Ako uviazať kravatu: foto

Úhľadne viazaná kravata vám umožní vyzerať štýlovo a slušne. Preto by mal každý človek vedieť, ako to urobiť správne. Náš výber fotografií s postupnými pokynmi a videom pomôže vyrovnať sa s náročným, na prvý pohľad úlohou. Preto sa nebojte, že niečo nebude fungovať prvýkrát. Experiment!


Niektoré triky

Dobre zvolený uzol umožňuje nielen ukázať vlastnú individualitu, ale aj zvýrazniť obraz, umiestniť akcenty, zdôrazniť vlastnosti strihu bundy.

Odborníci identifikujú viac ako osem desiatok rôznych spôsobov, ako zviazať kravatu, od najjednoduchších až po neobvyklé zložité vzory.

Štýlové možnosti viazania kravaty

Výber uzla nie je ľahká úloha. Koniec koncov, je potrebné brať do úvahy nielen osobné preferencie, ale aj stavbu, typ goliera, štýl obleku, vlastnosti podujatia atď.

Zaujímavé : Ako si vybrať kravatu na oblek a košeľu: foto

Predtým, ako pristúpime k programom krok za krokom, odporúčame prečítať si jedno dôležité odporúčanie. Správna dĺžka viazanej kravaty je najdôležitejším parametrom, ktorý by sa mal brať do úvahy pri vytváraní dokonalého obrazu. Najlepšia voľba - špička kravaty by sa mala dotýkať horného okraja pásu. Ak kravata končí vysoko nad alebo pod pásom, je lepšie spojiť uzol. Táto podmienka platí za všetkých podmienok obliekania a je platná kdekoľvek na svete.

Zaujímavé! Schopnosť viazať kravatu je užitočná nielen pre mužov. Po zvládnutí technológie vytvárania originálnych väzieb, každé dievča môže ľahko uviazať šatku alebo šatku okolo krku.

Zaujímavé : Ako uviazať šatku okolo krku: najlepšie spôsoby!

Jednoduché uzly

Aby sme neodstrašili tých, ktorí robia prvé kroky smerom k zvládnutiu technológie viazania kravaty, ponúkame niekoľko jednoduchých inštrukcií krok za krokom s fotografiami, ktoré vám povedia, ako rýchlo vytvoriť dokonalý uzol.

Kent

Ide o jednoduchý a zároveň veľkolepý uzol, ktorý je ideálny pre mužov s priemernou stavbou.

Postupný diagram uzla „Kent“

Výhody tejto metódy:

  • schopnosť používať pomerne široké príslušenstvo (viac ako 5 cm) strednej dĺžky;
  • jednoduchosť implementácie a len jedna slučka, ktorá umožňuje prispôsobiť aj krátke kravaty vysokému mužovi.

Zaujímavé! Podľa odborníkov, "Kent" vyzerá skvele aj v kombinácii s tenisovou košeľou, vybavené malým golierom.

Štvorka


Táto lokalita bola veľmi populárna v polovici XX storočia. Jeho hlavnou výhodou je jednoduchosť. Aj medzi charakteristickými znakmi tejto metódy môžete vyzdvihnúť jej všestrannosť, pretože jednoduchý a výstižný trojuholník dokonale zapadne do ležérnej aj avantgardnej skrine a môžete ju naviazať na kravatu akejkoľvek dĺžky a šírky.

„Prince Albert“

Ide o mierne komplikovanejšiu možnosť, pretože uzol sa už skladá z niekoľkých slučiek. Aby nedošlo k zmätku, starostlivo študovať schému.

Kde a kedy je najlepšie používať princa Alberta? Táto možnosť je vhodná pre mužov s nízkou a strednou výškou, pretože odbočky budú odobraté z celkovej dĺžky rádovo 10 cm, ideálne doplní svetlé netradičné košele s potlačou alebo kontrastným lemom.

Zaujímavé! Nezabudnite na klipy a manžetové gombíky, aby sa obraz viac módne a štýlové.

Pratt

Táto možnosť je veľmi obľúbená medzi americkými politikmi, podnikateľmi a celebritami. V dôsledku pomerne jednoduchých väzieb je možné získať stručný polo-kosoštvorec, ktorý nezakryje golier, pričom ponecháva široký priestor pre experimenty s obrazom.

Uzol Pratt je najvhodnejší pre bežné obleky a polokošele v klasických farbách.

"Poluvindzor"

Chcete, aby bola vaša kravata viazaná rovnako ako Vladimír Putin? Potom urgentne zvládnite predné sklo.

Rozlišovacie znaky takéhoto uzla:

  • čistý rovný trojuholník;
  • podlhovastá asymetria voľného okraja;
  • všestrannosť, ktorá umožňuje, pri dodržaní krok-za-krokom pokyny a fotografie, krásne zviazať širokú a úzku kravatu.


Zaujímavé! "Poluvindzor" zapadá do prísnej a ležérnej košele, čo vám umožní ísť akoDovolenka recepcia a obchodné rokovania.

Windsor

Metóda párovania je pomenovaná po vojvodovi z Windsoru, ktorý si túto možnosť obľúbil viac ako ostatní. Hlavnou výhodou je dokonale plochý trojuholník, ktorý sa veľmi ľahko dotiahne a nastaví v závislosti od požadovaného priemeru krku.


Aby však Windsor mohol pracovať, musí byť kravata dostatočne dlhá.

Cavendish

Veľmi neobvyklý a originálny spôsob, ako zviazať kravatu. Výsledkom je pomerne veľký a objemný uzol. Preto sa táto možnosť odporúča kombinovať s košele so širokým golierom.

Väzby z tenkých a ľahkých materiálov sú najvhodnejšie na vytvorenie „Cavendish“.

Oriental

Táto metóda, naopak, kvôli nie veľmi pevnej fixácii, je vhodná výhradne pre široké kravaty. Výsledkom je rovnomerný trojuholník, ktorý sa dobre hodí do kancelárskeho štýlu, ale bude na mieste v tandeme so slávnostným smokingom.

"Viktoriánsky"

Ak existuje túžba vystúpiť z davu, táto možnosť dokonale zapadá. V procese vytvárania kravatu je jazyk zalomený štyrikrát okolo počiatočného uzla, po ktorom je úhľadne zastrčený dovnútra.

Výsledkom je zaujímavý asymetrický tvar, ktorý dokonale zdôrazňuje stručnosť klasických oblekov a ležérnych košieľ.

Zaujímavé : Učíme sa módne uviazať šatku

Uzly na tenké stuhy

V ľudoch sa tenké doplnky nazývajú "sleď". Šírka týchto výrobkov nepresahuje 5 cm, napriek svojej nezvyčajnosti a zložitosti, tieto kravaty dokonale zapadajú do každodenných a kancelárskych obrazov, zdôrazňujú eleganciu mikín nosených cez košeľu.

„Kríž“

Výsledkom zložitých manipulácií je pomerne hustý a úzky uzol, ktorý je obľúbený najmä medzi priaznivcami avantgardného a mládežníckeho štýlu.

Zaujímavé! Odborníci odporúčajú použitie krížového uzla pre mladých chlapcov a štíhlych mužov.

Viete, ako zviazať kravatu?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Kelvin

Na vytvorenie takéhoto uzla potrebujete trpezlivosť. Výsledok však stojí za to.

"Kelvin" dokonale dopĺňa zimnú a demi-sezónu šatníkovú skriňu, pričom upozorňuje na zdržanlivosť v modernom oblečení.

"Svätý Ondrej"

Podľa legendy bol mučeník Andrew ukrižovaný na kríži v tvare X a toto bol názov tohto uzla. Aj napriek reprezentatívnemu vzhľadu, kravatu viazajte podobným spôsobomnebude ťažké. Zároveň je ľahko nastaviteľný v dĺžke, čo je veľmi výhodné pre každodenné nosenie.


Možnosti kreatívy

Ak nechcete byť ako hollywoodske celebrity a prezident, potom je čas naučiť sa viazať kravatu originálnym a neštandardným spôsobom. Nižšie uvedené elegantné uzly umožnia zdôrazniť bránu nielen pre obchodné tričko, ale aj dokonale zapadajú do štýlu mládeže a zodpovedajú mestským trendom.

Eldridge

Tento uzol sa podobá chvostovi a dokonale osviežuje aj úkryt kancelárie, pričom zdôrazňuje obraz majiteľa.

Najlepšie je pliesť ju dlhými a jednofarebnými kravatami, kombinujúc ich s farebnými tričkami klasického strihu.

Trinity

Ak chcete, aby bol obrázok elegantnejší, mali by ste túto možnosť určite vyskúšať.

Šikmá čiara, overtightened cez celú stránku, pridelí majiteľovi na firemnej fotografii a nenechá sa stratiť na svetskej strane.

Zaujímavé! Odborníci odporúčajú, aby sa Trinity pozrel na tých mužov, ktorí majú krátky krk. Koniec koncov, taký uzol je schopný vizuálne upraviť proporcie.

"Van Wake"

Tvorcom tejto stránky je umelec, čo je pravdepodobne dôvod, prečo sa ukázal byť tak rafinovaný a zároveň praktický.

Charakteristické vlastnosti "Van Wake" - predĺžený široký tvar a hladkýlínie, ktoré dokonale dopĺňajú štýl podnikania.

Baltus

Tento uzol je právoplatne považovaný za najobjemnejší a najširší, takže určite osloví milovníkov excentrických lukov. Snažte sa, aby to z hodvábu, ale všimnite si, že to môže trvať dosť dlho učiť.

Cape

Na rozdiel od predchádzajúcej verzie sa Cape vyznačuje sofistikovanosťou a jednoduchosťou tvorby. S ním môžete ľahko zdôrazniť luxus smokingu a odlíšiť majiteľa od davu. Všimnite si však, že tento uzol nie je vhodný na viazanie kravaty s jasnými geometrickými vzormi.

„Diagonálna“

Táto možnosť je jednou z najneobvyklejších a najťažších uzlov, čo umožňuje, aby bol človek v centre pozornosti každého účastníka. Je dvojitá a vyznačuje sa prítomnosťou asymetrie. „Diagonálny“ uzol zapadá do košele, ktoré majú širokú časť rozopínania.

Zaujímavé : Ako krásne je uviazať šatku na hlave

Tipy a triky

Nestačí sa naučiť, ako správne zviazať kravatu, mali by ste tiež poznať niektoré kľúčové body, ktoré vám umožnia vytvoriť dokonalé kombinácie kravaty s prísnymi vecami. Tu sú niektoré základné pravidlá pre kombináciu:

  • Ak má kravata vzor, ​​potom je najlepšie vybrať si tričko v minimalistickom štýle.
  • Naopak, pevná kravata dokonale doplní kombinovanú košeľu.

Pokiaľ ide o dieťa, to nebolívyužiť myšlienku vytvorenia detskej kravaty s gumičkou. Je to ideálna voľba pre každý deň, ktorá vám umožní nielen vyzerať upratané, ale aj šetriť čas pri viazaní.

Väzby obyčajnej kravaty s gumičkou

Dúfame, že náš článok s krok-za-krokom fotografie vám nielen nájsť štýlový a krásny uzol, ale aj zistiť, ako rýchlo zviazať kravatu.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané01/06/2019Štítky: