ich vo forme trojuholníkov. Hranice samotné môžu byť mäkké a ostré s jasnými obrysmi.

 • Lineárny.Zvláštnosťou tohto dizajnu je absencia úseku, na ktorý sme zvyknutí, s tieňovaním okrajov. prechodysú vytvorené vo forme „úsmevu“, ktorý je ťahaný tenkou kefou. Pokiaľ ide o farebnú paletu, môže to byť čiernobiely dizajn a skôr kontrastný dizajn s prítomnosťou drahokamu alebo trblietavej dekorácie.

 • Francúzština.Omezená francúzska manikúra sa dá ľahko zmeniť tým, že sa línia úsmevu stane rozmazanejšou. Tak, dostanete niečo medzi francúzštinou a ombre. Farebné kombinácie tu môžu byť tiež odlišné, počnúc klasickou bielou špičkou a béžovou základňou a končiac viac kontrastnými duetami a dokonca triom.

Dôležité! Aby sa hotový dizajn stal harmonickým, majstri nechtov odporúčajú používať špeciálne farebné koliesko pred vykonaním manikúry s kontrastnými prechodmi.

Zaujímavé : Manikúra gradientu: krásny dizajn

Najlepšie nápady na manikúru s prechodom

Manikúru s farebnými prechodmi možno vykonať nielen v minimalistickom dizajne, ale aj s rôznym umením od gélového leštenia alebo dekoru vo forme bujónov, peria a odlievania fólií. Hlavnou vecou je zapnúť fantáziu a inšpirovať sa myšlienkami uvedenými nižšie a začať tvorivosť.

 • S kamienkami.Farebné kamene rôznych tvarov a veľkostí sú skutočnou dekoráciou pre každú manikúru vrátane prechodov. V tomto prípade je lepšie robiť kamínky s jedným prstom, aby nedošlo k preťaženiu dizajnu ako celku. Pokiaľ ide o umiestnenie interiéru, môže byť buď vertikálne alebohorizontálne zobrazenie pozdĺž hraničnej čiary prechodu a chaotické rozptyl na základni nechtíka.

Zaujímavé : Manikúra s dizajnom pre stredné nechty

 • Hviezda. Toto je dnes jeden z najmodernejších dizajnov, ktorého vrcholom je rozptyl hviezd na nechtoch. Tento efekt je vytvorený pomocou prechodov v čiernej a modrej farbe, ako aj kresieb bielej alebo striebornej vo forme hviezd. Je lepšie navrhnúť hviezdny dizajn s jedným alebo dvoma nechtíkmi, ale ak chcete, môžete mať celú svoju ruku.

 • S kamifubuki.Viacfarebné kruhy, trochu pripomínajúce konfety, budú rovnako vhodné aj pre manikúru s gradientom. Môžete ich usporiadať, a to ako vo forme malých akcentov, tak aj na základni taniera vo forme „úsmevu“. Nemenej štýlový vzhľad a chaotické rozptyl kamifubuk, ktorý vytvára efekt slnečného oslnenia na nechty.

 • S nálepkami. Ďalšou myšlienkou dizajnu s prechodmi je ozdobiť takú manikúru samolepkami. Téma samolepiek môže byť veľmi odlišná. Sú povolené napríklad banálne oblúkovité pásy pre návrh francúzskej alebo mesačnej manikúry, ako aj celé umelecké diela vo forme komplexnej maľby.

 • S trením.Veľmi nezvyčajná manikúra, ktorej zvláštnosťou je jemná perla na nechtoch. Takáto konštrukcia je vytvorená použitím transparentného trenia na už hotový gradient. Môžete tiež urobiť prechod samidekoratívne nátery, s použitím veľa rôznych farieb.

Máte radi manikúru s prechodom farieb?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...
 • S obrázkami.Manikúru s farebnými prechodmi možno doplniť štetcami. Môžu to byť geometrické kresby alebo abstrakcie, hmyz a motívy kvetov, krajiny alebo dokonca komiksové možnosti. Je len potrebné premýšľať nad dizajnom vopred, ako aj rozhodnúť o farebnom gamute.

Zaujímavé : Francúzska manikúra so vzorom

 • S jiskrami.Pomocou tohto dekoru môžete vytvoriť štýlovú ležérnu a veľmi elegantnú večernú manikúru. V prvom prípade sú jednotlivé akcenty vyrobené z glitrov, napríklad vo forme bodov, hviezdičiek, pruhov a jednoduchých výkresov. Vo večernom dizajne neexistujú žiadne obmedzenia, takže viacfarebné iskry sa často používajú ako druhá farba na vytvorenie prechodu.

 • Matt.Manikúra s príjemnou zamatovou textúrou sa nachádza na väčšine fotografií s príkladmi módnych dizajnov. Matný povrch sa dosahuje špeciálnym vrchným náterom alebo práškom vo forme jemného piesku. Kryt tento vrch môže byť úplneklinec a čiastočne striedavo s lesklým povrchom.

Fotografia v článku ukazuje, že manikúra s farebnými prechodmi je veľmi originálna a hlavnou vecou je univerzálna verzia, na základe ktorej môžete experimentovať a prinášať do života všetky svoje nezvyčajné nápady. Je len potrebné vybrať tú správnu paletu a dekor.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Publikované12.02.2019Štítky: