Zbaviť sa vône v chladničke rýchlo a doma

Útoćný zápach z chladnićky je veími nepríjemný jav, ktorého príćiny môżu byi veíké. Ako sa môžete zbaviť zápachu v chladničke doma rýchlo a efektívne? Kuchyňa je najvnútornejším miestom, kde sa koná sviatosť varenia. V tejto miestnosti by všetko malo byť dokonale čisté, bez prítomnosti cudzích pachov. Takmer každá gazdinka aspoň raz čelila nepríjemným arómam vychádzajúcim z chladničky.

Príčiny nepríjemného zápachu

Skôr ako začnete bojovať s vyšetrovaním, musíte zistiť, čo je príčinou. Odpudivá vôňa môže mať niekoľko faktorov:

  • Nákup novej chladničky sa vždy oslavuje s radosťou, ale zariadenie, ktoré sa práve presunulo zo skladu do domu, má často špecifický zápach.
  • Nesprávne skladovanie potravín. V tomto prípade musíte dodržiavať pravidlá balenia a komoditnej štvrti.

  • Pach môže byť vydávaný z pokazených výrobkov a od tých, ktorí majú termín na dokončenie.
  • Ucpané odtokové otvory spôsobujú pleseň. Plesnivý pach je oveľa ťažšie odstrániť ako nepríjemná chuť s potravinami.
  • Dlhé hodiny sa dvere chladničky neotvorili. Týka sa to prívržencov cestovného ruchu a zanietených záhradníkov. Aby sa zabránilo zápachu, je najlepšie odpojiť chladničku od elektrickej energie a nechať chladiace zariadenie spootvorené dvere.
  • Porucha chladničky, v dôsledku čoho sa nedodržiavajú teplotné podmienky a v dôsledku toho rýchla reprodukcia mikróbov a húb.

Spôsoby, ako zabrániť zápachu z chladničky

Ako sa môžete rýchlo zbaviť odpudivého zápachu v chladničke a je to možné urobiť doma?

Je potrebné správne baliť výrobky

.

Jednou z hlavných zásad je správne balenie všetkých výrobkov. Aj keď výrobky nie sú pokazené, kombinujú sa, môžu produkovať pomerne silný a nepríjemný zápach.

Treba pripomenúť, že je najlepšie, aby sa mäso, ryby a napríklad mliečne výrobky neuchovávali na jednej polici. Ako viete, syr, tvaroh alebo mlieko veľmi rýchlo absorbujú všetky cudzie pachy a po chvíli sa vzdávajú v priestore.

Aby sa zabránilo šíreniu a absorpcii pachov, musí byť každý výrobok zabalený do plastového obalu, do plastového vrecka alebo umiestnený do špeciálnych nádob.

Dôležité! Potraviny a varené potraviny je prísne zakázané skladovať v hliníkových, drevených, liatinových a medených riadoch.

Syr, tvaroh alebo mlieko rýchlo absorbujú cudzie pachy

Aby sa zabránilo vzniku nepríjemného zápachu, je potrebné chladničku pravidelne rozmrazovať a tiež starostlivo kontrolovať všetky výrobky. Tam, kde je časová os jasne ukončená, ju vyhodte bez ľútosti.

Ak áno, vyššie uvedenéMetódy sa nepodarilo zbaviť aróm, v tomto prípade, s najväčšou pravdepodobnosťou, dôvod leží trochu hlbšie.

Tipy na odstránenie nepríjemných rýb a iných chutí

Recepty na to, ako rýchlo sa zbaviť vône v chladničke, sú obrovskou odrodou, ktorej leví podiel možno pripraviť sami doma.

V počiatočnom štádiu by ste sa mali snažiť zbaviť zápachu obyčajným čistením stien chladničky. Bohužiaľ, umývanie čistou vodou nedáva správny výsledok. Táto metóda umožňuje jednoduché čistenie stien, ale nemôžete sa zbaviť napríklad zápachu rýb. V tomto prípade pomáha čpavok alebo ocot. Je potrebné navlhčiť špongiu alebo akúkoľvek inú handru malým množstvom tohto výrobku a dôkladne utrieť celú vnútornú časť od stien až po ťažko dosiahnuteľné miesta.

Je potrebné vykonať bežné čistenie stien chladničky

.

Zaujímavá vôňa cibule a cesnaku sa dá použiť nielen na varenie, ale aj na čistenie rôznych zariadení. Tieto dve zložky sú zmiešané v rovnakom pomere a rozdrvené do stavu kaše. Po dosiahnutí požadovanej konzistencie sa táto hmota opatrne potiahne stenami chladničky a nechá sa v tomto stave cez noc. V dopoludňajších hodinách sa kaša vymyje veľkým množstvom vody.

Dôležité! Pri použití cibule a cesnaku sa výrobky môžu vrátiť do chladničky iba vtedy, keď je vôňa úplne zvetraná.

Rôzne koreniny vyžarujú veľmi jasnú vôňu kadidla, ktorá môže bezpečne odstrániť zápach, ak je ryba zhnitá alebo kus mäsa pokazený. Karafiát, škorica, kardamóm a iné koreniny s výraznou arómou sa stanú nevyhnutnými.

Toto je užitočné: Mierne čistenie pečene doma

Soda môže zachrániť takmer akúkoľvek situáciu. Tento biely prášok má vynikajúcu schopnosť absorbovať všetky pachy a potom ich zručne neutralizovať.

Soda môže zachrániť takmer každú situáciu

Existuje niekoľko spôsobov použitia jedlej sódy. Prášok môžete riediť v malom množstve vody a dať ho do otvorenej nádoby v chladničke. Ako taký, mal by byť uchovávaný v chladničke neustále, vrátane všetkých nežiaducich chutí.

Môže byť užitočné: Ako rýchlo a ľahko čistiť mikrovlnnú rúru?

Rozpustite 2 polievkové lyžice sódy na 1 liter vody a opláchnite všetky steny, police a mriežky chladničky roztokom.

Úplné zničenie pachu pokazeného mäsa

Aroma po zhnitom mäse má schopnosť šíriť sa v priebehu niekoľkých minút, preto je veľmi dôležité nájsť spôsob, ako sa čo najrýchlejšie zbaviť tejto vône v chladničke. Kadaverický zápach je pomerne ťažké odstrániť, často je tento proces dlhý, namáhavý a vyžaduje každodennú prácu. Ihneď sa oplatí urobiť rezerváciu, že obyčajná jedlá sóda nestačí. Na odstránenie pretrvávajúcej jantárovej farby by sa malo pristupovať komplexne.

Musí sa kúpiťŠpeciálne čistiace chemikálie

\ t

Najlepšie je kúpiť špeciálne čistiace chemikálie na tieto účely po vyčistení chladničky peroxidom vodíka. Na prípravu roztoku je potrebné vziať 1 polievkovú lyžicu peroxidu vodíka a zriediť v jednom litri čistej vody. Výsledná zmes je ideálna na primárne odstránenie zápachu vo vnútri chladničky. Huba sa navlhčila v pripravenej tekutine a dôkladne umyla všetky vnútorné časti chladničky. Až potom môžete prejsť k druhému kroku - chemickému ošetreniu účinnými látkami. Ak po všetkých manipuláciách, vôňa zostáva alebo nie je úplne preč, potom sa postup musí opakovať toľkokrát, koľkokrát je to potrebné na úplné odstránenie arómy.

Boj proti škodlivým plesniam

Vzhľad plesne je vždy nepríjemný. Okrem nepríjemného plesňového zápachu poskytuje pleseň viditeľné škvrny charakteristickej zelenej farby. Z nenávidenej vône plesne v chladničke je dostatočne veľký počet špeciálnych prípravkov. Medzi nimi sa môžete pozrieť na čistiace prášky, emulzie a séra. Ale môžete sa zbaviť vône v chladničke pomocou ľudových prostriedkov a ako to urobiť? Na túto otázku nie je jasná odpoveď. Samozrejme, že zástancovia "rady babičky" budú kričať v hornej časti hlavy, že plátok citróna alebo štipka sódy sa rozhodne všetko, ale bohužiaľ to tak nie je.

Nenávidený zápach plesní v chladničke

Forma -To je jed, ktorý môže spôsobiť vážne reakcie u človeka vo forme rôznych alergií. Preto je pre jeho vyhladenie stále lepšie uprednostniť silnejšie drogy. Po spracovaní všetkými prostriedkami môžete do chladničky vložiť malé kúsky ražného chleba, ktoré veľmi rýchlo absorbujú zvyšky zápachu z použitia rôznych práškov.

Boj proti iným pachom

Zázračný citrón pomôže vyrovnať sa s takmer každou úlohou. Ako sa zbaviť zápachu v chladničke pomocou citróna v krátkom čase? Toto ovocie má jedinečnú vlastnosť nielen blokovať iné pachy, ale aj absorbovať ich do seba. Veľmi účinná je citrónová úprava stien, políc a gumených častí chladničky. K tomu môžete stlačiť šťavu z niekoľkých citrónov a utrite chladničku s výslednou kvapalinou. Účinným spôsobom, ako slúžiť, je tiež rezanie rezov a ich umiestnenie do chladiaceho zariadenia.

Okrem citrónu možno trvalo usadiť aj zmes cukru a soli, obyčajnú bielu ryžu a čierny chlieb.

Boj s vôňou bude jednoduchý

Drevo alebo aktívne uhlie môže slúžiť ako vynikajúci všeliek. Tento liek možno nájsť takmer v každej domácnosti, a ak nie, potom si ju kúpte - to je absolútny nezmysel. Aby sme sa zbavili nepríjemných pachov, je potrebné uviaznuť 30 tabliet uhlia do práškového stavu a potom rozdeliť zmes na tri rovnaké časti. Lisovaná zmes tanierovMalo by byť rovnomerne umiestnené v celej chladničke a čoskoro zistíte, ako efektívne uhlie absorbuje všetky pachy. Po dvoch týždňoch môže byť hmota pečená v peci asi 20 minút a je opäť pripravená bojovať s novými vôňami.

Prečítajte si tiež: Ako čistiť kuchynské utierky z škvŕn?

K dnešnému dňu bolo dodaných veľa videí o tom, ako rýchlo sa zbaviť zápachu v chladničke doma. Preto po všetkých odporúčaniach a pravidelnej prevencii bude boj s vôňou ľahký a víťazstvo nebude trvať dlho.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané03/06/2018Štítky: