Módne čiapky - jar 2019

Klobúk nie je len zimným doplnkom, ktorý poskytuje ochranu pred chladom, ale aj náhlavnú súpravu, ktorá je v móde v roku 2019 a môže sa nosiť aj na jar. A vďaka obrovskému sortimentu svetlých modelov s chytľavým a nezvyčajným dizajnom sa čiapky stali aj štýlovým doplnkom k obrazu, o ktorom budeme podrobnejšie diskutovať neskôr v článku.


Hlavné trendy jarnej sezóny

Podľa predpovedí stylistov, budúce jarné klobúky budú tak populárnym doplnkom, že ženy módy lepšie získajú hneď niekoľko rôznych výrobkov. Môžu to byť buď pletené alebo plsťové modely, kožené čiapky alebo exotické turbany. Hlavnou vecou je vybrať tie možnosti, ktoré spĺňajú nasledujúce trendy v nadchádzajúcej sezóne.

 • Ú. V.Viacfarebné čiapky, navrhnuté v športovom štýle a tvarované ako hrebeň kohúta, sú nesporným trendom roku 2019, ktorý sa teraz nachádza na fotografii takmer vo všetkých módnych časopisoch. Takéto klobúky bude možné nosiť nielen so športovo prehnanou bundou, ako to bolo skôr, ale aj s kašmírovým kabátom alebo ľahkým kožuchom z umelej kožušiny.

 • Hypertrofované formy.Štýly v zámorských ženách zostávajú v móde a v blízkej budúcnosti sa nevzdajú svojich pozícií. V trende budú kukly s veľkým množstvom skladu, voľnými čiapkami a mohutnými baretmi, ktoré doslova ležia na pleciach.

 • Kožušina.Už umelá alebo prírodná kožušinaUž dávno prestala byť materiálom na šitie výhradne zimného oblečenia, pretože v ňom je dnes zdobené aj letné oblečenie a obuv. Preto nie je prekvapujúce, že kožušina sa používa na výrobu klobúkov z jari. To môže byť módne pletené vzory na pletené báze alebo vo forme malých misiek, piluliek alebo koláčov. Pletené alebo plstené vzory sú tiež povolené, na ktorých sú vložky z kože prítomné ako dekor vo forme aplikácií.

Dôležité! Na jar je lepšie sa vyhnúť výrobkom s dlhým zdriemnutím a dávať prednosť menej objemným verziám vyrobeným z farebných strihaných kožušín, ako je napríklad astrakhan, norok alebo bobor.

Zaujímavé : Aký druh klobúku na nohavice s kabátikom

 • Chytrá konštrukcia.V dizajne uzáverov musia byť prítomné objemné pruhy, veľké množstvo korálkov a kamienkov, ako aj výšivka. Pokiaľ ide o tému, okrem štandardných floristiky, etno-ornamenty, ako aj kresby vo forme chýb alebo motýľov, sa dostali na vrchol módnych trendov.

Zaujímavé! Je veľmi jednoduché premeniť jednoduchý monochromatický klobúk na trendový produkt. Je len potrebné vyzdvihnúť štýlovú brošňu a pripevniť ju na čelenku.

Zaujímavé : Najmodernejšie pletacie čiapky s pletacími ihlicami: jednoduché lekcie

 • Kovový lesk.„Boom“ na veciach, ktoré napodobňujú kovový povrch, pokračuje ďalej a ďalej. Čiapky vo forme bariet alebo čiapok, vyrobené z kože a prikrytéstrieborná alebo zlatá farba v nadchádzajúcej sezóne sú skutočnou nevyhnutnosťou.

 • Farebné palety.Výrobky z matnej čiernej, sivej a hnedej farby by sa mali umiestniť do vonkajšieho obalu, pretože neboli dlho považované za módne. Na jar 2019 v trende budú svetlé klobúky z modrej, modrej, ružovej, olivovej a samozrejme módnej fuchsie. Hlavným hitom budúcej sezóny sú však jemné modely mliečnych odtieňov.

 • S pompami.Tieto čiapky sú tiež nazývané „babičky“, pretože okrem pom-pom z tých istých nití ako samotný výrobok, dizajn týchto modelov úplne napodobňuje ručne pletenie. To môže byť, ako jednoduché monofónne možnosti, a skôr nezvyčajné štýly, zdobené kontrastné výtlačky, rôzne pletené vzory alebo reliéfne vzory.

 • Hodvábne šatky.Aj keď to nie sú naozaj klobúky, ale podľa dizajnérov, hodvábne šály sú vynikajúcou alternatívou k klobúkom a ideálnym doplnkom štýlového jarného luku. Môžete ich nosiť jednoduchým viazaním trojuholníka na hlavu a ovinutím koncov okolo krku alebo jednoduchším spôsobom v tvare turban.

Zaujímavé : Ako krásne je viazať šatku na hlavu

Top módne klobúky na jar 2019

Pri výbere klobúka by sa okrem dizajnérskych prvkov nemala venovať menšia pozornosť štýlu tohto výrobku.

 • Pletené klobúky.Malé nadhazovače, pletené z vlny alebo hrubej bavlnenej nite, budú nezvyčajným doplnkom ľahkého vzhľadu pružiny. Dizajn týchto klobúkov je väčšinou minimalistický a ako dekorácia možno použiť len saténové stuhy v tóne s produktom.

 • Pletená čiapka.Dámske bezšvové klobúky, šité z tenkého farebného úpletu, sú v roku 2019 považované za obzvlášť módne doplnky, takže boli prítomné nielen v zime, ale aj v jarných zbierkach. Okrem už známych monochromatických produktov svetlých a nasýtených farieb, ktoré boli relevantné v minulej sezóne, trendom budú aj viacfarebné čiapkové modely, zdobené potlačami a obyčajnými obrázkami.

Zaujímavé : čiapka Bini: ako spojiť pletenie - schémy

 • Barety.Pletené alebo kašmírové, vlnené alebo pletené, kožušinové alebo plstené barety sú nesporným lídrom v oblasti pokrývok hlavy už niekoľko rokov. Ale tu posledný hit módy sa stali výrobky šité z matnej alebo lakovanej kože, ktorá bude v najväčšom dopyte v nadchádzajúcej sezóne. Pokiaľ ide o dizajn jarné barety, môže byť jednoduché a stručné, alebo "lesk" s bohatým množstvom dekor.

 • Panama.Tieto modely čiapok sa však z leta do jarného šatníka presunuli. Pletené, bavlnené alebo kožené panama sviacfarebný alebo jednofarebný dizajn dobre zapadne, a to ako v ležérnom, tak aj športovom štýle v oblečení.

 • Vo forme obväzu.Novinkou nadchádzajúcej sezóny, ktorá už dokázala vyvolať značný záujem. Jeho hlavnou výhodou je jeho funkčnosť, pretože okrem toho, že takýto klobúk chráni pred chladom, pôsobí aj ako dekoratívny doplnok pre vlasy. Pokiaľ ide o dizajn, v tomto prípade je lepšie opustiť príliš prepracované výrobky v prospech jednoduchých a monofónnych možností.

Aký druh pokrývok hlavy preferujete?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...
 • Kepi.Kašmírové, vlnené, pletené alebo pletené čiapky sa už dlho považujú za módnych zástupcov dámskych klobúkov. Ako je dnes relevantné, považujú sa za pevné modely a husto zdobené flitrami, kamienkami, nitmi a pruhmi. Ale zo všetkého tohto bohatstva budú najobľúbenejšie štýly, v ktorých je priezor zdobený kontrastnou farbou.

Ako je možné vidieť na fotografii uverejnenej v článku, na jar roku 2019 budú módne jednoduché klobúky s nenápadným dizajnom a veľmi štýlovými štýlmi, ktoré sa stanú hlavným zameraním obrazu.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané02.13.2019Štítky: