Obočie permanentný make-up

Fotografie v našom článku odhaľujú celú pravdu o permanentnom make-upe obočia. Budeme rozumieť všetkým výhodám a nevýhodám populárneho postupu, jeho typov a jemností. Jedným slovom sa naučíte všetko, čo je potrebné vziať do úvahy pri rozhodovaní o tetovaní.


Čo je

Účelom permanentného make-upu obočia je vytvoriť ich krásny obrys a prirodzenú farbu, pridať jas a výraznosť. Tento pôsobivý výsledok sa dá ľahko dosiahnuť vďaka použitiu farbiaceho pigmentu, ktorý preniká do pokožky a poskytuje trvalý účinok.

Podstatou postupu je, že ihly zavádzajú pigment do horných vrstiev kože, ktoré sú zodpovedné za jasný vzor. Majstri používajú prírodné farbivá, ktoré redukujú alergické reakcie na minimum. Možnosť kombinovať rôzne odtiene vám umožní vytvoriť jedinečnú farbu.

Poradie postupu sa vždy skladá z niekoľkých fáz.

 • Čistenie pokožky antiseptikom.
 • Vytvorte náčrt budúceho obočia. Táto etapa by mala byť braná ako zodpovedná, pretože závisí od jej úspechu.

 • Ďalším krokom je individuálne prispôsobenie farieb. V tomto, majstri zvyčajne používajú zlaté pravidlo - pre blondínky si vybrať odtieň, ktorý je tmavší ako korene, a pre brunetky dávajú prednosť farbe mierne ľahší ako tón koreňov.
 • Potom sa aplikuje anestézia podľa želania a vytvorí sa požadovaný obrys.
 • Najočakávanejšou fázou je permanentný make-up, po ktorom nasledujedezinfekcia pokožky.

Celé konanie spravidla trvá 1,5 až 2 hodiny.

Po tom, čo sme sa dozvedeli, čo je to permanentný make-up na obočie, odporúčame pochopiť jeho klady a zápory a rozhodnúť, či hra stojí za sviečku.

Pros

V žene by malo byť všetko krásne: duša, telo a ... obočie! Sú to práve tí, ktorí dávajú výrazy tváre, a permanentný make-up je skvelý spôsob, ako dosiahnuť dokonalý tvar a farbu obočia. Aké sú jeho výhody?

 • Ak je každodenné formovanie obočia pre vás skutočným testom, tetovanie môže byť spasiteľom. To vám dá extra 5 minút spánku v dopoludňajších hodinách, rovnako ako ušetriť od snažia čerpať symetrické a elegantné hrany.

 • Jazvy a jazvy nie sú vôbec prekážkou trvalého make-upu, úspešne ich skrýva.
 • Nemôže sa však radovať z vytrvalosti výsledku - zo šiestich mesiacov na 4 roky.

Minusy

 • Neúspešný permanentný make-up je jav, bohužiaľ, nie tak zriedkavý, ako by sme chceli. Nedostatok profesionality majstra, nekvalitné materiály, nesprávny tvar a dĺžka bohužiaľ ovplyvňujú vzhľad dievčaťa a ťažko sa dajú napraviť.

Neúspešný permanentný make-up

 • Ak budete nasledovať módne trendy vo svete krásy, pravdepodobne sa pokúsite zopakovať súčasnú podobu obrubníka. Po niekoľkých rokoch v predstihu ste vylúčili možnosť zmeniť vzhľad obočia.
 • Kapitán nemôže vylúčiť alergickú reakciu nafarbivo alebo anestézia.
 • Vzhľad obočia po zákroku vám neumožní objaviť sa na dôležitej udalosti.
 • Nikto nezruší bolestivý postup. Mnohé dievčatá však tvrdia, že prináša veľmi tolerovateľnú bolesť, podobnú nepríjemným pocitom.

Zaujímavé: Lekcie pre začiatočníkov

Existujú nejaké kontraindikácie

Trvalý make-up sa považuje za lekársky postup, preto má množstvo kontraindikácií:

 • tehotenstvo alebo dojčenie;
 • AIDS, cukrovka, hepatitída alebo herpes exacerbácia;
 • vysoký sklon k alergiám;
 • menštruácia;
 • prijímanie liekov na riedenie krvi.

Zobrazenia

Voloskovy

Technika na vlasy znamená, že každá srsť je ťahaná individuálne. Fanúšikovia takéhoto postupu sú zvyčajne dievčatá, ktoré príroda zabudla zadať so širokým a hustým obočím.

V salóne vám môžu byť ponúknuté 2 možnosti vlasového make-upu - európskeho a orientálneho. Podstatou prvej je kresliť ťahy, ktoré napodobňujú prirodzený rast obočia. V súlade s tým budú najprv vlasy smerované nahor a bližšie k špičke budú naklonené.

Najprirodzenejší výsledok však možno dosiahnuť použitím technológie na východ. Jej tajomstvo spočíva v kresbe chĺpkov rôznej hrúbky, dĺžky a smeru - ako na prirodzenom obočku. Orientálna technológia je ideálna pre vytváranie módnych obočia.

Venujte pozornosť! Technológia vlasov môže vytvoriť problémy pre majiteľov mastnej pleti. Faktom je, že v priebehu času, ťahy jednotlivých chĺpkov môže stať viac rozmazané, vytvára nedbalý pohľad.

Microblading

Tento nový produkt vo svete kozmetických služieb rýchlo získal popularitu a našiel svojich fanúšikov. Jej hlavnou tromfou je tenšia kresba chĺpkov s rôznou hrúbkou a odtieňmi.

Hlavným nástrojom majiteľa mikrobladenia je rukoväťový manipulátor, ktorý sa môže pochváliť šetrným a menej bolestivým účinkom ako jeho hlavný konkurent - tetovací stroj.

Takýto mäkký prístup má však mínus - potrebu opravy po jednom a pol alebo dvoch mesiacoch, ale krásny účinok trvá tri roky.

Perie

Trvalý make-up obočia s osrstením pomáha dosiahnuť mäkký a prirodzený transformačný efekt a fotografia pred a po je toho najlepším dôkazom. Po takomto postupe sa zdá, že dievča je len ak v dizajne obočia pomocou tieňov alebo ceruzky, a len ona sama pozná tajomstvo dokonalého farebného tieňovania.

Celým tajomstvom techniky je, že majster vloží tmavú farbu do stredu obočia a roztiahne ju do svetlejšieho odtieňa pozdĺž kontúry.

V prípade opravy chýb neúspešného tetovania sa zvolí aj ope- rovanie. To bude tiež vynikajúcou voľbou pre dievčatá, ktoré chcú zlepšiť prirodzenú farbu.obočie alebo mierne upravte ich tvar.

Krásne obočie

Nepochybnou výhodou postupu je jeho minimálna bolestivosť, ktorá zvyčajne nevyžaduje ani anestéziu. Výsledok osrstenia sľubuje, že bude zachovaný aspoň šesť mesiacov.

Zaujímavé: Aké obočie bude v móde v roku 2019

Prášková technika

Hlavný rozdiel v tejto technike v mieste aplikácie farbiaceho pigmentu po celej dĺžke obočia. Tento prístup vytvára efekt svetlého tónovania.

Ak sa obávate, že po trvalom make-upe dostanete prekvapenie vo forme jasných a neprirodzených obočiek, odporúčame vám zastaviť výber na práškovom laku. Keď eliminuje riziko preháňania farby kvôli slabej pigmentácii, výsledok je najprirodzenejší.

Fotografie práškového obočia to pomôžu zabezpečiť.

Technológia tieňov

Foto pred a po lepšom ako slová hovoria o výhodách tieňovej techniky permanentného make-upu. Postup je bezchybný pri nastavovaní tvaru obočia a vytváraní efektu svetlého sfarbenia s tieňmi. Je tiež nepostrádateľné pri zaplňovaní medzier medzi jednotlivými chlpmi, takže často majitelia vzácnych obočia zastavia svoju voľbu na tieňovej technike.

Urobili by ste permanentný make-up obočia?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

3- D tetovanie

Volumetrické tetovanie je optimálnou voľbou pre dievčatá s úplným nedostatkom obočia alebo ich takmer nepoznateľnou líniou. Táto technika kombinuje všetky výhody vlasového a pierkového make-upu a zaručuje objemnú a neuveriteľne prirodzenú hranu.

Dôležitý bod! S takou technikou sa natívne hrany úplne oholia a na ich mieste sa nakreslia nové s kombináciou rôznych odtieňov. To vytvára pôsobivý efekt 3D s hranami prirodzenej farby a objemu.

Starostlivosť po zákroku

Táto fotografia ukazuje, ako zvyčajne prebieha hojenie po zákroku. Sčervenanie a mierne opuchy, ktoré sú ďaleko od nezvyčajných.

Je tu však aj dobrá správa - tieto problémy zvyčajne prechádzajú do 10 dní, ak dievča dodržiava niekoľko pravidiel:

 • sa neodstraňuje;
 • nevyužíva bazén a saunu;
 • nepoužíva kroviny a neotiera hranu uterákom;
 • nevytrháva chlpy;
 • nemá opálenie na slnku;
 • nebarví obočie;
 • aplikuje masť na hojenie rán.

S takýmto zodpovedným prístupom sa dôsledky rýchlo vymiznú a výsledok po dlhú dobu poteší jeho odolnosťou a bezchybným vzhľadom.

Recenzie permanentného očného make-upu sú dosť protichodné. Mnohí sú s týmto postupom spokojní, ale existujú aj tí, ktorí čelia škaredému výsledku a ťažkému uzdraveniu. Zvážte všetky„Pre“ a „proti“ študujte portfólio majstra a urobte správne rozhodnutie!Materiál, ktorý pripravili redaktori webovej stránky outletvoderady.sk


Vydané01.20.2019Štítky: