Ako vyčistiť klobúk - domáca starostlivosť

Včasná a náležitá starostlivosť o klobúk umožňuje dlhú dobu zachovať vonkajšiu príťažlivosť takéhoto príslušenstva. V tomto článku odporúčame naučiť sa, ako správne čistiť slamu a plstený klobúk na vlastnú päsť doma.

V šatníku každej ženy je aspoň jeden klobúk - slama, bez ktorej v lete na pláži jednoducho nemôže robiť. A skutočné ženy módy zbierajú celé kolekcie štýlových klobúkov na prechádzky, večierky a dokonca aj špeciálne akcie. V zime môže byť pletená čiapka pre mládež úspešne nahradená elegantným plsteným klobúkom a športová čiapka v horúcom počasí môže byť nahradená textilným klobúkom. Mnohé z klobúkov nie je možné prať ani ručne, aby nedošlo k pokazeniu veci. Ale ako vyčistiť klobúk, ak je už čas obnoviť vzhľad príslušenstva? Zvážte vlastnosti domácej starostlivosti o výrobky z rôznych materiálov.

Ako čistiť slamený klobúk

Starostlivosť o klobúk sa začína výberom spôsobu, ako ho udržať. Pokrývky hlavy, ktoré sú žiadané len v lete, všetky ostatné sezóny by mali byť v uzavretom, ale dobre vetranom boxe. Ak má každé príslušenstvo samostatné skrinky. Predtým, ako sa rozlúčite s tým, čo ste mali pred najbližšou dovolenkou, musíte ju dôkladne vyčistiť. Odstráňte prach z klobúka pomocou bežného sušiča vlasov. Potom vezmite vlnenú handričku a pomocou tohto handru utrite celý klobúk roztaveným maslom. Táto metóda je skvelá pre obnovenie brilancie produktu.vyrobené zo slamy tmavých odtieňov. Ľahké klobúky môžu byť utreté roztokom sódy.

Ako čistiť biely slamený klobúk? Najprv si vezmite malú kefku (urobí starú kefku na zuby) a utrite pokrývku hlavy mydlovou vodou. Odstráňte zvyšky mydla so sprchovacím kútom, utrite povrch suchou bielou handričkou. Teraz jemne nasiaknite uzáver peroxidom vodíka, osušte pri izbovej teplote a vyžehlite široké polia železom cez bielu látku. Ak je výrobok zožltnutý, ošetrite ho citrónovou šťavou alebo roztokom amoniaku, nechajte pol hodiny, potom umyte mydlovou vodou, potom čistou vodou, nechajte uschnúť a prežehlite tkaninou.

- 20%
Aliexpress.com
Cool! Módne oblečenie pre deti, detský módny klobúk detské batoľatá čiapky ...
244trieť.195 rub.
- 19%
Aliexpress.com
COKK Nové jarné letné klobúky pre ženy kvetinové korálky široký-lemovaný Jazz ...
\ t
728 .589 tr.
- 55%
aliexpress.com
Letná čiapka FURTALK Beach Panama pre dámske dámske čiapky ...
1 456trie.655 rub.

Ako čistiť plstený klobúk

Ak je plstený klobúk opotrebovaný a stratil lesk, môžete ho zachrániť vodnou parou. variťvoda v širokej nádrži a držať klobúk nad nádržou. Keď je tkanina dobre dusená, vyčistite produkt mäkkou kefou, aby ste štetec nahromadili. Ak ste vystavení dažďu, odkvapkávanie môže byť tiež odstránené štetcom. Kefku namočte do čistej vody a pohybujte v smere hromady. Potom čiapočku vysušte na trojlitrovú nádobu alebo iný vodotesný predmet podobného tvaru. Ak ste náhodou vzali plstený klobúk s tlustými prstami, musíte konať okamžite - vezmite si chrumkavú kôrku a rozotrite ju na mieste, a potom štetce rozdrvte.

Ako čistiť biely plstený klobúk? Skúste trieť do otruby materiálu, a potom pretrepte produkt a opatrne ho porazte rukou. Na čistenie svetelnej plsti môžete použiť aj kôrku bieleho chleba. Hnedý klobúk môže byť osviežený odvar z tabaku, vziať 1 lyžička. sušeného tabaku na liter vody. Namočte kefku do tohto roztoku a kefku v smere hromady. Buďte pripravení na to, že po tomto postupe bude pokrývka hlavy vydávať silný zápach, takže ju budete musieť vetrať niekoľko dní na ulici predtým, ako ju budete nosiť.

Panamy a čiapky

Textil Panama sa dá prať aj v písacom stroji, ale čiapky - iba ručne, snažia sa nedeformovať priezor. Najzraniteľnejšími miestami kontaminácie sú vnútorný obvod výrobku. Tieto miesta je možné utrieť kefou alebo špongiou namočenou v mydlovej vode. Je možné sušiť výrobky zo syntetických tkanín, ktoré sú zavesené na šnúrke na prádlo a majú prirodzené nákladymanipulujte opatrnejšie. Ak chcete, aby polia vyzerali atraktívne, položte si klobúk na päťlitrovú fľašu z polyetylénu tak, aby polia neprekročili, ale ležali na povrchu stola, podlahy alebo poličky, na ktorých budete klobúk sušiť.

- 20%
Aliexpress.com
Cool! Módne oblečenie pre deti, detský módny klobúk deti batoľa čiapky ...
244tr.195 rub.
- 19%
aliexpress.com
COKK Nové jarné letné klobúky pre ženy kvetinové korálky široký-brimmed jazz ...
\ t
728 .589 rub.
- 55%
aliexpress.com
Letná čiapka FURTALK Beach Panama pre ženy Dámska čiapka ...
1 456 . .

Štýlové klobúky vyzerajú veľkolepé, len ak vyzerajú elegantne. Udržujte svoje veci čisté a zapôsobte na ostatných s módnym vzhľadom.

Autor: Marina Laktionova


Materiál pripravený redaktormi outletvoderady.sk


Uverejnené07.07.2018
]