Umelá a prírodná lakovaná koža - výrobky z nej a pravidlá ich starostlivosti

Patentovaná koža - celkový trend nadchádzajúcej sezóny: ako si vybrať, čo sa má nosiť a ako sa správne starať o materiál - opísaný v tomto materiáli.

Každý rok svetová móda prináša do popredia jeden alebo iný trend, z ktorého sa potom samozrejme zbláznia milióny ženských fanúšikov. Možno, že láska z lakovanej kože nemôže byť nazývaný veľmi, veľmi nové, ale skutočnosť, že v nadchádzajúcej sezóne takmer všetko bude blázon od nej je fakt. Preto sme sa rozhodli, že vám povieme o tom, čo to je a povedať niečo o tom, čo je v tejto sezóne vyrobené z tohto materiálu. Je tiež dôležité vybrať si prírodný materiál a náležite sa oň starať, takže to uvedieme aj v našej správe. Hoci umelá lakovaná koža v modernej verzii je zriedkavo horšia v spotrebiteľských kvalitách. Ak sa pozriete na fotky topánok a tašiek, potom je jednoducho nemožné rozlíšiť pravosť. Výrobky z neho vyzerajú prirodzene a prirodzene. A správna starostlivosť o ne zaručuje trvanlivosť a krásny vzhľad.

Prírodná a umelá koža

\ t

Možno sme si zvykli na pravú kožu, no nosenie laku ako oblečenia je niečo neobvyklé, z obyčajného. Je viac extravagantná a vhodnejšia pre odvážne a nezvyčajné dievčatá, ktoré sa neboja objaviť v takých odvážnych šatách. Ak sa nepovažujete za tohto typu, môžete si bezpečne kúpiť tašku alebo obuv z lakovanej kože -Vyzerajú veľmi atraktívne a majú mnoho výhod okrem krásneho vzhľadu.

Prírodná lakovaná koža je hladká koža, ktorá je na vrchu pokrytá vrstvou laku. Výsledkom je jedinečná brilancia, pre ktorú milujeme tento konkrétny materiál. Ak pôjdete do jemnosti výroby, potom vás určite zaujme, že povrch je pred nanesením vrstvy laku natretý - to pomáha zabrániť strate flexibility a mäkkosti. Farba posledného náteru môže byť ľubovoľná, čo poskytuje módnym ženám také množstvo farieb.

- 52%
Aliexpress.com
Módna čierna dámska kožená taška známej značky, ...
2 629trie.1 236 rub.
Aliexpress.com
CROSS OX 2016 Letný dizajn Crocodile vzor Pánska spojka Peňaženka pre ...
3 884 tr.
- 48%
Aliexpress.com
NOVINKA Jeseň a zima PRESENT Originálne kožené dámske tašky módnej značky ...
7 639 .3 972 rub.

V posledných rokoch štylisti a dizajnéri nerozlišujú medzi prírodným a umelým materiálom, či už ide o kožu, kožušinu alebo iný materiál. A to všetko preto, že v poslednej dobe ich kvalita nie je taká, že sú si rovní, ale v mnohých smeroch sa to deje a prekonáva ich prírodné náprotivky.Áno, často sú lacnejšie, čo je tiež rozhodujúcim faktorom. Kvalita prírodného materiálu závisí od použitého laku a surovín, preto by ste mali pri výbere svojho obľúbeného oblečenia venovať pozornosť. Už sme povedali, že umelá lakovaná koža môže byť akéhokoľvek odtieňa. Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že laky môžu byť tiež rôzne - lesklé alebo matné, farebné a transparentné, tam sú tie, ktoré si zachovávajú prirodzený tón pleti.

Pri výrobe mnohých dizajnérov sa používajú doplnkové komponenty, napríklad vločky z kremíka, čo dodá dekoratívny vzhľad aj najjednoduchšiemu kusu lakovanej kože. Umelá koža, podobne ako prírodná, má dobré vlastnosti odpudzujúce vodu, takže zostáva jedným z najodolnejších materiálov.

Príklady výrobkov z rôznych druhov tohto materiálu nájdete na fotografii:

Taška z lakovanej kože - všestrannosť a jedinečný vzhľad

Veľa vecí a doplnkov je vyrobených z lakovanej kože, ale vrecko je z nich najobľúbenejšie. Neztratili svoju popularitu niekoľko sezón v rade, sú neustále prítomní v zbierkach módnych domov. Dievčatá ju milujú pre všestrannosť a jedinečný vzhľad, ktorý sa stáva jedným z ťažísk celého obrazu.

Pri výbere tašky z lakovanej kože sa musíte zamerať na vaše požiadavky. Pre väčšinu módy je veľmi dôležité, aby taška mala dlhú životnosť a odolávala zlému počasiu.Ak máte záujem o tieto vlastnosti, spolu s vzhľadom a farbou, potom prírodná lakovaná koža bude viac ako kedykoľvek predtým. Pri častom používaní nebude trhlina, nebude sa poškodzovať pri vystavení vlhkosti alebo počas horúceho počasia a iné mechanické poškodenia sa ho nebudú obávať.

Aj taška čierneho laku vyzerá elegantne, ale mali by ste venovať pozornosť aj iným farbám. Napríklad, béžová sa stane univerzálnou voľbou, hlavne vďaka jej ušľachtilému odtieňu. Táto vec bude vyzerať dobre s oblečením v akomkoľvek štýle, a jedinečný lesklý odtieň - priťahujú pozornosť iných módy. Ale najluxusnejší odtieň je určite biely, čo si vyžaduje pravidelnú starostlivosť, ale stojí za to. V nadchádzajúcej sezóne, tam sú ďalšie svetlé farby, takže každá žena módy by mohla vybrať príslušenstvo, aby zodpovedala jej vlastné oblečenie. A nezabudnite na čiernu - je to veľmi ušľachtilosť a sofistikovanosť, takže zvyšok vecí by mal vyzerať primerane. Tento odtieň vyzerá dobre so svetlými šatami z jednoduchých strihaných a klasických lodí, a dodajú zvýraznenie kancelárskym šatám, jednoducho nezabudnite na svetlé detaily.

Nakoniec by som vám chcel pripomenúť, že by ste nemali kombinovať niekoľko vecí z tohto materiálu na jeden obraz. Ak vaša voľba padla na lakovanú kožu, topánky alebo opasok by mali byť vyrobené z semiša alebo mäkkej kože. V tomto prípade bude obraz jemný a harmonický, čo vám bezpochyby dodá nadšenie.

Kožené topánky

\ t

Topánky s koženou podrážkou sú druhou najobľúbenejšou položkou. Všetko je vyrobené z tohto materiálu, od baletných topánok až po zimné topánky. Mimochodom, tieto sú veľmi obľúbené nielen v zime, ale aj na jeseň. Najčastejšie, dizajnéri, rovnako ako väčšina dievčat, dávajú prednosť veľmi odvážnemu a sexy modelu - topánky, pančuchy, ktorých dĺžka niekedy dosahuje polovicu stehien. Skromnejší a zaujímavejší vzhľad topánok na plochej podrážke a pätách. Milovníci klasiky si môžu vybrať model so širokým prstom na stabilnej päte, alebo členkové topánky na klinovej päte alebo päte. Takéto topánky vyrobené z lakovanej kože určite pritiahnu pozornosť iných, najmä ak si vyberiete model jasných farieb.

V letných topánkach sa lakovaná koža najčastejšie používa ako dekoratívna vložka spolu s inými materiálmi - mnohí dizajnéri sledovali tento trend nie jednu sezónu v rade.

Jediným mínusom takejto veci je, že nie sú praktické, aj keď vyzerajú úžasne. Ale ak vaša voľba ešte na tomto modeli padla, mali by ste si vybrať topánky, ktoré kombinujú niekoľko svetlých farieb: klasickú čiernu a bielu, čiernu a červenú, víno a tmavo modrú, atď. Takéto veci sú ideálne pre slávnostné a večerné východy a samozrejme pre návštevu klubu.

Bunda z lakovanej kože je samozrejmosťou

.

Lakované kožené bundy nie sú také bežné ako topánky alebo doplnky vyrobené z toho istého materiálu. Nie sú veľmi pohodlné, alemajú vynikajúce vlastnosti, ktoré zaručujú dlhé roky používania.

V takejto veci je jednoducho nemožné ísť bez povšimnutia, pretože to vyzerá chytľavo a zaujímavo, niekedy dokonca vulgárne - ale to, ak si vyberiete zlé komponenty. Bunda vyrobená z lakovanej kože je taká sebestačná, že jej ďalšie doplnky a dekoratívne prvky jednoducho kazia jej vzhľad. Rovnako ako v predchádzajúcich časoch, na vrchole popularity modelu svetlých farieb, spolu s večnou klasikou.

Už sme povedali, že sa musí veľmi starostlivo kombinovať s inými vecami. Napríklad, jasne červená kožená bunda bude vyzerať lepšie s čiernymi šatami a topánkami v rovnakom odtieni, ale pre klub si môžete vybrať niečo a jasnejšie.

Ako skontrolovať kvalitu lakovanej kože?

Vysokokvalitná lakovaná koža nikdy nebude poškriabaná nechtom, dobre sa ohýba a netvorí praskliny ani pri viacnásobných ohyboch. Rovnako ako každá pravá koža, ani sa nebojí ani studeného, ​​ani horúceho. Bohužiaľ, v Rusku nájsť materiál tejto kvality je veľmi, veľmi ťažké. Ak sa stále rozhodnete pre túto konkrétnu inštanciu - potom vám odporúčame ísť do Talianska, tam, podľa odborníkov, vyrábajú kožu najvyššej kvality na svete. K dispozícii je tiež výroba v Číne a Južnej Afrike, ale kvalita tohto materiálu je tiež pozoruhodne lame - koža je ľahko poškriabaná, s mnohými záhybmi a strie, vrstva laku sa rýchlo rozbije.

Pred kontrolou kvality koordinujte svoju činnosťakcie s predávajúcim, s najväčšou pravdepodobnosťou, v prípade falošných a nekvalitné obliekanie budete zamietnutý postup. A vo väčšine prípadov sa stratí jeho realizácia.

Ako sa starať o lakovanú kožu a odstrániť škvrny?

Súhlasíte s nami, že patentová koža je luxusná a veľmi zaujímavá vec? Ale jeho vek je krátky, ak sa vyhnete riadnej starostlivosti a údržbe ako takej. Pozrime sa, ako sa správne starať o lakovanú kožu doma tak, aby vec slúžila čo najdlhšie a zároveň si zachovala atraktívny vzhľad.

Tašky z lakovanej kože sú veľmi nenáročné - len raz týždenne utrite mäkkou handričkou alebo špongiou. Ale s topánkami sa musíte trochu potiť. Po prvé, mali by ste vedieť, že nie je nosený v horúcom počasí: pri teplotách nad 25 stupňov sa lakový film natiahne a stratí svoj pôvodný tvar, ktorý nepochybne poškodzuje materiál aj váš vzhľad. Tiež nenosia topánky vyrobené z tohto materiálu a pri teplotách pod 5 stupňov - koža praskne a preberá veľmi nepríjemný vzhľad.

Je tiež dôležité pravidelne ho utierať mäkkou handričkou - flanelom, vlnou alebo látkou. Kefa v tejto situácii zle zvláda. Je zakázané používať špongie impregnované silikónom - ničia štruktúru materiálu, čo znižuje životnosť materiálu.

Čerstvú škvrnu na lakovanej koži možno odstrániť drvenou kriedou alebo škôlkou.prášok. Pre mastné škvrny je lepšie použiť sódu, škrob alebo jemnú soľ. Oni sú ponechané na pol hodiny na veci, a potom vyčistiť s mäkkou handričkou alebo špongiou.

Hlboké, odolné škvrny sa musia vyčistiť látkami obsahujúcimi alkohol - lotion, vlhké obrúsky alebo vodka. Len nezabudnite, že vystavenie alkoholu je zlé pre štruktúru lakovanej kože - materiál vyschne, v niektorých prípadoch dokonca stráca svoju farbu. V ťažkých prípadoch ženy v domácnosti odporúčajú používať umývací prostriedok, ktorý by sa mal aplikovať len mäkkou špongiou, aby sa materiál nepokazil. Citrónová šťava tiež pomáha v niektorých prípadoch - malé množstvo sa aplikuje na bavlnené tampóny a škvrna sa trie.

Po odstránení škvŕn je potrebné povrch utrieť suchou, mäkkou handričkou a nechať uschnúť.

Autor: Irina Sysoeva


Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené06/24/2018
]