Čo robiť, aby sa obuv nekĺzla

S nástupom prvého chladného počasia sa otázka, čo robiť, aby topánky nekĺzali v zime, stáva naliehavejšou ako kedykoľvek predtým. Koniec koncov, vidíte, že padáte celkom nepríjemne. Preto sme pripravili tie najlepšie tipy, ktoré vám pomôžu „zostať na ľade“.


Zaujímavé : Ako sa rýchlo zbaviť čkania: tipy, nápady, prevencia

Metóda №1 Lepidlo proti piesku a momentu proti ľadu

Ak ste už „vyskúšali“ svoje topánky na ľade alebo na zasneženom úseku cesty a výsledky vášho experimentu nie sú potešené, znamená to, že sa musíte postarať o svoju bezpečnosť. Aby ste sa v zime cítili sebaisto, budete potrebovať:

 • Odmasťovacia kvapalina (bežný odstraňovač laku na nechty vhodný).
 • Piesok.
 • Superglue („Moment“ alebo akékoľvek iné je najlepšie, ak rýchlo schne).

A potom musíte postupovať podľa jednoduchých pokynov:

 • Po prvé, odmastite podošvu našich topánok tak, aby lepidlo dobre uchopilo.
 • Aplikujte. To možno vykonať v ľubovoľnom poradí, ale ak chcete, môžete fantazírovať a vytvoriť zaujímavý vzor. Prečo nie?
 • Lepidlo nechajte mierne vyschnúť.
 • Nalejte piesok. Hotovo!

Venujte pozornosť! Tento prostriedok bude trvať približne mesiac. V budúcnosti budete musieť postup zopakovať, aby ste výsledok opravili.

Ak sa nebojíte riskovať a zničiť topánky, môžete sa pokúsiť roztaviť piesok do podrážky. prePiesok je potrebné dobre ohriať (doslova päť až sedem minút) a na neho položiť topánky (podrážka!).

Kvôli vysokej teplote sa piesok roztaví do podrážky. Neodporúčame však, aby ste takéto experimenty robili so svojimi obľúbenými topánkami, najmä bez toho, aby ste mali zodpovedajúce skúsenosti.

Venujte pozornosť! Takáto metóda vás „zachráni“ pred ľadom oveľa dlhšie ako lepenie piesku.

Metóda 2 s použitím brúsneho papiera

V skutočnosti existuje len obrovské množstvo metód, ktoré pomáhajú zabezpečiť prechádzky na ľade. Ale jeden z najpopulárnejších je použitie brúsneho papiera. To je vec, ktorú má takmer každý, a preto môžeme predpokladať, že ide o jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako si vyrobiť obuv v domácnosti.

Skôr než pôjdete von, musíte jemne trieť podošvu s brúsnym papierom a môžete bezpečne ísť na prechádzku. Avšak, použitie tejto metódy v zime nestojí za to, pretože môžete jednoducho vymazať celú podrážku a tým pokaziť topánky.

Zaujímavé : Ako sa správne opaľovať v soláriu

Metóda # 3 Protišmykové čižmy so skrutkami

Táto metóda je vhodná pre skutočných mužov, ktorí obratne zvládajú všetky druhy skrutiek, skrutiek a klincov. Všetko je tu jednoduché: stačí len zaskrutkovať skrutky do topánok a všetko je pripravené.

Venujte pozornosť! V takýchto topánkach nebude veľmi pohodlné chodiť v interiéri, ako to budeUrobte charakteristický náraz a môže tiež poškriabať podlahu. Ale len stoj na ľade.

Ani jeden ľad nie je pre tieto topánky desivý

A ako si vylepšujete topánky za poveternostných podmienok?

Zobraziť výsledky

Načítava sa ...

Metóda # 4 Ako môže obojstranná páska alebo omietka v ľade pomôcť?

Ak nie je k dispozícii ani brúsny papier, ani muž so zlatými rukami, potom spraví obyčajná lekárska omietka. Tu je však potrebné si uvedomiť, že omietka, presne tak ako obojstranná páska je nespoľahlivá a vydrží len niekoľko hodín.

Pri plánovaní dlhej prechádzky po ulici je lepšie použiť iný spôsob.

Zaujímavé : Ako sa starať o semišové topánky

Číslo metódy 5 Starý Kapron

Rozbité hadice na nohavičky? Nenechajte sa ponáhľať vyhodiť. Po prvé, pod nohavicami nie je šípka viditeľná, a po druhé, môžu byť použité na bezpečnú prechádzku po ľade. Ako? Veľmi jednoduché.

Na to, aby sa kozy mohli držať jediného, ​​musia byť zapálené, len opatrne, začnú kvapkať. Kvapky by mali byť nasmerované na behúň topánky a vytvoriť malé hrče, ktoré zabránia pošmyknutiu.

Venujte pozornosť! Táto metóda nepoškodzuje vzhľad topánok a trvá tiež veľmi dlho.

Metóda 6 Ako bude v zime pomáhať bielizeň, flanelová tkanina?

Na to, aby podrážka v zime nekĺzla, možno použiť niekoľko druhov tkanín, a to: plsť, bavlnu, ľan, flanel. Ako to urobiť?

 1. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je vyrezať štyri kusy látky.
 2. Odmasťujte podrážku.
 3. Na podrážku naneste lepidlo. V tomto prípade je najlepšie použiť dobré lepidlo na topánky.
 4. Náplasti na päte a päte.
 5. Počkajte, až bude všetko suché a môžete ísť na prechádzku.

Zaujímavé : Ako shugaring doma

Metóda №7 Spájkovačka

Ak má dom spájkovačku a zimnú obuv s vysokými podrážkami, ktoré sa dajú posúvať, môže sa to rýchlo upevniť. Ak to chcete urobiť, musíte ohriať spájku a urobiť drážky na podrážke, čím hlbšie sú, tým väčšia bude priľnavosť k povrchu.

Prídavné drážky s páječkou

Venujte pozornosť! Pri tejto metóde musíme byť veľmi opatrní. Koniec koncov, jeden nesprávny pohyb a topánky budú úplne a neodvolateľne chybné.

Zaujímavé:Ako odstrániť tukové škvrny: jednoduché spôsoby

Číslo metódy 8 Najjednoduchšie

Ak nie je túžba pokaziť lepidlo, spájkovačku, kúsky látky, potom je najlepšie kúpiť špeciálne obloženie na topánky, ktoré sa predávajú prakticky na každom rohu. Sú vhodné pre topánky s podpätkami a pre pánske topánky.

S týmtoprekrytia môžu bezpečne prejsť zimou a nikdy nespadnú.


Zaujímavé : Krásne šnurovacie čipky na šnurovanie sú jednoduché!

Dúfame, že vám naša rada pomohla a teraz viete, čo máte robiť, aby vaše topánky nekĺzli v zime. A prajeme vám dobrú náladu, bez ohľadu na počasie mimo okna!


Materiál pripravený redaktormi stránky outletvoderady.sk


Publikované12/06/2018Štítky: