Čo je lepšie: shugaring alebo vosk

„Čo je lepšie, bezpečnejšie a čo je najdôležitejšie bezbolestné: shugaring alebo voskovanie?“ Je jednou z najčastejších otázok medzi dievčatami, ktoré navštevujú kozmetológov. V boji proti nechceným vlasom používajú ženy úplne iné metódy depilácie, medzi ktorými sú dnes tieto dve najpopulárnejšie. A aby sme zistili, aký spôsob odstraňovania chĺpkov je ešte lepší, navrhujeme, aby ste sa bližšie pozreli na vlastnosti týchto postupov, ako aj nuansy ich implementácie.


Ako bojujete s nežiaducimi chlpmi?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Zaujímavé : šelak alebo gélový lak: čo si vybrať

Shugaring: jeho vlastnosti a výhody

Shugaring je metóda odstraňovania chĺpkov spolu s folikulami, vďaka čomu výsledok tohto postupu trvá oveľa dlhšie ako holenie strojom, ako aj použitie depilačného krému. Shugaring sa vykonáva pomocou špeciálnej cukrovej pasty s niečím podobným karamelovému vzhľadu, ktorý môže mať rôznu konzistenciu v závislosti od stuhnutosti chĺpkov. Tento postup sa teda môže vykonávať nielen na nohách a ramenách, ale aj na tvári, ako aj na bikinách a podpazuší.

Zaujímavé! Dnes v predaji nájdete hotové zostavy pre shugaringdomáce podmienky. Tiež na internete existuje veľa tréningových videí o tom, ako si môžete nezávisle pripraviť cukornú emulziu na epiláciu.

Pokiaľ ide o techniku ​​vedenia, povrch sa najprv spracuje špeciálnym práškom z mastenca, aby sa vlasy mohli uchopiť čo najlepšie, a potom sa pasta aplikuje proti rastu vlasov. Na vopred upravenú plochu kože sa nalepia špeciálne papierové pásy, ktoré sa musia odstrániť jedným ostrým a rýchlym pohybom ruky pozdĺž vlasovej línie.

Dôležité! Okrem možnosti prúžkov existujú aj silnejšie cukrové pasty, ktoré musia byť najprv v rukách zmäknuté, aplikované na vybranú plochu a ostro stiahnuté dozadu, čím sa odstránia nežiaduce chĺpky.

Fotografie pred a po postupe shugaringu

Vzhiadom na skutoćnosť, że vlasy sú vytiahnuté z dôvodu ich rastu, a nie proti, ako sa pôvodne predpokladalo, je riziko ich zarastania výrazne zníżené. Okrem toho má vo vzťahu k iným metódam depilácie nasledujúce výhody.

 • Cukorná emulzia úplne obklopuje vlasy, čo zabezpečuje jej rýchle odstránenie spolu s folikulom.
 • Dlhodobý účinok, ktorý môže trvať viac ako 1 mesiac.
 • Nevyvoláva alergie, keďže v kompozícii nie sú žiadne syntetické prísady, ako aj rôzne vonné látky.
 • Vzhľadom k tomu, že chĺpky sú odstránené pozdĺž línie ich rastu, tento postup je jedným z najviac bezbolestné odstránenie chĺpkov.
 • Ovplyvňuje stav vlasov,spomalenie ich rastu a zníženie ich hustoty. Tak, podľa kozmetológov, po 8 postupov, môžete zabudnúť na proces odstraňovania chĺpkov.
 • Vhodné pre ženy všetkých vekových kategórií a tiež bezpečné pre osoby s kŕčovými žilami.

Shugaring pasta

Dôležité! Je prísne zakázané vykonávať shararingový postup pre zápal a venóznu trombózu, diabetes mellitus, otvorené rany, vredy na koži, ako aj tehotné ženy.

Vlastnosti voskovanie a voskovanie

Významnou nevýhodou shugaringu je, že cukrová emulzia nemôže zachytiť všetky chĺpky, takže musíte niekoľkokrát spracovať tú istú oblasť, ktorá zaberie veľa času.

Zaujímavé : Oblečenie v štýle minimalizmu: menej je lepšie!

Epilačný vosk: výhody a nevýhody

Voskovanie vo vzťahu k predchádzajúcej metóde je skôr starým spôsobom odstraňovania chĺpkov, takže dnes nie je toľko fanúšikov tohto postupu. Koniec koncov, okrem toho, že voskovanie „s ranou“ zvláda husté a veľmi tvrdé vlasy, má táto metóda aj ďalšie výhody.

 • Znižuje hrúbku chlpov a znižuje ich rýchlosť rastu.
 • Výrazne zosvetľuje vlasy, čo ju robí menej viditeľnou.
 • Podľa mnohých preskúmaní na internete trvá účinok približne 1 mesiac.

Výsledok voskovOdstraňovanie ochlpenia

Pokiaľ ide o techniku ​​vykonávania tohto postupu, všetko závisí priamo od zvolenej voskovacej metódy.

Zaujímavé : Nudle na šaty 2019: čo je lepšie nosiť?

 • Horúce.Jeho význam spočíva v tom, že vosk sa zahrieva na vysoké teploty, mierne ochladzuje, aplikuje sa na určitú časť tela a necháva sa niekoľko minút. Potom sa úplne ochladený vosk odstráni ostrým pohybom proti rastu vlasov. Tento postup sa vykonáva hlavne v salónnych podmienkach, ako to vyžaduje voskovanie, ako aj špeciálne vzdelávanie a povolenia.

 • Teplý.Univerzálnejší variant, ktorý sa dá vykonať v kabíne aj doma. Jeho podstatou je, že teplý vosk sa aplikuje na kožu pomocou špeciálnej kazety a potom sa odstráni papierovými prúžkami. Tento spôsob odstraňovania chĺpkov sa používa na odstránenie chĺpkov z nôh, brucha a rúk.

Epilácia s teplým voskom

 • Chlad.Jeden z najjednoduchších spôsobov, ktorý sa vykonáva hlavne doma. Je potrebné kúpiť len hotové pásy s voskom aplikovaným na vrch, ktoré sa jednoducho zahrejú v rukách a potom sa prilepia na zvolenú plochu a odstránia sa z pokožky ostrým pohybom proti rastu vlasov.

Voskovanie, spolu s jeho výhodami, má však tiež značné nevýhody.

 • Vzhľadom na skutočnosť, že chlpy sú odstránené proti ich rastu, postup jedosť bolestivé.
 • Podporuje silný rast vlasov.
 • Môže spôsobiť popáleniny pokožky, ak bol aplikovaný vosk veľmi horúci.

Tiež nezabudnite na kontraindikácie. Neodporúča sa voskovanie voskov pre jednotlivcov s kardiovaskulárnymi ochoreniami, léziami a peelingom kože, herpetickými infekciami, ako aj tehotnými ženami.

Rozdiely medzi voskovaním a voskovaním

Zaujímavé : Ako sa starať o semišové topánky

Starostlivosť o pokožku po procese epilácie

\ t

Napriek tomu, že voskovanie a pašeráctvo sa od seba trochu líšia, následná starostlivosť o kožu nôh, rúk alebo podpazušia po týchto postupoch nie je iná. Najčastejšie kozmetičky odporúčajú nasledujúce akcie.

 • Prvý deň po zákroku na odstránenie chĺpkov je lepšie nepoužívať deodoranty, rôzne pleťové vody a samoopaľovacie krémy na miestach, kde bola epilácia vykonaná.
 • V prvých dňoch po zákroku sa má koža liečiť chlórhexidínom a na ňu sa má aplikovať špeciálny krém, aby sa zabránilo „urtikárii“.
 • Postup prania vykonávajte nepretržite, aby ste zabránili vrastaniu vlasov. To by malo byť vykonané s najjemnejšie křoviny, ktoré, okrem exfoliačný účinok, tiež upokojujúci účinok na kožu.

Príčiny vrastania vlasov

Dôležité! Ak po praníobjavilo sa začervenanie alebo „žihľavka“, je lepšie ju na chvíľu odmietnuť a liečiť postihnutú oblasť upokojujúcimi krémami, ako aj odvarmi nechtíka a harmančeka.


Odrážajúc skutočnosť, že je ešte lepšia: depilácia vosku alebo shugaring, mali by ste určite zvážiť všetky výhody a nevýhody. Skutočne, napriek tomu, že odstraňovanie chĺpkov s cukrovou pastou je relatívne nová metóda, už sa mu podarilo získať značnú popularitu medzi dievčatami pre jej účinnosť a bezbolestnosť. Tento postup však trvá oveľa dlhšie ako voskovanie. Vy sa rozhodnete!


Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Uverejnené11/29/2018Štítky: