Ako čistiť kuchynské utierky z škvŕn doma?

V kuchyni je miesto, kde sa rodia nové kulinárske majstrovské diela. V tejto miestnosti, ako v žiadnom inom, je veľmi dôležité zachovať čistotu. Je vždy príjemné prísť nielen do čistej a upratanej miestnosti, ale aj do umytých bielych uterákov. Každá gazdinka je konfrontovaná s otázkou, ako umývať kuchynské utierky zo starých mastných škvŕn.

Kuchynské utierky denne prichádzajú do styku s tukom, vodou, farbivami a inými výrobkami. Netrvalo dlho, kým sa na čistú handričku položí nežiaduca škvrna. Ale ako sa ho zbaviť - to je ťažšia otázka.


Vhodné uteráky a podmienky používania

Pred nákupom kuchynských utierok musíte zistiť, ktorá tkanina je najvhodnejšia. Je nežiaduce používať arašíd v kuchyni, pretože si uchováva vlhkosť príliš dlho a pomaly schne. Ako viete, v kuchyni je miesto, kde je neustála interakcia s vodou. Niekedy počas varenia môžete stierať ruky stokrát. Tento stav je ideálny pre vývoj rôznych mikroorganizmov, čo je v kuchyni absolútne neprípustné.

Bežné vaflové uteráky fungujú najlepšie v kuchyni. Nepohlcujú vlhkosť tak rýchlo ako froté tkaniny a sušia oveľa rýchlejšie.

Prečítajte si tiež: Ako rýchlo a efektívne vyčistiť mikrovlnnú rúru?

Aby sa zabránilo dlhodobému znečisťovaniu, je potrebné dodržiavať jednoduché pravidlá. Mali by ste vymeniť uteráky čo najčastejšie.kuchyne, a to aj s najmenším znečistením okamžite poslal na umývanie. Vždy je potrebné pripomenúť, že kuchynské utierky sú určené len na utieranie čistých rúk. Veľmi často ženy v domácnosti používajú snehovo biele uteráky, aby odbrali omrvinky a odstránili mastné škvrny zo stola, ako aj nádoby na panvice.

Je potrebné vymeniť uteráky v kuchyni tak často, ako je to len možné, a to aj pri najmenšom znečistení, okamžite poslať na umývanie

.

Dnes môžete nájsť dosť veľa receptov na to, ako umývať kuchynské utierky zo starých tukových škvŕn, videí a rozličnej literatúry. Tento článok bude obsahovať iba osvedčené recepty, ktoré pomôžu zbaviť sa nenávidenej špiny.

Umývanie mierne znečistených uterákov

Tento oddiel bude venovaný čisteniu nie príliš špinavých výrobkov. Pravidelné správne čistenie pomôže predísť príliš korozívnym kontaminantom, ktoré sú problematickejšie na odstránenie.

Pre tento typ umývania stačí vybrať vysokokvalitný prací prostriedok, pre biele tkaniny môžete pridať trochu bielidla. V tomto prípade sa nevyžaduje znalosť špecifických receptov a dodržiavanie technológie. Pranie v práčke pomôže zbaviť sa slabej špiny. Umytie pri teplote + 90 ° C bude účinnejšie, v tomto prípade sa výrobok nielen dobre umyje, ale aj z rôznych baktérií sa stane neškodným.

Pre biele tkaniny možno pridať malé množstvo bielidla

\ t

Pre ženy v domácnosti, ktoré nemajú príležitosťpoužívať práčku alebo plynový sporák, ale je tu otázka, ako umývať kuchynské utierky doma bez varu, existuje niekoľko účinných receptov.

Pre istotu umývania farebných alebo bielych uterákov môžete použiť starú a overenú metódu namáčania. Existuje niekoľko receptov na namáčanie:

  • Namáčanie sódou pomôže nielen kvalitatívne umyť, ale aj rýchlo odstrániť zápach. K tomu je potrebné ponoriť produkt na 5 hodín do prášku, s pridaním asi 5 polievkových lyžíc sódy.
  • Ako umývať kuchynské utierky rastlinným olejom a je to naozaj? Len málo ľudí vie o tomto pôsobení rastlinného oleja, ale môžu tiež namočiť uteráky. Môžete použiť absolútne akýkoľvek olej, akcia bude rovnaká aj napriek nízkej cene, alebo naopak vysoká cena. Musíte si vziať misku alebo panvicu a naliať doslova 2-3 lyžice rastlinného oleja a pohár akéhokoľvek pracieho prášku pre práčky. Potom zalejeme vriacou vodou a vyhodíme všetky uteráky. Takéto namáčanie by malo byť aspoň 8-10 hodín. Potom je možné posielať uteráky na pravidelné pranie v práčke. Pre ešte lepšie výsledky môžete nastaviť program s dvojitým plákaním.

Namáčanie ušetrí pred škvrnami od mastnoty

  • Perfektný recept s prídavkom sódy a mydla. To by malo trvať 3 polievkové lyžice sódy a rovnaké množstvo tekutého mydla. Všetky zložky musia byť zmiešané av tomto roztoku namočte uteráky 1,5-2 hodiny. Po tom, dokončenie prania práčkou. Najlepšie je vybrať si programy s teplotou + 90 ° C av priestore pre klimatizáciu pridajte pár lyžíc sódy. V tomto prípade by nebolo zbytočné dvojnásobné opláchnutie.

Odstránenie silne znečistených škvŕn z textílií

Ako rýchlo umyť príliš špinavé kuchynské utierky zo starých mastných škvŕn doma? Ak kuchynské textílie vyzerajú dosť pochmúrne a nebola tu možnosť začať umývať skôr, v tomto prípade ľudové prostriedky pomôžu, ktoré fungujú bezchybne.

Môže byť užitočné: príprava jedál z kuracích pŕs

Soľ sa aktívne používa nielen na varenie a na lekárske účely, ale pôsobí aj ako skvelý spôsob, ako sa zbaviť nepríjemných škaredých škvŕn, ktoré kazia dojem nielen o kuchyni, ale aj o majiteľovi.

Ľudové prostriedky vám ušetria uteráky

Aby ste sa rýchlo zbavili špinavých mastných škvŕn, mali by ste na noc namočiť uteráky s piatimi lyžicami soli a ráno ich hodiť do práčky a umyť ako obvykle.

Ako čistiť kuchynské utierky zo starých mastných škvŕn a zbaviť sa zápachu bežným čistiacim prostriedkom? Je potrebné naliať trochu obľúbené osvedčené prostriedky najprv na mieste a trochu trieť. Potom vyhoďte všetky pripravené textílie do práčky, pridajte prostriedky a nastavte program s predpieraním. V tomtoNajlepšie je umyť ho pri najvyššej možnej teplote.

Poznámka: Recepty na boršč s cukrovou repou a kapustou

\ t

Na odstránenie škvŕn silne znečistených textílií pomôže najbežnejší roztok kyseliny octovej. Môžete tak pre-namočiť výrobky na jednu hodinu, alebo môžete pridať emulziu kyseliny octovej počas prania v práčke.

Najlepšie je umyť pri najvyššej možnej teplote

Na strúhadle rozotrite polovicu 72% kusu mydla a dajte ho spolu so sódovým popolom do akéhokoľvek smaltovaného taniera. Potom musíte naplniť vodou a miešať, kým sa všetky zložky nerozpustia. Potom spustite kuchynský textil, priveďte do varu a varte asi 30 minút. Na zlepšenie efektu môžete pridať trochu bielidla.

Likvidácia komplexných nečistôt a pachov

Každý pravdepodobne miluje ryby. Nie je to len ľahká a diétna strava, ale má aj celý rad užitočných vlastností. Ale aj hostesky vedia, čo je to otrieť vôňu rýb a aké ťažké to je. A vec je, že rybie výrobky majú veľmi trvalú arómu, ktorá prechádza doslova všetko okolo. Dokonca aj po umytí kuchynské výrobky stále vydávajú ľahký zápach.

Toto je zaujímavé: Ako variť slávky?

Manganistan draselný je vynikajúci nielen dezinfekčný prostriedok, ale aj čistiaci prostriedok. Ľudový liek ľahko a jednoducho zbavuje uterákov, a to nielen z vône rýb, ale aj z iných komplexných chutí. Recept nabanálny je jednoduchý. Stačí len namočiť všetku potrebnú zbierku špinavých uterákov a na špičku noža pridať fialový prášok. V tomto formulári by ste mali nechať celú noc. No, po tom, môžete buď umyť ručne, alebo dokončiť postup v práčke.

Manganistan draselný je vynikajúcim čistiacim prostriedkom

.
Dôležité! Metóda mangánu nie je vhodná pre biele výrobky.

Nasledujúca metóda sa bude javiť ako niečo zvláštne a neuveriteľné. Najbežnejšia mikrovlnná rúra doma môže bojovať s rastlinným olejom nie je horšia ako práčka. Ako môžem umyť kuchynské utierky zo starých mastných škvŕn v mikrovlnnej rúre a ako to urobiť? Ak to chcete urobiť, musíte si vziať obvyklé mycie mydlo a plastové vrecko. Na začiatok je potrebné spevniť textílie čo najúplnejšie a umiestniť ich do vopred pripraveného vrecka bez toho, aby ste ho viazali. Potom dajte balík s uterákom, nastavte priemerný výkon a nechajte niekoľko minút. Po ukončení procedúry jemne vyberte uterák a niekoľkokrát opláchnite v čistej vode. Po takomto postupe sa nepríjemný zápach úplne vyparí.

Dôležité! Ak je príliš veľa nečistôt, postup s mikrovlnnou rúrou by sa mal opakovať 2-3 krát.

Čistiace výrobky pre froté kuchyne

Ak sa naozaj stalo, že výber kuchynského textilu padol na froté výrobok, musíte poznať niekoľko účinných spôsobov, ako sa zbaviť špinavých škvŕn. Ako najlepšie umývaťkuchynské froté uteráky zo starých mastných škvŕn a zbaviť sa korozívneho zápachu?

Čistiace froté kuchynské výrobky

Pre účinné výsledky sa musí dodržiavať niekoľko pravidiel:

  • Froté výrobky sa vymazávajú pri teplote nie vyššej ako + 40 - 60 ° C.
  • Pred praním je nevyhnutné preskúmať štítok s možnými režimami prania.
  • Roztoky čpavku, octu a kyseliny citrónovej pomôžu zbaviť sa bylín a zelenín. Jedna z týchto zložiek by sa mala pridať do vody a niekoľko hodín namočiť uteráky.
  • Znečistenie hrdzou sa úplne odstráni kyselinou octovou alebo hydrosulfátom.
  • Stopy čaju alebo kávy sa dajú odstrániť soľou a mydlom.
  • Škvrny rôznych džúsov sa veľmi ťažko odstraňujú, ale glycerín a vodka sa s tým vyrovnávajú. Na prípravu zmesi je potrebné tieto dve zložky zriediť v rovnakom pomere a kuchynské utierky namočiť.

Škvrny rôznych štiav sa ťažko odstraňujú

.
  • Odstránenie škvŕn horčicou je ideálne. Podľa mnohých recenzií, tento zelený prášok nielen odstraňuje komplexné škvrny, ale je tiež schopný dezinfikovať výrobok. Na varenie musíte zbierať polovicu nádoby s vodou a rozpustiť v nej 50 gramov horčice. Potom namočte všetky uteráky v horčičnej zmesi na 3-4 hodiny, potom niekoľkokrát opláchnite čistou tečúcou vodou.

Poznámka pre pani

Pozorovaniejednoduché pravidlá, môžete sa ušetriť od trápenia dlhých umývaní a varu. Kuchynské výrobky je potrebné meniť tak často, ako je to len možné. Ak bola zasiahnutá nežiaduca škvrna, mala by byť okamžite pripevnená a odoslaná do práčky. Pridajte škrob počas prania čo najčastejšie. Kuchynské utierky používajte len na určený účel. Umyté veci je najlepšie vysušiť na čerstvom vzduchu na priamom slnečnom svetle.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané03/06/2018Štítky: