Šelak alebo gélový lak: čo si vybrať

Šelak a gélový lak sa stali najobľúbenejšími ozdobnými nátermi v segmente dizajnu nechtov. Avšak, mnoho ľudí sa zaujíma - ako sa líšia od seba navzájom, ak vyzerajú takmer rovnaké na nechty. Preto ďalej v článku budeme podrobne rozprávať o vlastnostiach týchto náterov, ako aj odpovedať na najčastejšie otázky, vrátane ich trvanlivosti.

Čo je šelak?

Kreatívne nechty Design, CND, alebo ako viac známy pre každého, "šelak" je typ dekoratívne lak na nechty, ktorý kombinuje vlastnosti pravidelného farebného laku a gélu. Vďaka tejto kombinácii je výsledok krásny a čo je najdôležitejšie - trvanlivá manikúra, ktorá trvá asi 2 týždne na nechtoch. Šelak má aj ďalšie výhody.

Šelak

 • Schopnosť prispôsobiť dizajn bez strachu z rýchleho schnutia, pretože šelak zamrzne len v špeciálnej UV alebo led lampe.
 • Výrazne posilňuje nechty, vyrovnáva ich a tiež im dodáva lesklý lesk.
 • Shellac je pomerne ľahký povlak, ktorý nerobí ťažšie nechtové platničky, a preto nespôsobuje nepríjemné pocity.
 • Vytvorenie manikúry trvá nie viac ako 40 minút.
 • Neodstriháva a neplynie pod kutikulou, čo umožňuje použitie takého povlaku aj pre neskúsenú osobu.
 • Vhodné na vytvorenie nielen manikúry, ale aj pedikúry.

Zaujímavé: Manikúra z mramoru: krásne možnosti

Jemný dizajn vyrobený zpoužitie šelaku

Dôležité! Vrchol najnovších trendov nechtov vzal dizajn manikúry a pedikúry, vyrobený v rovnakom štýle, a rovnakú farebnú paletu.

Monochromatické pokrytie v roku 2019 bude opäť v dopyte

.
 • Je netoxický povlak, ktorý môžu používať pacienti trpiaci alergiami, ako aj tehotné ženy.
 • Veľmi rozsiahla paleta, ktorá umožňuje vytvoriť širokú škálu dizajnov.
 • Vyzerá pôsobivo nielen na dlhé nechty, ale aj na krátke.

Shellac na krátkych nechtoch

Dôležité! Jedinou a významnou nevýhodou pokrytia CND je jeho značná hodnota v porovnaní s inými dekoratívnymi prostriedkami.

Majstri pedikúry používali šelak aj gélový lesk

.

Šelak sa nanesie na vopred pripravenú a odtučnenú platňu pomocou kefy a potom sa polymerizuje 30-60 sekúnd v lampe. Na konci je všetko hotové.

Primer Shellac

Zaujímavé! Majstri nechtového umenia vo svojich početných hodnoteniach odporúčajú pred nanesením dekoratívneho náteru vo forme šelaku alebo gélového laku predlakovať dosku špeciálnym základným náterom alebo základným náterom. Tieto nástroje zvyšujú húževnatosť medzi nechtom a dekoratívnymi prostriedkami, čím predlžujú „život“ manikúry o ďalšie 1-2 týždne.

Shellac na dlhých nechtoch

Vlastnosti gélového leštenia

\ t

Gél sa v roku 2018 stal jedným z najpoužívanejších nástrojovsegment nehtového priemyslu. Zvláštny hybrid gélu a obyčajného laku vďaka svojej jednoduchosti obsluhy, ako aj veľký výber odtieňov doslova „podplatených“ manikérky. Okrem toho má gélový lesk množstvo ďalších rovnako dôležitých výhod.

Gél poľský

 • Vysoká trvanlivosť náteru, ktorá vám umožní nosiť takúto manikúru dlhšie ako 3 týždne.
 • Rýchlo sa polymerizuje v lampe, v súvislosti s ktorou je čas na vytvorenie manikúry ako celku približne 40-60 minút.
 • Povlak nepraskne a neodoláva sa a lesk trvá po celú dobu opotrebovania.
 • Neobsahuje alergény.
 • Umožňuje vytvoriť širokú škálu vzorov, od jednoduchých monochromatických pokrytí až po súčasnú umeleckú maľbu.
 • Podporuje rast nechtov kvôli tomu, že spevňuje nechtovú platňu a robí ju menej krehkou. Okrem toho v procese nosenia takejto manikúry nechty menia svoj tvar, stávajú sa širšími a zaoblenými.
 • Nevyžaduje opravu, preto je potrebné vykonať novú manikúru len v prípade potreby.

Zaujímavé: Štýlová manikúra - nové položky

Ak sa gélový lesk aplikuje s chybami, za pár dní sa objavia odštiepené konce nechtov

.

Pokiaľ ide o nedostatky, ak sa technika nanášania gélového laku nepozoruje, ponožky sa začínajú oddeľovať od nechtu práve v deň 2. Takáto manikúra si tiež vyžaduje riadne ošetrenie, takže ak sú ruky často v kontakte s vodou alebo abrazívnymi prostriedkami, musíte použiť ochranný krém.rukavice.

Dizajn s použitím gélového leštenia

Zaujímavé! Ďalším dôvodom pre predčasné odlúčenie gélového leštenia je vysoké potenie rúk v dôsledku stresu, hormonálneho zlyhania, problémov so štítnou žľazou alebo pri užívaní antibiotík.

Stanovili sme priority

.

Pri pohľade na rôzne fotografie s príkladmi manikúry vyrobenej s gélovým lakom alebo šelakom sa zdá, že tieto ozdobné laky na nechty sa navzájom nelíšia. To však v žiadnom prípade nie je. Okrem faktu, že gélový lesk sa objavil oveľa neskôr ako šelak, existuje aj množstvo ďalších významných rozdielov. Nižšie uvádzame ich podrobnejšie.

 • Náklady.Šelak sa považuje za pomerne drahý prostriedok nápravy. Čo sa týka gélových leštidiel, teraz môžete nájsť drahé pravítka a varianty priemernej cenovej kategórie.

Na nanesenie gélového leštenia je nechtová platňa vopred vyrovnaná

.
Dôležité! Väčšina popredných kozmetických značiek v segmente masového trhu na základe módnych trendov v roku 2019 prezentovala rozpočtové riadky gélových leštidiel, ktoré sa nelíšia od luxusu v kvalite.

Zaujímavé: Manikúra "mačacie oči"


 • Technika.Gél sa nanáša na vopred pripravený leštený špeciálny leštiaci tanier. Preto je necht vystavený mechanickému namáhaniu, v dôsledku ktorého je vážne zranený. Okrem toho, gélový lesk by sa mal aplikovať v niekoľkých vrstvách, najmäpastelové a nahé tóny. Shellac je viac pigmentovaný povlak a na nechty stačí aplikovať len jednu vrstvu.

Gél sa najčastejšie používa v 2 - 3 vrstvách

.
Dôležité! Ak táto technika nie je správne nasledovaná, huba sa môže dostať pod gélový leštiaci prostriedok, ktorý môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie nechtu.
 • Sila.Percentuálny podiel gélu v CND je oveľa nižší ako bežný lak. Ale v gélovom laku je základom to isté, gél a len po farbivovom pigmente. To znamená, že gélový lesk je v ponožke oveľa odolnejší a silnejší ako jeho predchodca.

Skúšali ste manikúru s originálnym šelakom?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...
 • Demontáž.Odstránenie gélového leštenia z povrchu nechtov vyžaduje značné úsilie. Na začiatku sa aplikuje veľmi silný produkt, ktorý sa necháva na nechtoch stáť aspoň 15 minút a potom sa povlak oškrabáva oranžovou tyčinkou alebo kovovou stierkou. Zvyšky gélového leštidla, ktoré sa nedali odstrániť, sa ukladajú brúsnou pílou, ktorá spôsobuje ešte väčšie poškodenie nechtu. Pokiaľ ide o šelak, tu je potrebné použiť len špeciálny remuver a po 10 minútach ho odstrániť spolu s farebným náterom.

Proces odstraňovania gélového leštidla

Zaujímavé! Aby sa zvýšil účinok remuveru a skrátil sa čas na odstráneniestarý kryt, klince by mali byť zabalené do fólie alebo použiť špeciálne svorky.

Na úplné odstránenie gélového laku je potrebné mechanické pôsobenie

 • Pevnosť.Manikúra vytvorená s pomocou gélového leštenia trvá v priemere približne 21-30 dní, ale s CND nie vyšším ako 15. Avšak pri nesprávnej aplikácii týchto prostriedkov alebo pri nesprávnom nosení manikúry sa toto číslo môže výrazne znížiť.

Originálnu manikúru možno vytvoriť pomocou šelaku aj gélového leštenia

Šelak, v ktorom ste boli presvedčení, sa výrazne líši od gélového laku nielen cenou, ale aj vlastnosťami. Rozhodovanie o tom, čo je ešte lepšie, by ste mali najprv určiť, ktorý výsledok by ste chceli získať. Koniec koncov, povlak CND je oveľa bezpečnejší, ale manikúra s ním je oveľa menšia, čo sa nedá povedať o gélovom leštení.


Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané27.11.2018Štítky: