Jednofázový gél na leštenie: čo to je

Jednofázový leštiaci gél nie je len novinkou, ale celým prielomom v segmente priemyslu na nechty. Koniec koncov, taký povlak umožňuje nielen ušetriť čas na dizajne manikúry, ktorá je veľmi dôležitá pre moderné dievčatá, ale aj vytvoriť veľkolepý dizajn. Ponúkame preto bližší pohľad na vlastnosti jednofázového gélového leštenia, jeho výhody a nuansy aplikovania tohto náteru na klinec.


Vlastnosti jednofázového dekoratívneho náteru

Jednofázový leštiaci gél je dekoratívny nástroj, ktorý súčasne kombinuje funkcie základného náteru, farebného pigmentu a povrchovej úpravy. V tomto ohľade je potreba použiť tri nástroje naraz, ako sa to robí pri použití bežného gélového leštidla alebo šelaku, jednoducho chýba. Okrem toho má jednofázový leštiaci gél aj iné výhody.

 • Zjednodušená technika nanášania tohto náteru vám umožňuje vytvoriť elegantnú manikúru aj pre začiatočníkov.
 • Vzhľadom na to, že počet vrstiev je redukovaný na jeden, nechty sú schopné „dýchať“. A táto manikúra vyzerá oveľa prirodzenejšie.
 • Významné rozpočtové úspory, keďže namiesto troch sa získavajú len jeden prostriedok.
Oveľa silnejší ako obyčajný leštiaci gél, vďaka čomu je odolnosť voči manikúre oveľa vyššia, čo vám umožňuje nosiť ju viac ako 4-5 týždňov.

 • Nevyžaduje osobitné podmienky pre polymerizáciu, pretože dobre schne v štandardnom UV alebo LED svetle.
 • Vhodné prepoužitie, ako na prírodných nechtových platniach, tak na gélových predĺženiach.
 • Schopnosť kombinovať sa s inými podobnými dekoratívnymi prostriedkami, aj keď pochádzajú z rôznych značiek.

Dôležité! Jednofázový gélový lesk sa stal nesporným favoritom medzi profesionálnymi majstrami nechtov, pretože tento náter môže výrazne ušetriť miesto na pracovisku.

Pokiaľ ide o nedostatky, jednofázový leštiaci gél je pomerne drahý povlak, ktorý bohužiaľ nie je k dispozícii pre každého. Preto teraz existuje toľko falzifikátov, že niekedy ani odborníci nedokážu rozlíšiť.

Zaujímavé: Tajomstvo dokonalej domácej manikúry

Zobrazenia

Napriek skutočnosti, že v roku 2018 sa sortiment jednofázových gélových leštidiel len prevalil, ale sú rozdelené len na dve konvenčné skupiny.

 • Farebné.Sú najobľúbenejšie, pretože na ich základe môžete vytvoriť veľa manikúrových vzorov, medzi ktorými sú aj pomerne zložité verzie s prvkami umeleckej maľby.
 • Priehľadná.Tieto povlaky sú určené pre milovníkov prírodnej manikúry, pretože dodávajú nechtu elegantný vzhľad. Okrem toho môžu byť tiež použité ako základ na spevnenie nechtovej platne.

Paleta jednofázových leštidiel na gély

Zaujímavé :šelak alebo gélový lak: čo si vybrať

Aplikačná technika

Dnes môžete na internete nájsť množstvo video lekciíPodrobný opis ako aplikovať jednofázový gél na nechtovú platňu. Základná technika však zostáva nerozbitná a pozostáva z doslova niekoľkých stupňov.

 • Krok 1.Pripravte platňu na nanesenie dekoratívneho náteru: odstráňte kutikulu, dajte svojmu nechtu požadovaný tvar a povrch vyleštite špeciálnym buffom.
 • Krok 2.Odmastite povrch nechtu. To možno urobiť ako špeciálny odmasťovač a rôzne prostriedky, ktoré majú túto funkciu.
Dôležité! Niektorí majstri hovoria, že obvyklý odstraňovač nechtov dokonale zvláda odmasťovanie nechtovej platničky.

 • Krok 3.Natrite nechtovú platňu špeciálnym základným náterom alebo základným náterom. To poskytuje lepšiu priľnavosť medzi nechtom a dekoratívnymi prostriedkami, vďaka čomu sa zvyšuje odolnosť manikúry.
 • Stupeň 4 . Aplikujte dekoratívny nástroj v jednej vrstve, ktorá musí byť veľmi tenká. Potom sa nechty nechajú sušiť v UV lampe približne 120 sekúnd alebo v LED 30-60. V prípade potreby môžete použiť aj ďalšiu vrstvu povlaku, aby ste dosiahli hlbšiu farbu. Treba však pripomenúť, že v tomto prípade bude odolnosť voči manikúre oveľa nižšia.

Dôležité! Vždy si pozorne prečítajte podrobné pokyny výrobcu týkajúce sa aplikačnej techniky, ako aj času polymerizácie gélov, pretože tieto parametre sa niekedy môžu líšiť.

Proces odstraňovaniatakže multifunkčný gél je úplne rovnaký ako obvykle. Na vatový tampón alebo handričku nepúšťajúcu vlákna je potrebné aplikovať remuver a pripevniť ho na povrch nechtu. Ďalej je prst pevne zabalený v páse fólie, aby sa zlepšil účinok a tým sa skrátil čas na zmäkčenie gélového leštenia. Po 12-15 minútach je možné fóliu s tamponom odstrániť a pomocou kovovej špachtle alebo oranžovej tyčinky treba opatrne zoškrabať zvyšky starého náteru.

Dôležité! Napriek tomu, že jednofázový leštiaci gél je považovaný za bezpečný dekoratívny náter, stále po odstránení starého by sa nemal ponáhľať s novým a je žiaduce nechať nechty odpočinúť aspoň 24 hodín.

Tento gélový lak sa môže odstrániť aj inými metódami, napríklad brúsením alebo mletím. Tieto metódy sú však pomerne traumatické a s malým množstvom skúseností existuje riziko úplného odrezania nechtovej platničky.

Už ste vyskúšali jednofázový gél?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Top Top značky

Na základe preskúmaní skúsených majstrov a začiatočníkov v segmente nechtového dizajnu sme zaradili medzi najlepšie značky jednofázových gélových leštidiel. Patria sem tieto značky.

 • Slávnymi zástupcami tejto značky sú nátery Gel Polish 1 Step a"GelLack 3 v 1". Je ľahké s nimi pracovať, pretože dobre zapadajú, majú vysokú pigmentáciu a čo je najdôležitejšie, neodstraňujú. Paleta prvého nástroja sa skladá z 20 rôznych farieb a objem fľaše je 6 ml. Paleta „GelLack 3 v 1“ je sýtejšia a skladá sa zo 60 rôznych farieb s objemom fľaše 18 ml.
 • Najznámejšia značka, ktorá sa na trhu s nechtovým priemyslom považuje za akýsi monopolista. Iba farebná paleta obsahuje približne 120 odtieňov, ktoré sú tradične rozdelené do niekoľkých úplne odlišných sérií. Okrem toho, že gélové laky Bluesky majú vysokú životnosť a relatívne nízku cenu, sú tiež bezpečné, pretože neobsahujú žiadne chemické škodlivé zložky.
 • Ide o rozpočtovú značku, ktorá sa vyznačuje uvoľňovaním multifunkčných gélových leštidiel najmä v trendových odtieňoch červenej, vínovej a ružovej farby v nadchádzajúcom roku 2019.
 • Rozsiahla farebná paleta, jednoduchosť použitia a neprítomnosť lepkavej vrstvy robili z Yoko jednofázových náterov favoritom moderných dievčat.
 • Výrobky tejto značky sa už dlhodobo osvedčili nielen ako rozsiahla paleta farieb, ale aj vysoká odolnosť povlaku, ale aj vlastnosti, ako je posilnenie nehtovej platne a zabránenie jej krehkosti. Vďaka tomu dnes gélové laky značky Joy zaujímajú výlučne vedúce pozície.
 • Značka doslova podmanila množstvo vyrobených dekoratívnych náterov. Toto sú možnosti s lesklou aj matnou povrchovou úpravoumalé škvrny šimmeru, s pomerne veľkými trblietkami rôznych tvarov a farieb.

Manikúra vyrobená z jednofázového gélového leštidla

Zaujímavé:Novoročný dizajn nechtov

Ochranné známky, ktoré sme viedli, sú len malou časťou, pretože existuje mnoho výrobcov jednofázových gélových leštidiel. Môžu sa pochváliť nielen vytrvalosťou a bezpečnosťou svojich výrobkov, ale aj úplne novými a dokonca aj exkluzívnymi zbierkami.

Niekoľko tipov na konci

Aby vaša manikúra vždy vyzerala perfektne, ponúkame vám niekoľko odporúčaní od popredných majstrov klincov, aby ste sa vyhli nepríjemným „prekvapeniam“.

 • Vždy si vyberte multifunkčné gélové leštidlá strednej alebo vysokej cenovej kategórie, ako aj overenú značku.
 • Pred aplikáciou jednofázového povlaku by sa bublina nemala pretrepávať, pretože hrozí, že sa delaminuje a na povrchu nechtíka sa objavia pruhy.
 • Vyhnite sa častému kontaktu rúk s vodou, ako aj abrazívami, pretože výrazne znižujú „život“ manikúry.

Jednofázový leštiaci gél je dekoratívny nástroj, ktorý sa napriek svojej vysokej cene stal lídrom v modernom umení na nechty. Koniec koncov, tí, ktorí už toto pokrytie pokúsili, jasne uvádzajú, že sa nikdy nevrátia do trojfázovej schémy manikúry.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané12/10/2018Štítky: