Ombre pre tmavé vlasy strednej dĺžky: funkcie farbenia

Ombre ako technika na farbenie vlasov je jedným z najobľúbenejších v segmente farbenia, takže kaderníci ho používajú na svetlých aj tmavých, najmä stredne dlhých prameňoch, ktorých fotografické príklady možno vidieť v portfóliu. vedúcich stylistov. Môžete takúto módnu farbu urobiť nielen v salóne, ale aj doma. O tomto a mnohých ďalších veciach vám povieme podrobnejšie neskôr v článku.


Vlastnosti Ombre

Hlavným znakom tohto farbenia vlasov je, že pramene na koreňoch zostávajú nenatreté a postupne sa menia na inú farbu. To môže byť ako možnosti pre niekoľko tónov jasnejšie z hlavného gamutu, a absolútne kontrastné a dokonca aj honosné farby.

Prírodné ombre na tmavých vlasoch

Podstatou samotného sfarbenia je, že sa farbiaca kompozícia nanáša vo vrstvách od hrotov po zadnú časť hlavy. V závislosti na tom, ako dlho farbivo vydrží na vlasoch, môžete dosiahnuť účinok jemne odfarbených vlasov a úplne kontrastného odtieňa.

Dôležité! Táto práca je starostlivá, takže robiť takú farbu pre majstra v salóne byť pripravený na skutočnosť, že cena tejto služby nebude najlacnejšia.

Výhody a nevýhody

Tmavé vlasy, ktoré používajú túto techniku ​​farbenia, ako je ombra, vyzerajú rovnako dobre na všetkých formách strihania strednej dĺžky, a to ako s ranou, tak aj bez nich. Avšak aj čiastočnéFarbenie vlákien na tejto technike má svoje pozitívne a negatívne stránky.

Ombre. Pred a po

Medzi výhody ombre patria:

 • Nie je potrebné natrvalo farbiť korene alebo špičky, pretože účinok trvá dlhú dobu, dokonca aj s rastúcimi vlasmi.
 • Tento postup sa považuje za jeden z najškodlivejších, pretože len časť vlasov je vystavená zloženiu farbiva.
 • So správnou paletou farieb, pomocou techniky ombra, môžete zdôrazniť eleganciu tváre a krásu očí.
 • Takáto farba preberá „vedúcu úlohu“ v obraze, preto potreba vytvoriť zložitý a zložitý štýl jednoducho zmizne.
Dôležité! Farbenie prameňov technikou ombra vyhovuje absolútne každému typu vlasov, či už ide o dokonale rovné alebo zvlnené. V každom prípade bude táto farba vyzerať veľmi pôsobivo, o čom svedčia nasledujúce príklady fotografií s obrázkami vlákien pred a po tomto postupe.

Zaujímavé: Zrážky pre objem 2019 na tenkých vlasoch, foto

Svetlo Ombre

Výber tejto techniky farbenia by mal brať do úvahy niekoľko významných nevýhod. Patrí medzi ne:

 • Príliš tmavé vlasy je ťažké zosvetliť, preto s najväčšou pravdepodobnosťou môže trvať dlhší čas.
 • V zásade nie je možné vykonať tento typ farbenia na suchých koncoch. Musia byť vopred narezané.
 • Na zachovanie dosiahnutého účinku je potrebná neustála starostlivosť, často s drahými profesionálnymi kozmetickými prípravkami.

Typy Ombre pre stredne dlhé účesy

Ombre odrody používané na účesy strednej dĺžky sú mnohé: môžu byť s alebo bez rany, jednoduché alebo zložité, ale nie všetky sú vhodné pre majiteľov tmavých vlasov, o čom svedčia rôzne fotografie na internete. Na základe odporúčaní popredných koloristov je však možné identifikovať najčastejšie používané techniky tohto farbenia na vlasoch s tmavým pigmentom. Patrí medzi ne:

 • Klasické. Stanovuje použitie výlučne prírodnej palety farieb. Čokoláda, káva, karamel, tmavé blond a popolavé tóny určite v blízkej budúcnosti nevyjde z módy.

Klasická Ombre

 • „Horsetail“. Najoriginálnejšie a najúčinnejšie riešenie, ktoré sa najčastejšie používa pri strihaní strednej dĺžky. Jeho podstatou je, že len tie pramene vlasov, ktoré sú pod alebo na úrovni ďasien, sú odľahčené.

Technika "konský chvost"

 • Dvojfarebný tón. Toto sfarbenie sa vyznačuje prítomnosťou jasnej čiary medzi dvoma kontrastnými farebnými prechodmi. Tento typ je vhodný len pre majiteľov dokonale rovných prameňov.

Príklady dvojfarebného ombre

 • Plamene. Najkrajší pohľad na tmavé gaštanové vlasy. Jeho zvláštnosťou je, žekorene vlasov zostávajú prirodzené a špičky sú natreté v červenej, bordovej, čerešňovej a ohnivočervenej farbe.

Plamene

Zaujímavé: Dámske air-maks: módne farby v roku 2019, ako nestratiť výber

 • Škandinávsky. Originálne a módne vybavenie, ktoré je v súčasnosti na špičke najlepších trendov krásy. Je to absolútny opak klasického ombre, pretože v tomto prípade sú korene odľahčené a špičky zostávajú tmavé.

Škandinávsky Ombre

 • Farba. Aplikácia farbivovej kompozície sa často uskutočňuje podľa klasickej alebo škandinávskej technológie farbenia. Rozdiel je v tom, že v tomto prípade sa namiesto štandardnej prírodnej palety používajú svetlé a dokonca kyslé tóny, ktoré oslovia priaznivcov neformálnych riešení.

Bright Ombre

Ako si vyrobiť ombre doma sami?

Je celkom možné urobiť krásnu ombru s hladkým a hladkým prechodom doma. Vedené rôznymi foto a video lekcie krásy bloggerov a kaderníkov, môžete dosiahnuť efekt, ktorý nie je horší ako v salóne. Hlavnou vecou je dodržať nasledujúci postup:

 1. Vlasy by sa mali na farbenie rozdeliť do samostatných zón, z ktorých každá sa farbí štetcom a nechá sa 10 - 15 minút.
 2. Druhá vrstva sa aplikuje na prvú vrstvu, pričom prekračuje jej hranice. Farbivá kompozícia tiež zostáva na prameňochnie menej ako 10-15 minút.

Ombre v teplých a chladných tónoch

Dôležité! Dĺžka prameňov a požadovaný výsledok závisí od požadovaného počtu vrstiev, ako aj od času zotrvania farby.

Zaujímavé: Módne farbivo na vlasy 2019 na krátke vlasy: novinky, foto

 1. Vlasy sa dobre umyjú špeciálnym jemným šampónom, kondicionérom a vyživujúcou maskou. Sušenie je žiaduce prirodzeným spôsobom bez použitia sušiča vlasov.

Ombre vyrobené na tmavých prameňoch možno právom nazvať ideálnym farbivom, pretože vyzerá veľkolepé a drahé na rovných aj kučeravých vlasoch, ako aj na všetkých druhoch strihania rán a bez. Hlavná vec - vybrať správnu paletu, ktorá zdôrazňuje dôstojnosť vašich vlasov a tvar tváre, a nie jeho nedostatky.Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Vydané17.7.2018Štítky: